22.05.2023 | Czytano: 1785

MŚ. W Kanadzie szok! Wygrana Norwegów po 23 latach!

Kibice przeżyli pierwszy duży szok! Kanada nie sprostała Norwegii, która wygrała z hokeistami za oceanu po 23 latach!

„Klonowe Liście” przegrały w karnych. Miały jednak dużo szczęścia, bo cały praktycznie mecz przegrywały. Załapały się na dogrywkę dosłownie w ostatnich 12 sekundach trzeciej tercji, gdy ściągły bramkarza. Norwegowie wykorzystali cztery z pięciu karnych.

Szwecja wygrała z Danią i po wygranej 4:1 zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce w grupie A. Kluczowym momentem meczu była niewykorzystana przewaga pięciu na trzech Duńczyków przy stanie 1:1 w drugiej tercji. W trzeciej tercji Szwedzi mieli już przewagę i udało im się dołożyć jeszcze dwie bramki. Duńczyków  utrzymał w grze bramkarza  Sorensena, który pokazał się w bardzo dobrym świetle po kontuzji Dichowa. Jednak jego koledzy z drużyny nie mieli większych szans w starciu z najlepszą obroną turnieju, strzelając tylko jedenaście razy na bramkę Wallstedta.

Dania – Szwecja 1:4  (1:1, 0:1, 0:2)
1:0 Jensen – Ehlers (3:39)
1:1 Eveberg – Lindberg – Nylander (13:24)
1:2 Petersson – Lindberg – Raymond (32:20 w przewadze)
1:3 Raymond – Berggren (52:40)
1:4 Grundstrom –M. Lindholm – Petersson (54:22)
Dania: Sorensen – M. Lauridsen, M. Lassen, Ehlers, Russel, Jensen – Jensen Abbo, O.Larsen, Storm, Poulsen, Boedeker – Koch, Krogsagaard, Bau, Moelegaard, Aagaard  -  Gammelgaard, Sceel,  Weje, Andersen. Trener Henz Ehlers.
Szwecja: Wallsted – Sandin, Lijegren, Raymond, Carlsson, Berggren – Tommernes,  A. Lindholm, Petersson, P. Lindholm, Grundstrom – Bengtsson, Nemeth, Nylander, Lindberg, Everberg – Sorensen, Pudas, Silfverberg, Da la Rose. Trener Sam Hallam.

Kanada – Norwegia był ciekawym widowiskiem Rezultat  może w ostatecznej rozgrywce nieźle namieszać w tabeli grupy A. Norwegowie rozegrali niezwykle emocjonujący i wyrównany mecz ze zdecydowanym faworytem, ​​w którym prowadzili od dziesiątej minuty i utrzymywali prowadzenie niemal do samego końca. Jednak zaledwie 12 sekund przed trzecią syreną Crouse wyrównał, więc gra została przedłużona, a hokeiści zafundowali jeszcze kibicom karne.  W nich reprezentacja kraju z Europy Północnej absolutnie błyszczała i w pełni zasłużyła na świętowanie wielkiego i szokującego zwycięstwa.

Kanada – Norwegia 2:3 K (0:1, 1:1, 1:0; 0:0) karne 2:4
0:1 Martinsen – Olimb (9:45)
0:2 Olden – Salsten (21:52)
1:2 Lucic – Weegar – Middleton (28:26)
2:2 Crouse – Carcone (59:48 po wycofaniu bramkarza)
Kanada: Hofer  – Middleton, Weegar, Lucic, Glass, Blais – Hunt, Bear, Crouse, Laughton, Quinn – Joseph, Myers, Neighbours, McBain, Carcone – Barron, Fantilli, Krebs, Toffoli. Trener Andre Tourigny.
Norwegia: Arntzen – Lilleberg, Hansen, Berg Paulsen, Vikingstad, Olsen – Johannesen, Engeland Andersen, Olimb, Trettenes, Martinsen – Krogdahl, Kaasastul, Haga, Olden, E. Salsten – Bjorgvik Holm, Steen, Vesterheim, H. Salsten, Hoff. Trener Tobias Johansson.