22.05.2023 | Czytano: 638

ZALPN. Rośnie przewaga lidera (+zdjęcia)

5 zwycięstwo w 5 meczu tegorocznych rozgrywek Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej odnieśli piłkarze The Blues, o których sile tym razem przekonali się gracze FC Orły którzy przed tą kolejką szczyli się serią 3 kolejnych zwycięstw.

Lider tabeli wygraną zapewnił sobie w pierwszej połowie, którą wygrał 3:0. W drugiej Orły rzuciły się pościg, ale stać było ich już tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Na zwycięski szlak – po dwóch kolejnych porażkach – powróciły Nieoheblowane Diamenty, które 6:2 pokonały wciąż czekających na historyczną pierwszą zdobycz punktową graczy teamu KrucyFit Squad. Także i w tym przypadku kluczowe okazały się pierwsze 25 minuty, w których Diamenty zaaplikowały przeciwnikowi 5 goli nie tracąc żadnego.

Efektowne zwycięstwo odnotował Brutal Olcza. Obrońca tytułu 9:1 wygrał ze Street Team, do czego najmocniej przyczynił się duet Stołowski – Nowak. Obaj ustrzelili ha-tricka. Trzy trafienia Nowaka pozwoliły mu objąć fotel lidera klasyfikacji najlepszych strzelców.

Brak kontuzjowanego lidera – Kostii Ivankevycha – odbił się na dyspozycji Galaktikos, którzy po przespanym początku przegrali 1:2 ze Spartą Zakopane.