22.01.2023 | Czytano: 1524

PHLK. Bez litości

Hokeistki Podhala są zaprzyjaźnione z tyszankami, ale… poza taflą. Na niej nie ma przyjaciół. Każdy walczy o swoje.

No i tyszanki były bezlitosne dla swoich rywalek. Już po 20 minutach ustawiły sobie mecz, a w drugiej tercji spokojnie punktowały góralki. Jedynie w ostatniej odsłonie wykazały gołębie serca i nie dobiły nowotarżanek. Jeżeli oświęcimianki ograją Cracovię dzisiaj wieczorem, a jest to bardzo prawdopodobne, to Podhalanki najprawdopodobniej z szóstego miejsca przystąpią do play off.

MMKS Podhale Nowy Targ – Atomówki Tychy 0:8 (0:3, 0:4, 0:1)
0:8 Łaskawska – Górska (40:49)
Podhale: Furtak – E. Nosal M. Nosal, Mroszczak, Szopińska, Szlachtowska -  Jarkiewicz, A. Gacek, N. Nosal,  Wielkiewicz, Fryźlewicz  – Jaszczyk, Maciaś Paprocka, K. Gacek, Rokicka, Węgrzyniak - Grzybek. Trener Rafał Sroka.
Tychy:  Nowacka (29:25 Radomska) – Garbocz, Rduch, Górska, Łaskawska, Pezda- Kędra, Kierec, Huchel, Churas, Dziedzioch – Kopala, Rakoczy, Szymura. Trener Tomasz Cichoń.

7 Cracovia 1906 11 0 9-85 0 0 11 0

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.