26.06.2023 | Czytano: 1486

Rekordy Julii Wesołowskiej i Gabrieli Rychtarczyk! (+zdjęcia)

Małopolski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadził kolejną edycję meczu czterech województw w kategorii wiekowej U18.

Na stadionie WKS Wawel spotkały się reprezentacje podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Każde mogło zgłosić dowolną ilość osób, ale punktowały po dwie najwyżej sklasyfikowane w rocznikach 2006 - 07.

W drużynie województwa małopolskiego wystąpiły cztery zawodniczki UKS „Gimpel” Nowy Targ.  W klasyfikacji meczowej, na osiem startujących w każdej konkurencji, zajęły następujące miejsca: 3. Gabriela Górecka w pchnięciu kulą 3 kg – 8.60; 4. Gabriela Rychtarczyk w biegu na 400 m – 1:08.48 (PB); 4. Julia Wesołowska w skoku w dal – 4.69 (PB), 5. Kaja Ciaś w skoku w dal – 4.50.

Dla zawodniczek UKS „Gimpel”, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego były to trzecie zawody z cyklu imprez zaliczanych do Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Julia Wesołowska ustanowiła rekord Klubu U18 poprzedni – 4.58, należał do Kai Ciaś. Rezultat uzyskany przez Gabrielę Rychtarczyk jest jej życiowym osiągnięciem, poprawiła się o 7,5 sekund (!). Cenne punkty w ramach DMP U20 zdobyły również Julia Gąsienica Groń i Elena Mniszak w biegu na 400 m. Tym razem liderką Gimpla była Julia Wesołowska, rezultat 4.69 w skoku w dal odpowiada 68 punktom wg tabel ligi juniorów. Trener miał możliwość sprawdzenia nowego składu sztafety 4x100 m, która zajęła trzecie miejsce. Forma zawodniczek Gimpla ma tendencję wzrostową.