08.06.2023 | Czytano: 1290

Pierwsze starty lekkoatletek UKS Gimpel Nowy Targ. (+zdjęcia)

Zawodnicy UKS „Gimpel” działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu rozpoczęli starty znacznie później niż w poprzednich sezonach.

Na przeszkodzie stanęły finanse, w szczególności najniższa w historii 18 letniej działalności Klubu dotacja w ramach zadania publicznego Gminy Miasto Nowy Targ – 1 000 (jeden tysiąc) na całoroczną działalność (!).

W pierwszym starcie, który był równocześnie inauguracją kariery lekkoatletycznej dla większości uczestniczek, w 32. Mitingu Krak sprawdzono wytrzymałość najmłodszych sprinterek (2007). W biegu na 300 m, Gabriela Rychtarczyk uzyskała rezultat 51.67, a Elena Mniszak 60.73. Są to, odpowiednio, trzeci i piąty czas w historii Klubu U18 w tej konkurencji. Trzecie miejsce w biegu na 300 m przez płotki (U16) zajęła Karolina Stafira. Ida Latawiec w biegu na 600 m uzyskała rezultat 2:19.98, jest pierwszą rekordzistką Klubu w kategorii U18. W Drużynowych Mistrzostwach Polski U20, Julia Halczak zdobyła punkty w pchnięciu kulą 4 kg.

Jak wynika z analizy treningów przeprowadzonych w okresie zimowym, w miarę kolejnych startów rezultaty będą coraz lepsze. Po covidzie i innych przyczynach hamujących dopływ młodzieży do sportu, wszystko powinno wrócić do normy w okresie dwóch do trzech lat.