26.03.2023 | Czytano: 3375

III liga. Ucieczka ściganego (+zdjęcia)

O takich meczach mówi się, że są za sześć punków. Wisła przyjechała do stolicy Podhala, by gonić miejscowych w tabeli, ci z kolei przed nią uciekać ze strefy spadkowej.

Zespoły po raz trzynasty spotkały się w walce o ligowe punkty. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nowotarżanie mieli zdecydowanie lepszy bilans – wygrali osiem spotkań i tylko dwa razy górą byli ich rywale. Można powiedzieć, że sandomierzanie leżą góralom, który jesienią  wygrali 4:1, po dwóch trafieniach Antkowiaka i po jednym Płatka i Szynki.

Pierwsze trzy kwadranse to przewaga miejscowych, którzy mieli sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Najlepszą miał Antkowiak, który lobując bramkarza trafił w poprzeczkę. Przyjezdni dopiero w ostatnim kwadransie zaatakowali, ale ich strzały były blokowane i nie dochodziły do Szymajdy. Ten dopiero w ostatnich dwóch minutach  musiał interweniować.  Połowa, która nikogo nie mogła zachwycić. Ot, widać było, że na boisku rywalizują dwie drużyny z końca tabeli.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. On mieli przewagę w posiadaniu piłki. Podhalanie za często oddawali im futbolówkę za darmo.  W miarę upływu czasu górale przejęli inicjatywę i pachniało golem. Świetnie spod chorągiewki dośrodkowywał Burzyński, za trzecim razem  jego centra została wykorzystana. Antkowiak głową  skierował ją do siatki. Nim przekroczyła linię bramkową odbiła się od poprzeczki.

4 – Antkowiak z 16 metrów, piłka pofrunęła nad bramką.
6 – Antkowiak próbował przelobować bramkarza.
19 – Burzyński z wolnego obok słupka.
27 – Żurek w doskonałej sytuacji trafił tylko w boczną siatkę.
28 – Sobek minimalnie się pomylił zza szesnastki.
40 – Antkowiak przelobował bramkarza, ale…piłka ostemplowała poprzeczkę.
43 – Uciński przed szansą; Szymajda obronił, ale przy zderzeniu z zawodnikiem rywala musiał skorzystać z pomocy medycznej
44 – Szczypek z dystansu wprost do koszyczka Szymajdy.
46 – po dośrodkowaniu Michoty na dłuższy słupek główkował Antkowiak, lecz golkiper był na posterunku.
48 – faul na 17 metrze Kawuli, wejście od tyłu w Ucińskiego. Uderzenie z wolnego w mur.
56 – Michalczyk z 14 metrów uderzył lewą nogą i piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką.
63 – po dośrodkowaniu z wolnego Burzyńskiego główkował Chmielenko, ale bardzo niecelnie.
69 – uderzenie zza szesnastki, piłka po palcach Szymajdy i poprzeczce wyszła w pole.
78 – uderzenie Szynki z 35 metrów, ale świetna interwencja bramkarza.
81 – po rzucie rożnym Burzyńskiego powstało ogromne zamieszanie na przedpolu Wisły; bramkarz minął się z piłką, ale gospodarze tego nie wykorzystali.
83 GOL! 1:0 – trzeci z rzędu rzut rożny i wreszcie Antkowiak głową wbił ją do bramki. Piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki.
90+3 – Kościółek z wolnego minimalnie przestrzelił obok długiego słupka.

NKP Podhale Nowy Targ  - Wisła Sandomierz 1:0 (0:0)
1:0 Antkowiak (Burzyński) 83 głową po rzucie rożnym
Podhale: Szymajda – Michota, Kawula, Chmielenko, Żołądź – Bezpalec, Sobek (61 Drobnak), Burzyński  – Żurek (61 Burnat), Antkowiak, Szynka. Trener Szymon Szydełko.
Wisła: Czarnogłowski – Bik, Chorolskij, Sudy (68 Pryliński), Cichoń, Michalczyk (68 Kościółek), Furman, Szczypek (89 Stokłosa), Wyjadłowski, Abate, Uciński, Trener Robert Chmura.