24.04.2023 | Czytano: 1030

Kinga Antolak brązową medalistką (+zdjęcia)

Kinga Antolak została brązową medalistką mistrzostwa Polski w biegu górskim U -20. W tej samej kategorii Piotr Szal zajął czwarte miejsce.

W U-18 Anna Jajecznica ukończyła bieg na piątej  pozycji, a debiutujący w tej imprezie Aleksandra Jakubek i Szymon Szeliga solidarnie przybiegli na dziesiątym miejscu. Wszyscy są zawodnikami UKS Romer Rabka-Zdrój.

Trasa długości 5,7km wiodła z parkingu nad Dunajcem w Szczawnicy wzdłuż potoku Grajcarek  na Palenicę i  wzdłuż granicy polsko - słowackiej. Była to jedna z większych imprez biegowych w Polsce w której wzięło udział ponad 2000 biegaczy. Szczawnica pokazała, że ma możliwości i potrafi zorganizować imprezę o tak wysokiej randze i dla tak dużej liczby biegaczy.

Jedyna nasza seniorka Kamila Perucka w morderczym biegu na dystansie 44,1km dobiegła na ósmej pozycji. Zawodnikom i trenerom gratulujemy osiągniętych rezultatów.