18.01.2023 | Czytano: 444

Świąteczno-noworoczny turniej karate (+zdjęcia)

Na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu odbył się Turniej Świąteczno – Noworoczny w Karate Tradycyjnym.

W turnieju udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z Zakopiańskiego Klubu Karate z Nowego Targu, Rabki Zdrój, Zakopanego, Czarnego Dunajca, Łapsz i Trybsza oraz reprezentanci klubu „Góral” i Akademii Karate Tradycyjnego „Smok”.

Turniej rozegrano w trzech konkurencjach tj. Kata, Kumie oraz Kata Drużynowe z podziałem na stopnie zaawansowania oraz wiek – w sumie  wyodrębniono 38 kategorii:

1. Kata indywidualne 25 kategorii
2. Kumite indywidualne 11 kategorii
3. Kata drużynowe 2 kategorie. 

 

Konkurencja Kihon


Dziewczęta:
Rocznik: 2016 i młodsze:
1. miejsce Weronika Pawlińska                
2. miejsce Hanna Klimas
3. miejsce Zuzanna Chmielowska  oraz  Liliana Borowy

Rocznik: 2014 – 2015
1. miejsce Katarzyna Sarniak
2. miejsce Anna Truty
3. miejsce Laura Zygmunt oraz Joanna Niedośpiał

Rocznik: 2013 i starsze
1. miejsce Emilia Krawątka
2. miejsce Lena Tomosz
3. miejsce Magdalena Wadowska oraz Julia Janczy 

Chłopcy:
Rocznik 2015 i młodsi:
1. miejsce Dawid Jabcoń    
2. miejsce Paweł Kuros 
3. miejsce Dorian Hyrczyk  oraz Aleksander Sętyż

Rocznik 2014
1. miejsce Maksymilian Folwarski
2. miejsce Kamil Ciepły
3. miejsce Adam Trzópek oraz Dawid Miśkowiec

Rocznik 2013 i starsi
1. miejsce Maciej Świstek
2. miejsce Oskar Proszek
3. miejsce Karol Fiedor oraz Kacper Dziadkowiec

Konkurencja Kata Indywidualne: 

Kategoria Dziewczęta 8-7 kyu

Rocznik : 2014 – 2015   
1. miejsce Weronika Klimas
2. miejsce Iga Chorąży
3. miejsce Magdalena Tokarczyk oraz  Maria Nowak

Rocznik: 2013    
1. miejsce Wiktoria Grzybek
2. miejsce Nikola Wójcik
3. miejsce Dominika Zając oraz Amelia Hasaj

Rocznik: 2011 – 2012    8 – 7 kyu
1. miejsce Wiktoria Tokarczyk
2. miejsce Gabriela Kopaczka
3. miejsce Agata Kwoka oraz Gabriela Suska


Rocznik: 2010 i starsze 8-7 kyu
1. miejsce Oliwia Marszałek
2 .miejsce Lidia Latawiec
3. miejsce Helena Gościniak oraz Monika Florek


Kategoria Dziewczęta 6 – 4kyu

Rocznik : 2013 - 2014
1. miejsce Hanna Lubaszka
2. miejsce Natalia Bebak
3. miejsce Zuzanna Wojtanek oraz Lena Duda

Rocznik: 2011 – 2012 
1. miejsce Maria Bebak
2. miejsce Katarzyna Starmach
3. miejsce Aleksandra Ryś oraz Magdalena Kulka

Rocznik : 2010 - 2009
1. miejsce Zuzanna Pietras
2. miejsce Carmena Borowy
3. miejsce Oliwia Jarończyk oraz Lena Kowalczyk         

Rocznik : 2008 -2007
1. miejsce Wiktoria Kubińska
2. miejsce Paulina Bryniarska
3. miejsce Izabela Ryś oraz Maja Pędzimąż

Kategoria Dziewczęta 3 – 1 kyu

Rocznik : 2007 i starsze
1. miejsce Martyna Gacek
2. miejsce Klaudia Macioł
3. miejsce Magdalena Wadowska oraz Antonina Chrustek

Kategoria Kobiety Open   8 – 6 kyu

Rocznik : 2000 i starsze
1. miejsce Zuzanna Bebak        
2 . miejsce Karolina Gościniak
3. miejsce Irena Szaluś oraz Magdalena Łuka


Kategoria Chłopcy 8-7 kyu

Rocznik: 2014 -2015
1. miejsce Sebastian Boczarski 
2. miejsce Stanisław Bombik
3. miejsce Nikodem Matysiak oraz Alan Sędzik            

Rocznik:2013
1. miejsce Hubert Plewa
2. miejsce Adrian Jarończyk
3. miejsce Błażej Nowak oraz Methodiej Kapstewicz

Rocznik:  2011-2012
1. miejsce Jeremi Gościniak
2. miejsce Antoni Klimas
3. miejsce Rafał Szczepaniec oraz Stanisław Buś

Rocznik: 2010 i starsi 
1. miejsce Szymon Malik
2. miejsce Dominik Nowak
3. miejsce Michał Sołtys oraz Filip Ziemba

