22.01.2023 | Czytano: 1810

MHL. Metamorfoza

Zespoły przeszły ogromną metamorfozę. Od zespołu prowadzącego, do drużyny, która niespodziewanie w krótkim okresie czasu dała się zaskoczyć i już nie nadrobić strat.

Wyśmienicie ułożyło się spotkanie dla „Szarotek”. Po 10 minutach prowadziły 2:0 i chyba nikt nie przypuszczał, że dadzą się zaskoczyć. Dali! Nie pierwszy zresztą raz. W odstępie 26 sekund straciły dwa gole i wsadziły na „konia” gospodarzy. Nowotarżanie byli w szoku, bo za moment złapali dwie kary i tyszanie z zimną krwią wykorzystali podwójną przewagę.  Rywal podał im rękę, dwukrotnie grał w osłabieniu, a za drugim razem wyprowadził zabójczą kontrę. Nic nowego, bo często to się zdarza góralom, nie tylko w tym sezonie.

Rezultat ustanowiony w pierwszej tercji utrzymał się w drugiej, a w 45 minucie szansę na podwyższenie prowadzenia mieli hokeiści z piwnego miasta. J. Malasiński zahaczał rywala i sędzia podyktował karnego. Na szczęście dla Podhala nieskuteczny okazał się Chojęta. Czas płynął a przyjezdni nie mogli znaleźć recepty na rozmontowanie linii defensywnej gospodarzy. Jeśli już udało im  się oszukać linie defensywne,  to zawodzili strzelecko. W 57 minucie i 47 sekundzie trener Jacek Szopiński wziął czas i wycofał bramkarza. Po 44 sekundach wrócił między słupki. Gdy 47 sekund przed końcem Kucharski powędrował na ławkę kar, Klimowski ponownie opuścił swój posterunek. Gra sześciu na czterech przyniosła gola kontaktowego. Do końca pozostało 15 sekund. W hokeju to dużo, ale Podhale nie zdołało doprowadzić do dogrywki.

MOSM Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 (4:2, 0:0, 0:1)
0:1 Valtonen – J. Malasiński – Żółtek (5:42)
0:2 K. Malasiński – Jarczyk – Szlembarski (9:34)
1:2 Kwiatkowski – Krzyżek (10:18)
2:2 Ratajczak – Kowalenko (10:44)
3:2 Wilczok – Drabik (13:44 w podwójnej przewadze)
4:2 Kucharski – Krzyżek (17:28 w osłabieniu)
4:3 Valtonen – K. Malasiński – Jarczyk (59:45 w podwójnej przewadze)
Tychy: Blach – Mużelak, Grzegorczyk, Ratajczak, Krzyżek, Chojęta – Charmuszko, Augustyniak, Bieda, Kowalenko – Kasperek, Wilczok, Langner, Kucharski, Kwiatkowski – Kasceczka, Barowski, Wróblerwski, Drabik, Twarowski. Trener Dariusz Garbocz.
MMKS Podhale: Klimowski (5:42 - 10:44 Zając) – Szlembarski, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Długopolski – Nykaza, Wikar,  Luberda, Valtonen, Siergiienko – Pudzisz, Bury, Bryniarski, Żółtek, Grebeniuk - J. Malasiński.   Trener Jacek Szopiński.

14 ŁKH Łódź 23 13 77-130 3 1 17 2

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.