11.06.2023 | Czytano: 1742

Blisko 350 osób wzięło udział w akcji Otylia Swim Tour w Nowym Targu (+zdjęcia i film)

Blisko 350 osób wzięło udział w drugiej tegorocznej odsłonie akcji Otylia Swim Tour. Jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, Otylia Jędrzejczak, wraz ze swoim sztabem trenerskim prowadzi kompleksowe zajęcia zarówno dla młodych adeptów pływania, jak i ich rodziców.

To już dziewiąty rok, w którym setki dzieci mogą uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji. Tym razem aż 130 dzieci korzystało z porad specjalistów w Nowym Targu. 
 
Długi weekend nie sprawił, że w Nowym Targu uczestnicy nie dopisali, wprost przeciwnie. Był komplet 130 dzieci, które przyjechały wraz z rodzicami. To spowodowało rekordową frekwencję, z programu korzystało w Szkole Podstawowej nr 11 oraz Pływalni Miejskiej blisko 350 osób!
 
– Bardzo się cieszę, że pomimo długiego weekendu Otylia Swim Tour w Nowym Targu to stuprocentowa frekwencja, mieliśmy na zajęciach 130 młodych adeptów pływania – podkreśla Otylia Jędrzejczak. – Dzięki wolnemu mogła przyjechać dwójka rodziców i skorzystać z naszych wykładów z psychologiem czy dietetykiem. Cieszy bardzo duże zainteresowanie, bo ono oznacza, że Otylia Swim Tour wypracowało sobie już markę. Przyjechaliśmy do Nowego Targu z gronem czternastu specjalistów w różnych dziedzinach – są to specjaliści przygotowania motorycznego, fizjoterapeuci, trenerzy pływania, dietetyk czy psycholog. Bez nich ten projekt nie miałby takiej wartości, bo oni dzielą się swoją wiedzą i ją przekazują – dodaje.
 

 
Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi miłośnicy pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów. W Nowym Targu z mistrzynią olimpijską spotkało się 130 młodych adeptów pływania, wcześniej pierwsza tegoroczna odsłona programu zawitała do Łomianek. Była też okazja do zebrania autografów czy wspólnego zdjęcia i chwili rozmowy z mistrzynią.
 
– Ten projekt pomoże zdopingować naszych młodych pływaków, którzy już rozpoczęli treningi w lokalnych klubach – mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. – Wiadomo, że by móc osiągnąć sukces w sporcie trzeba ciężko pracować, a to spotkanie na pewno zachęci nasze dzieci do jeszcze większego wysiłku. Projekt Otylia Swim Tour pokazuje, jak w profesjonalny sposób wystartować w tym sporcie, jest także dużym wsparciem dla naszych lokalnych trenerów. Nam przede wszystkim zależy na aktywności młodego pokolenia, odciągnięciu ich od komputerów i zainteresowaniem ruchem, aktywnością. 
 
W trakcie warsztatów kilkunastu trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak prowadzi zajęcia dla młodych adeptów pływania zarówno w wodzie, jak i w hali sportowej. Na każdym z torów doskonalony jest inny styl pływania, a dodatkowo można nauczyć się również skoków ze słupka oraz nawrotów w wodzie.
 
– Bardzo lubię pływać, uczęszczam na zajęcia od siedmiu lat, doskonale czuję się w wodzie – mówi Franciszek Witczak z Naprawy. – Mam nadzieję, że za rok będzie u nas takie samo spotkanie – dodaje.
 
– Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w naszych zajęciach, bo nasi trenerzy przekazują naprawdę ogrom wiedzy, a do tego dzieciaki znakomicie się bawią i aktywnie spędzają cały dzień. Oczywiście w trakcie dnia pełnego emocji zapraszamy również dzieciaki na pyszny i zdrowy obiad – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Uczestnicy zajęć w Nowym Targu otrzymali pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in: Urząd Miasta Nowy Targ, EPRO, WOJAS S.A., Stopiak Jakobiszyn Biznes Park Sp. z o.o. oraz KUBIAK-POL TRADE Sp. z o.o.
 
Jeszcze przed wakacjami zajęcia w ramach Otylia Swim Tour odbędą się 17 czerwca w Katowicach.
 
– Nasz projekt łączy dzieci i rodziców, podpowiadamy, jak komunikować się z dzieckiem, jak je dobrze odżywiać. To są bardzo ważne rzeczy, którymi dzielimy się z rodzicami, a które z pewnością wielu z nich pomogą w odpowiedniej opiece nad młodym sportowcem w domu – podsumowuje Otylia Jędrzejczak.
 
Materiał prasowy

Komentarzereklama