04.02.2023 | Czytano: 2023

MPJ. Skuteczność do poprawy (+zdjęcia)

Drugi dzień, turnieju barażowego do finału mistrzostw kraju juniorów, rozpoczął się od starcia jastrzębian z tyszanami. Lepsi okazali się hokeiści z piwnego miasta (3:1).

Po wczorajszej wygranej „Szarotek” z Jastrzębiem 4:0, dzisiaj zmierzyły się z Zagłębiem. Sosnowiczanie wczoraj w karnych wygrali z Tychami i wydawało się, że sił będą mieli mniej. Jednak  nie okazali się łatwym łupem. Za sprawą górali, a dokładniej ich nieskuteczności, do ostatniej sekundy  ważyły się losy potyczki.

Od pierwszego rzucenia krążka przez sędziego uwidoczniła się przewaga miejscowych. Głównie grano w tercji Zagłębia. Nawet gdy zespoły grały w komplecie, „Szarotki” długimi minutami zamykały przeciwnika w jego tercji. Nie było z tego wielkiego pożytku, bo za dużo było przysłowiowego wożenia gumy, a mało strzałów. Niemniej dwa razy udało się pokonać sosnowickiego golkipera. Sosnowiczanie sporadycznie gościli w tercji rywala, ale na początku drugiej tercji udało im się zdobyć kontaktowego gola, grając w przewadze. Niemniej odpowiedź górali była błyskawiczna i ponownie odzyskali dwubramkowe prowadzenie. A obraz gry nie uległ zmianie, grano głównie w strefie sosnowieckiej. Skuteczność Podhalan nadal była nie najlepsza.

Trzecia tercja rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Jacka Szopińskiego. Sosnowiczanie z rzadko atakowali, ale skuteczności można im pozazdrościć. Pierwszy strzał i… wrócili do meczu. Jednak nie pomagali sobie, bo za często przekraczali reguły gry. Niestety gospodarze nie potrafili tego wykorzystać, nawet kilkunastosekundowej podwójnej przewagi. Za dużo  indywidualnych i chaotycznych akcji. Dlatego do samego końca trzeba był drżeć o wynik. 30 sekund przed końcem goście wycofali bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł zmiany rezultatu.

MMKS Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
1:0 Soroka (3:51)
2:0 Soroka – Szlembarski – K. Malasiński (13:19 w przewadze)
2:1 Cyran – Gusiew – Bortnikow (24:38 w przewadze)
3:1 Szlembarski – K. Malasiński – Soroka (25:49 w przewadze)
3:2 Cyran – Mazur (40:43)
MMKS Podhale: Klimowski  – Szlembarski, Bury, Bryniarski, K. Malasiński, Długopolski – Nykaza, Pudzisz, Soroka, Grebeniuk, Żółtek -  Luberda, Siergiienko, Valtonen, Ratusznik, Worwa – Jarczyk.   Trener Jacek Szopiński.
Zagłębie: Szczepkowski – Bartnikow, Sergiejew, Cyran, Łoza, Gusiew – Nowak, Drzewucki, Broś, Laskowski, Kieler – Mazur, Kozak, T. Sarnacki, E. Sarnacki, Zdziechowski – Sekunda. Trener Grzegorz Klich.