15.03.2023 | Czytano: 1147

PŚ. Polak bez małej Kryształowej Kuli

Oskar Kwiatkowski zajął trzecie miejsce, natomiast Aleksandra Król - czwarte w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Ostatnie zawody sezonu 2022/23 w słoweńskiej Rogli wygrali Włoch Roland Fischnaller i Austriaczka Sabine Schoeffmann.

Kwiatkowski, który w gruzińskim Bakuriani zdobył tytuł mistrza świata w tej konkurencji i  miał szansę również na końcowy triumf w PŚ. Uznawany był niemal za pewnego kandydata do pierwszej w karierze małej Kryształowej Kuli. Mistrz Świata w gigancie równoległym jeszcze rano miał 27 punktów przewagi nad Austriakiem Andreasem Prommeggerem. Niestety w ostatnich zawodach zajął dopiero 42 miejsce i zaprzepaścił szansę na Kryształową Kulę.  Drugi z reprezentantów Polski, Michał Nowaczyk był 21. Po trofeum sięgnął Fischnaller, dzięki sukcesowi w Rogli, gdzie w finale pokonał swojego rodaka Mirko Felicettiego. Trzecie miejsce zajął kolejny Włoch Edwin Coratti.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Fischnaller zgromadził 344 pkt, wyprzedzając Austriaka Andreasa Prommeggera - 336 oraz Kwiatkowskiego - 334.

Wśród kobiet zawody w Rogli wygrała Schoeffmann, przed Czeszką Ester Ledecką i Japonką Tsubaki Miki. Król, brązowa medalistka mistrzostw świata w Bakuriani, przegrała w ćwierćfinale z Miki i zajęła szóstą lokatę.

Puchar Świata zdobyła Niemka Ramona Hofmeister - 359 pkt, wyprzedzając Schoeffmann - 261, Szwajcarkę Ladinę Jenny - 261 oraz Król - 257 pkt.