03.06.2023 | Czytano: 1975

IV liga: Bramkarz najmocniejszym ogniwem (+zdjęcia)

Rabczanie mający ostatnio złą passę, na własnym terenie podejmowali lidera z Jaśkowic. Siłę w roli gospodarza ponownie potwierdził Lubań.

Lubań Maniowy – Okocimski KS Brzesko 5:2 (2:0)
5:2 Pluta 88
Lubań: Sikora – Firek, Zaika, Diaz, Pluta, Jandura, Sobuś (66 Wróbel), Duda (46 Potoniec), Charnausky, Barnowski (46 Magdziarczyk), Kasperczyk (80 Bryja)
Okocimski: Żmudzki – Smulski (76 Pitaś), Kaciczak (88 Kurek), Jawień (76 Włodek), Kuliszewski, Wegrzyn, Ciuruś (62 Kubala), Zakareya (58 Czerwiński), Grochot, Okas, Cięciwa

Efektowna wygrana maniowian na własnym terenie. Pełna kontrola podczas pierwszej odsłony i dodatkowe emocje z gradem goli w drugiej.

15 – NK – Zagranie ręką w polu karnym Okocimskiego. Próbę Zaiki z jedenastki wyczuł golkiper przyjezdnych!
29 – GOL 1:0! Jandura z dystansu posyła płaskie uderzenie na bramkę rywala. Żmudzki zmuszony do wyciągnięcia piłki z sieci.
31 – GOL 2:0! Podanie Pluty ze skrzydła trafia do Kasperczyka. Ten ubiega rywala i skutecznie strzela obok bramkarza.
47 – GOL 3:0! Ponownie świetnym ostatnim podaniem popisuje się Pluta. Sytuację sam na sam wykorzystuje Potoniec.
55 – GOL 4:0! Po indywidualnej akcji rezultat podwyższa Magdziarczyk.
65 – NK – Drugi rzut karny dla maniowian w tym meczu. Diaz z „wapna” stempluje słupek!
70 – GOL 4:1! Jedenastka po drugiej stronie placu gry. Cięciwa nie pomylił się z rzutu karnego.
76 – GOL 4:2! Kubala huknął kapitalnie ze sporej odległości. Piłka w sieci.
88 – GOL 5:2! Świetny występ golem wieńczy Pluta.

Wierchy Rabka – Zdrój – Wiślanie Jaśkowice 1:3 (0:2)
0:1 Żaba (Seweryn) 16
0:2 Tetych (Rakowski) 34
0:3 Seweryn (Jaklik) 82
1:3 Pazurkiewicz 89
Wierchy: Żuk – Gruszkowski, Porębski, Bodziuch (46 Twaróg), Dara, Kęska (76 Krzyżak), Dudek (85 Żulewski), Lutsenko, Misiura, Florek (59 Wójciak), Pazurkiewicz
Wiślanie: Ropek – Gałka, Żaba (68 Cholewa), Jaklik, Lewiński (85 Ochman), Krasucki (84 Czarnecki), Morawski, Rakowski (74 Głaz), Seweryn, Tetych, Dynarek

Pierwsza połowa pod dyktando Wiślan. Kluczowe przechwyty w wykonaniu gości po mocnym pressingu stwarzały wyjścia do szybkiego ataku. Huraganowe ataki lewą flanką, z dokładną wymianą podań, dały przyjezdnym dwa trafienia podczas pierwszych 45 minut. Rabczanie najlepszą okazję na złapanie kontaktu mieli w końcówce tej połowy, kiedy to uderzenie Misiury nad bramką przerzucił Ropek. Druga połowa to kontynuacja dominacji lidera. Przy masie sytuacji Wiślan, tylko dzięki świetnej dyspozycji Vasyla Żuka, wynik tego spotkania nie zakończył się pogromem. Rabczanie do siatki rywala trafili w samej końcówce, honorowy gol Pazurkiewicza był ostatnim w tym spotkaniu.

16 – GOL 0:1! Rozegranie gości lewym sektorem. Wymiana krótkich podań rozbija defensywę rabczan, a w końcowej fazie wykładkę wzdłuż piątki od Seweryna z najbliższej odległości zamyka Żaba.
24 – Żaba posyła podanie w centrum pola z rzutu wolnego. Pozycję w powietrzu wygrywa Rakowski, ale jego strzał z głowy ląduje w dłoniach Żuka.
34 – GOL 0:2! Kapitalne zagranie Rakowskiego w uliczkę do rozpędzonego Tetycha. Ten podciągnął kilka metrów w szesnastce i pewnym mocnym strzałem pokonał Żuka.
41 – Pierwsza tak dogodna okazja rabczan. Po krótkim wybiciu obrońcy, piłka trafia na ósmy metr pod nogi Misiury. Mocny strzał skierowany pod poprzeczkę z największym poświęceniem nad bramką przerzuca Ropek.
43 – Kolejne perfekcyjne rozegranie przyjezdnych z lewej strony boiska. Finalnie, Żaba posyła podanie wzdłuż pola karnego, a zamykający na wślizgu Seweryn uderza minimalnie obok prawego słupka.
48 – Strzał z dystansu dość niepewnie wypluty przez Żuka. Na szczęście obrońcy wyjaśniają sytuację.
53 – Uderzenie Żaby z okolicy jedenastki na korner paruje golkiper Wierchów.
60 – Seweryn wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą, po czym oddaje uderzenie skierowane w lewy róg. Świetna interwencja Żuka, ratuje rabczan przed startą gola.
70 – Próba Jaklika z ostrego kąta, zatrzymana nogą przez Żuka.
75 – Z dystansu huknął Cholewa. Ponownie widowiskowa robinsonada Vasyla ratuje gospodarzy.
82 – GOL 0:3! Tym razem golkiper gospodarzy nie miał już nic do powiedzenia. Wykładka z prawej strony, kończy się strzałem Seweryna na pustą bramkę.
88 – Z najbliższej odległości Cholewę zatrzymuje Żuk! Heroiczna postawa bramkarza Wierchów.
89 – GOL 1:3! Mocny strzał Pazurkiewicza ląduje w prawym górnym rogu bramki.