13.03.2023 | Czytano: 1955

PHL. Dwa gole wychowanków Podhala

W trzeciej konfrontacji katowicko –krakowskiej zwycięzcę wyłoniła dogrywka. Złoty gol padł w 66 minucie.


 
 
Wyrównana pierwsza tercja, ale goli nie zobaczyliśmy. Zespoły potrafiły wypracować sytuacje bramkowe, ale były mało precyzyjne w ich finalizowaniu. Najlepszą w samej końcówce miał Smal, ale z metra nie trafił. Z kolei Kasperlik trafił w słupek.
 
Druga odsłona rozpoczęła się od doskonałych okazji Pulkkinena i Pasiuta. Tak to już jest, że jeśli nie wykorzysta się tak świetnych okazji, to spotyka cię kara. No i „Pasy” wyprowadziły zabójczą kontrę. Polak zagrał do D. Kapicy, który podczas mijania Murraya został powalony, ale również golkiper leżał na lodzie i nadjeżdżający Wronka posłał krążek  do pustej bramki. Radość  gości trwała zaledwie 13 sekund. Stojanovic wyjechał za bramke, źle rozegrał krążek, który trafił na niebieską do Maciasia. Ten bez namysłu uderzył, Pulkkinen zmienił lot krążka i między nogami golkipera wpadł do bramki. W 32 minucie kapitalne zagranie Nemca zza bramki Murraya do Łyszczarczyka, a ten trafił pod poprzeczkę. Nim „guma” zatrzepotała w siatce odbiła się od słupka. 3 minuty i 31 sekund przed końcem tercji Szaur „zarobił” cztery minuty karne i gospodarze ten handicap  wykorzystali.  Zasłonięty Stojanovic nie zatrzymał krążka po strzale Bepierszcza.
 
Trzecia tercja nie przyniosła rozstrzygnięcia, chociaż były sytuacje, które powinny zostać zamienione na gole. W końcówce krakowianie mieli krążki meczowe. Kapica i Raczuk nie wykorzystali „setek”.
 
W dogrywce prze blisko trzy minuty krakowianie się bronili, można rzec, że nie wąchali krążka. Przetrzymali jednak ten okres oraz grę w osłabieniu i sami dostali szansę gry o jednego zawodnika więcej. Szansę wykorzystali.
 
GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 D (0:0, 2:2, 0:0; 0:1)
0:1 Wronka – D. Kapica – Polak (24:20)
1:1 Pulkkinen – Maciaś (24:33)
1:2 Łyszczarczyk – Nemec – Raczuk (31:07)
2:2 Bepierszcz – Pasiut (39:21 w przewadze)
2:3 Gula – Polak – D. Kapica (65:41 w przewadze)
Stan rywalizacji do czterech wygranych 1:2
Katowice: Murray – Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Mrugała, Wajda, Szimek, Monto, Magee – Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek. Trener Jacek Płachta.
Cracovia: Stojanović – Jeżek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki – Szaur, Gula, Wronka, Polak, D. Kapica – Luoto, Graborenko, Nemec, Raczuk, Łyszczarczyk – Bezwiński, Krejczi, Brynkus, Michalski, Tomi. Trener Rudolf Rohaczek.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama