14.03.2023 | Czytano: 1155

To już historia

Czwarta edycja Ligi Tatrzańskiej przeszła do historii. Bezapelacyjnym zwycięzcą, z kompletem zwycięstw, okazała się drużyna Harnasia Białka Tatrzańska.

Harnaś   – Zawrat 6:4
Gole: Masłowski 2, Rabiański 2, Lupa, Kudła – Rzadkosz Ł 2, Łukaszczyk K , Grela M
Harnaś: Młynarski 3, Lupa 3, Rabiański 4, Kobal 3, Masłowski 4, Łukaszczyk 4, Kudła 3, Remiasz 3. .
Zawrat: Kuchta J 3, Gutt 3, Grela M 4, Łukaszczyk 3, Rzadkosz D 3, Kuchta W 3, Rzadkosz Ł 3, Grela G 2,

W ostatnim meczu tegorocznej Ligi Tatrzańskiej Zawrat bardzo być drugą oprócz Granitu drużyną z którą Harnaś „straci” punkty. Bezskutecznie. Mimo, że wynik cały czas oscylował koło remisu to Harnaś zanotował 13 wygraną w rozgrywkach tym samym pieczętując efektowną wygraną w całej Lidze. Zaznaczyć trzeba , że była to drużyna w przekroju całego sezonu zdecydowanie najlepsza, najrówniejsza i najskuteczniejsza. Harnaś w pełni zasłużenie wygrywa czwartą edycję Ligi Tatrzańskiej. Gratulacje!

Skurboy – Granit   2:3
Gole: Polak T, Polak Ł – Gryglak 2, Milon
Skurboy: Sikoń 4, Polak T 3, Mrowska 3, Możdżeń 3, Czernik 3, Łojas 3, Polak Ł 3, Karpiel 3, Bryjak 3
Granit: Gogola 3, Sarna 3, Milon 4, Gnida 3, Szyszka 3, Kiernoziak 3, Gryglak 4, Sztuczka 3, Rusnak 3, Matoniak 3.

Piekielnie ważny mecz dla układu tabeli. Obie drużyny miały tego świadomość. Stąd początek meczu bardzo spokojny obie drużyny wyczekiwały na błędy rywala. Cała pierwsza połowa to w zasadzie walka w środku pola. Strzałów było raptem 2. Po jednym z każdej strony za to skuteczne. Po 1 połowie remis 1:1. Druga część gry zaczęła się od straty w Sarny na połowie – szybki kontratak i Skurboy prowadził 2:1. Następnie dziecinny błąd Skurboya za który otrzymali karę minutową i w przewadze Granit wyrównuje. To im dodało animuszu- co rusz groźnie atakowali ale w bramce cuda wyprawiał Sikoń lub pomagała mu poprzeczka. Wreszcie Gryglak 30 sekund przd końcem meczu w zamieszaniu zdobył gola na 3:2 i jak się okazało ta bramka dała Granitowi tak upragnione przez nich drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Tatrzańskiej!

Dzikie Kuny  – Reraks 14:4
Gole: Bocheńczak 6, Budz 4, Bigos W 3, Bigos J – Szczygieł 4
Dzikie Kuny: Bryja 3, Bocheńczak 4, Budz 4, Laskowski 3, Styrczula 3, Bigos W 4, Kowalczyk 3, Leśnicki 3, Bigos J 3.
Reraks: Książek 2, Budz 2, Komperda 2, Kamiński 2, Szczygieł 3.

Pogrom. Jeden z nielicznym meczy LT, który można powiedzieć, że po prostu się odbył. Reraks jakby nie istniał na placu gry w piłkę nożną. Momentami „szarpał” Szczygieł ale to stanowczo za mało – ta drużyna odpuściła końcówkę rozgrywek a szkoda bo mieli swoje przebłyski. Z kolei Kuny w tym meczu podreperowali sobie indywidualne statystyki.

Dunajec  – Gronik 0:3 walkower.

Po rozgrywkach nagrodzono wszystkie drużyny, dyplomami, pucharami i medalami oraz nagrodami indywidualnymi. Nagrody ufundowała Gmina Bukowina Tatrzańska ponieważ Ligę już po raz kolejny Honorowym Patronatem objął Wójt Andrzej Pietrzyk.