20.03.2023 | Czytano: 2712

III liga. Głowa w paszczy lwa (+tabela)

Kolejka sypnęła zaskakującymi wynikami. Wiosna, więc obudzili się ci, którym widmo spadku zagląda oczy.

Podhale gościło zespół ze strefy spadkowej i… papierowo było faworytem. Papier to jedno, a forma na boisku – to drugie. Górale nie sprostali Czarnym. Sfrustrowani w drugiej połowie zaczęli grać faul, nałapali kartoniki w dwóch kolorach. Karmański już po 17 minutach pobytu na murawie został przez sędziego odesłany pod prysznic. Praktycznie od początku meczu  drużyna Podhala trzymała głowę w paszczy lwa, dlatego powinna liczyć się z tym, że ów lew ją kiedyś odgryzie.  Gospodarze nie tracili nadziei na dogonienie rywala, ale  grali beztrosko w defensywie. Jak tylko doszli rywala ( na 1:1 i 2:2), to kilkanaście sekund później zachowali się w defensywie jak amatorzy i stracili gole. Z piekła do nieba, potem replay. Amerykanie, którzy cenią i szanują tylko zwycięzców, mawiają: „Porażka jest gorsza niż śmierć, albowiem z porażką musisz żyć”.

Sprawcą największej niespodzianki był – bez dwóch zdań –Sokół. Wieczysta -    zdecydowany faworyt do awansu, najdroższy zespół w lidze, naszpikowany piłkarzami z porządnym CV - przegrała 2:3 na własnym boisku!  Wieczysta prowadziła i dała sobie wydrzeć zwycięstwo. Nie wiem co wtedy myślał trener Dariusz Marzec, ale jeden rzut oka na jego twarz wystarczyłby, by odstraszyć każdego agenta ubezpieczeniowego, próbującego mu sprzedać polisę na życie.  Piłkarze z Sieniawy zadawali ciosy tak ostre i szybkie, jak ruchy kota chwytającego mysz.

Mimo porażki Wieczysta utrzymała prowadzenie w tabeli, bo wicelider - Stal -  tylko zremisował u siebie 2:2 z Unią Tarnów.  Zielono-czarni w doliczonym czasie gry mieli dwie jedenastki, ale wykorzystali tylko jedną. W 90 minucie, były gracz Podhala,  Jakub Kowalski nie wykorzystał karnego (obronił bramkarz). - Nie kwestionuję faulu, ale jeśli arbiter pokazuje najpierw rzut wolny, a potem przez nacisk kibiców i zawodników Stali zmienia zdanie, to dla mnie jest rzecz niezrozumiałą - powiedział szkoleniowiec Unii,  Radosław Jacek.

Kolejna niespodzianka w Sandomierzu. Bijąca się o utrzymanie Wisła sprawiła psikusa kolejnemu kandydatowi do awansu. Wisła wygrała 3:2 z rezerwami Cracovii. Ozdobą meczu było trafienie Lionela Abate, który trafił do siatki z połowy boiska. Dwa gole strzelił Kamil Uciński. Trener gospodarzy miał prawo prężyć muskuły z powodu postawy swoich podopiecznych, którzy wygrali przede wszystkim sercem, determinacją i chęcią zwyciężania.

Młodzież Lublinianki ( w podstawowym składzie wyszło sześciu piłkarzy z rocznika 2005) o mały włos nie zdobyła punktu w pierwszym domowym meczu w tym roku. Ostatecznie drużyna Radosława Adamczyka przegrała z KS Wiązownica tylko 1:2, po karnym w końcówce spotkania.

Przed tygodniem piłkarze z Radzynia Podlaskiego przegrali w Tarnowie z Unią po tym, jak w końcówce sprokurowali bardzo głupi rzut karny. Sytuacja się powtórzyła. Tym razem u siebie  z Chełmianką. Orlęta miały sporo dobrych momentów, ale w 71 minucie jedyną bramkę z „wapna” zdobył Myśliwiecki. I bardzo ważne punkty pojechały do Chełma. W końcówce Chełmianka mocno „cierpiała”, zwłaszcza po czerwonej kartce dla Futy, w 82 minucie. W końcówce przyjezdni „kradli” czas, dostali mnóstwo kartek, ale swój plan wykonali. Był to spacer na ostrzu noża.

Długo musieli czekać na ten dzień kibice i piłkarze Podlasia, ale wreszcie się doczekali. Podopieczni Artura Renkowskiego pokonali Wisłokę 2:1. I to na stadionie w Białej Podlaskiej. A to oznacza, że za dziesiątym podejściem w końcu zanotowali pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie.

Derby województwa świętokrzyskiego między KSZO 1929 i Korona II tradycyjnie dostarczyły sporo emocji. Tym razem ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni Rafała Wójcika. Dodajmy, że był to mecz podwyższonego ryzyka. Nie doszło do pojedynku braci - Radosława i Kamila Sylwestrzaka. Piłkarz KSZO 1929 Ostrowiec ma problemy zdrowotne i nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Z kolei obrońca Korony II musiał przełknąć gorycz porażki.

NKP Podhale Nowy Targ – Czarni Połaniec 2:3 (0:1)
Bramki: Chmielenko (53), Szynka (73 k) – Galara (27k, 76), Martinez (54)

Texom Sokół Sieniawa - Wieczysta Kraków 3:2 (1:2)
Bramki: Danielak (14), Sowiński (53), Geniec (58 k) -  Lis (18), Torres (22).

Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów 2:2 (1:1)
Bramki: Szuszkiewicz (14), Imiela (90+5 k) – Biały (26 k, 64)

Lublinianka Lublin – KS Wiązownica 1:2 (0:1)
Bramki: Szczepaniak (77) – Rak (23), Janiczak (83 k).

Podlasie Biała Podlaska – Wisłoka Dębica 2:1 (1:0)
Bramki: Niewiarowski (39), Arak (78) – Siedlik (78).

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)
Bramka: Myśliwiecki (71k).

KSZO 1929 Ostrowiec Śwętokrzyski - Korona II Kielce 2:0 (1:0)
Bramki: Nawrot (13), Janaszek (71).

Wisła Sandomierz - Cracovia II 3:2 (3:1)
Bramki: Uciński (4, 6), Abate (44) - Budziński (36), Sebastian Strózik (79).

16 – 18 Spadek
* Łagów wycofał się. Wiosenne mecze z tym zespołem będą walkowerami. Zespół został przesunięty na ostatnie miejsce.