11.05.2023 | Czytano: 2126

PP. Szansa na sukces (+dwie galerie)

W środę drużyny z naszego regionu rozegrały spotkania na szczeblu podhalańskim o Puchar Polski. Dwa spotkania wyłoniły zwycięzców dopiero po rzutach karnych.

Czarni Czarny Dunajec – Lubań Tylmanowa   3:7  (0:4)

Składy:
Czarni Czarny Dunajec: Kajmowicz, Krupa, Wiśniewski, Rawicki, Cikowski, Stopka, Kulman, Gołąb, Pająk, Bukowski, Pachabut
Rezerwowi: Styrczula, Toczek,Stopka, Strączek
Lubań Tylmanowa: Kwit, Michałczak H, Lizoń, Hebda, Michałczak D, Adamczyk, Świtecki, Kozielec K, Gołdyn, Zep, Matyszok
Rezerwowi: Kozielec A, Zacher

3’ GOL! - akcja z lewej strony boiska, i Lizoń strzela pod poprzeczkę
23’ GOL! - ponownie akcja z lewej strony i bramkę strzela Gołdyn
32’ GOL! - strzał z dystansu Adamczyka, piłka ociera się o obrońcę i wpada do bramki
34’ GOL! - rzut karny wykorzystuje Zep
51’ GOL! – rzut rożny, piłka dochodzi do Matyszoka i ten z woleja zdobywa bramkę
55’ GOL! - rzut wolny, Cikowski dośrodkowuje na głowę Pachabuta i ten strzela nie do brony
62’ GOL! - Świtecki strzela w okienko bramki z rzutu wolnego
73’ GOL! - złe wybicie bramkarza, piłkę przejmuje Świtecki i pewnie strzela gola
75’ GOL! - w zamieszaniu pod bramką D. Michałczak zdobywa gola
78’ GOL! - Pająk faulowany na polu karnym. Cikowski pewnie wykorzystuje jedenastkę

Wiele bramek padło w Czarnym Dunajcu. Wicelider klasy A pewnie pokonał Czarnych i bez wiekszych problemów awansował do kolejnej rundy.

Granit Czarna Góra – Watra Białka Tatrzańska  1:5  (0:3)

Składy:
Granit Czarna Góra: Gogola P, Milon, Dzierżęga, Gryglak, Kiernoziak K, Sarna, Chowaniec, Sztuczka, Matoniak, Gnida, Szyszka
Rezerwowi: Michalski, Gogola D, Maryniarczyk D, Budz, Ciągwa, Gogola A, Pawlica, Maryniarczyk M, Kalata
Watra Białka Tatrzańska : Kobal, Nowobilski, Sławecki, Pasternak, Kostrzewa, Lupa, Młynarski, Płonka, Mlonzi, Dudek, Styrenczak
Rezerwowi:Kudła, Łukaszczyk, Drozd, Rabiański, Młynarski, Masłowski

9’ GOL! – faul na zawodniku Watry pewnie z jedenastki wykorzystuje Lupa
14’ GOL! - akcja koronkowa Watry wykończona przez Płonkę
20’ GOL! - strzał z dystansu Lupy pewnie trafia do bramki Granitu
24 – akcja Granitu. Gryglak uderza piłkę którą bramkarz odbija przed siebie. Zawodnik gospodarzy nie trafia jednak z dobitki do pustej bramki
70’ GOL! - zespołowa akcja przyjezdnych i Mlonzi skutecznie wykańcza sytuację bramkową
80’ GOL! - zamieszanie w w polu karnym. Do piłki dobiega Mlonzi i strzela dla gości kolejnego gola
84’ GOL! - Gryglak przejmuje piłkę i z ostrego kąta strzela do siatki uzyskując gola honorowego dla gospodarzy

Spotkanie Granitu z faworyzowaną Białką nie było jednostronnym widowiskiem, co mógłby sugerować wynik. Granit stworzył sobie kilka sytuacji stuprocentowych których jednak nie wykorzystał. Watra lepiej operowała piłką i będąc bardziej skuteczna pewnie wywalczyła zwycięstwo.

Składy:
Biali Biały Dunajec: Skupień, Bocheńczak, Bobak, Łapka, Łojas S, Zapotoczny, Łojas K, Jamrozowicz, Franosz, Karpiel, Grzelak
Rezerwowi: Bukowski, Stołowski, Pawlikowski, Czernik, Wróbel, Dziedzic
GKS Łapsze Niżne: Rusnarczyk, Dudas, Borowski, Bogaczyk, Kubasek, Chmiel, Wida, Fryźlewicz, Handzel B, Milaniak, Handzel D
Rezerwowi: Kowalczyk, Topór, Szewczyk, Fąk

To był pierwszy ważny sukces Białych w tym sezonie. Gospodarze wygrali w karnych i przeszli do kolejnej rundy na szczeblu podhalańskim w Pucharze Polski. Morale górali na pewno wrośnie przed końcówką sezonu.

Janosik Sieniawa - KS Zakopane  0:0  (0:0)
Rzuty karne 6:7

Składy:
Janosik Sieniawa: Buroń, Bocheńczyk, Margosiak M, Margosiak K, Dziaduch, Antolak, Brandys, Margosiak G, Rapacz, Prokop, Kasprzyk
Rezerwowi: Czerwiński D, Wojtasik, Siarka, Margosiak J, Czerwiński M
KS Zakopane: Banaś, Pawlik, Cudzich, Fąfrowicz, Pałka, Tkachuk, Wójt M, Podosek, Deskiewicz, Marusarz, Stelmach
Rezerwowi: Paszuda, Wójt J, Okhrimienko, Szczygieł, Gubała, Tylek, Galica