06.02.2023 | Czytano: 1653

Młodzik. Kurczaki z KFC za dobrze wykonaną pracę

SMS Młodzik Podhale Nowy Targ jest po pierwszej rundzie śląskiej rywalizacji z najmocniejszymi drużynami w Polsce. 
Weekend Podhale jako gospodarz rozegrało mecz z Tychami. Po raz pierwszy w tym sezonie drużyna trenera Marka Ziętary odniosła minimalną porażkę przegrywając 0:1 i dokonały tego Tychy. Bramka strzelona w drugiej tercji przez Tomasz Ptaszek z Tychów, była jedyną bramką tego spotkania. Mecz był bardzo dynamiczny, obie drużyny zaprezentowały mocną dyscyplinę taktyczną, a Podhale grało w defensywie licząc na szybkie kontry. Na dwie minuty przed końcem spotkania zawodnik Podhala zgłaszał nadmierną liczbę graczy w tyskiej drużynie, a ponieważ jego zachowanie było przez sędziów uznane za niesportowe dostał karę mniejszą dwóch minut. W zaistniałej sytuacji głupia kara zawodnika z Podhala pozbawiła możliwości stworzenia taktycznej przewagi wprowadzając szóstego zawodnika, wycofując bramkarza. Podhale broniąc się w osłabieniu dostało jeszcze dodatkową karę za spowodowanie upadku przeciwnika zostając w trzech na lodzie, na ostatnie niecałe dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry.

Drugi dzień weekendu SMS Podhale jako gospodarz podjęło grę z Jastrzębiem, wygrywając 4:0 Przełamanie meczu nastąpiło w drugiej tercji po bramce Gabriela Wsóła. Po niecałych pięciu minutach na 2:0 bramkę zaliczył Jan Błach i poszli za ciosem.  W niecałe pięć minut od ostatniej bramki na 3:0 gola zdobył Wowa Czyrkin. W trzeciej tercji na 4:0 zaliczenie dokonał Gudych. Druga i trzecia tercja była już pod pełną kontrolą Podhala.
 
Mecz z Jastrzębiem był również ciekawym spotkaniem gdzie SMS Podhale Nowy Targ pokazało kolegom ze śląskiej ligi, że ma mocną młodzież i mecze będą twarde. Podhale po meczach zostało obdarzone poczęstunkiem z KFC  w dużej ilości kurczaków, które przyniosły radość zawodnikom i smakowały równie dobrze jak zwycięskie mecze Młodzika. https://kfc.pl/restauracje/kfc-nowy-targ-899

Skład SMS Podhale z Tychami: Brynczka - Węglarczyk, Hertsyk, Rusnak, Błach, Kopytko, Kowalenko, Gudych, Sroka, Zaręba, Czyrkin, Gach, Stanek, Kolendowicz, Michalski, Nikolaszyn;  w meczu z Jastrzębiem dodatkowo dołączył Wsół - trener Marek Ziętara; kierownicy Budzyk, Węglarczyk.

Tychy:  Chabior, Kużniak -  Pereczniew, Tańczyk, Zimny, Polnar, Makuch, Matera, Marczak, Bagienko, Ptaszek, Barouski, Kaszalewicz, Pereczniew, Sroczyński, Babenko.  Trener Sławiński.

Jastrzębie:  Michalski, Karnauchow -  Kamenew, Midzierski, Chrobociński, Osiadły, Pasoń, Iliuchin, Wolak, Leśniak, Górski, Antolak, Muzyka, Breske, Chodubski, Gołofit, Czyż. Trener Czech Wojciech.  
 
TW
 

Komentarze

reklama