26.02.2023 | Czytano: 1210

Nowotarski Klub Yokozuna z sukcesami (+zdjęcia)

W Miejskiej Hali Sportowej w Przeworsku odbyły się 39 Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 234 zawodników z 31 klubów sportowych Kyokushin.

Nowotarski Klub Yokozuna reprezentowało pięciu zawodników -  Kinga Zając,  Jan Kamiński,  Franciszek Kamiński,  Jan Gwiżdż, Mariusz Pudzisz . Zarówno Jan jak i jego brat Franciszek Kamińscy zdeklasowali swoich rywali w konkurencji kata młodzików i juniorów młodszych. Frankowi również niewiele brakło aby tryumfować w konkurencji kumite, w której  dwie walki wygrał zdobywając ippon, niestety niewielka kontuzja przeszkodziła w osiągnięciu najwyższego podium i ostatecznie zajął drugie miejsce. Z kolei Jan Kamiński w konkurencji kumite młodzików zajął trzecie miejsce. Pozostali zawodnicy również pozytywnie zaprezentowali swoje umiejętności. Jan Gwiżdż zajął trzecie miejsce w kumite juniorów, podobnie jak Mariusz Pudzisz w kategorii kumite  seniorów.  Natomiast Kinga Zając, która wystartowała w konkurencji  kata i  decyzją sędziów nie zdołała przejść do tury finałowej.