Kategoria Chłopcy 6 – 4 kyu

Rocznik: 2012 – 2013
1. miejsce Wiktor Ryś
2. miejsce Oliwier Ożóg
3. miejsce Jakub Pasik oraz Jan Prośniak

Rocznik: 2009 – 2010
1. miejsce Wojciech Starmach
2. miejsce Tymoteusz Leja

Rocznik: 2010 – 2011 
1. miejsce Tomasz Lubaszka
2. miejsce Kacper Grzybek
3. miejsce Krzysztof Bolechowski oraz Jakub Tobola

Kategoria Mężczyźni :  8 – 7 kyu

Rocznik:  2000 i starsi
1. miejsce Rafał Lubaszka
2. miejsce Jakub Bebak
3. miejsce Damian Wicher

Kategoria Mężczyźni:  3 – 1 kyu
1. miejsce Tomasz Wiczyński
2. miejsce Krzysztof Rapacz
3. miejsce Tymon Działowski oraz Łukasz Jaromin
 

Konkurencja Kumite Indywidualne Dziewczęta: 

Rocznik: 2013 i młodsze
1. miejsce Weronika Klimas
2. miejsce Hanna Lubaszka
3. miejsce Iga Chorąży oraz Nikola Wójcik

Rocznik: 2012 i starsze
1. miejsce Gabriela Suska
2. miejsce Aleksandra Kuboń
3. miejsce Weronika Niedośpiał oraz Oliwia Marszałek

Kategoria Dziewczęta 4 – 5 kyu
1. miejsce Wiktoria Kubińska
2. miejsce Maria Bebak
3. Izabela Ryś oraz Zuzanna Pietras

Kategoria  Dziewczęta  3 - 1 kyu
1. miejsce Wiktoria Jordan
2. miejsce Klaudia Macioł
3. miejsce Antonina Chrustek 

Kategoria Chłopcy  8 -7 kyu

Rocznik :  2011 – 2012
1. miejsce Antoni Klimas
2. miejsce Rafał Szczepaniec
3. miejsce Jeremi Gościniak  oraz Patryk Wójcik

 Rocznik: 2009 – 2010
1. miejsce Szymon Malik
2. miejsce Artur Data
3. miejsce Michał Sołtys oraz Filip Ziemba

Rocznik : 2013 –i młodsi
1. miejsce Methodiej Kapstewicz
2. miejsce Sebastian Boczarski
3. miejsce Nikodem Matysiak oraz Alan Sedzik

Kategoria Chłopcy 6 kyu

Rocznik: 2012 i starsi:
1. miejsce Wojciech Starmach
2. miejsce Jakub Pasik

Kategoria Chłopcy Jiu Ippon Kumite

5 – 3 kyu
1. miejsce Jakub Tobola
2. miejsce Krzysztof Bolechowski
3. miejsce Kacper Sowa oraz Kacper Grzybek

Kategoria Mężczyźni  Kogo Kumite  3 – 1kyu
1. miejsce Łukasz Jaromin
2. miejsce Krzysztof Rapacz
3. miejsce Krystian Zych oraz Tomasz Wiczyński

Kategoria Mężczyźni 5 -3 kyu
1. miejsce Piotr Kulka
2. miejsce Andrzej Ryś

Konkurencja Kata Drużynowe 

Kategoria : 9 -7 kyu
1. miejsce Rabka I : Weronika Klimas, Iga Chorąży oraz Dominika Zając
2. miejsce Rabka Zaryte : Artur Data, Antoni Klimas oraz Rafał Szczepaniec
3. miejsce Rabka Zaryte :  Gabriela Suska, Aleksandra Gacek, Aleksandra Kuboń

Kategoria: 6-1 kyu
1. miejsce :  Antonina Chrustek, Karolina Gacek, Klaudia Macioł
2. miejsce : Wiktoria Jordan, Magdalena Wadowska, Teresa Bugajska
3. miejsce Krzysztof Rapacz, Jakub Tobola, Michał Świętek

Łącznie w turnieju wzięło udział 152 zawodników i zawodniczek. Uczestnicy turnieju za zdobycie miejsca na podium otrzymywali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto, pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy za udział, oraz obdarowani zostali słodyczami ufundowanymi przez firmę Pan Steskal oraz pysznymi ciastkami ufundowanymi przez firmę Samanta z Zakopanego. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez firmy: Blachotrapez, Pan Steskal, Cukiernia Samanta, Tymbark, Fitnessland Rabka Zdrój, Firma Prokom Rabka Zdrój, Gorący Potok, Termy Chochołowskie, Termy Bania, Pan Jarosław Domałacny z Firmy Attiq, Pizzeria Da Grasso Rabka Zdrój, Pizzeria Da Grasso Nowy Targ, Salon Kosmetyczny Pani Mai Rubiś z Rabki Zdrój, Ubezpieczenia Pan Daniel Łapka oraz Decathlon Nowy Targ

Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziekują sponsorom, bez których Turniej nie odbył się. Gratulujemy uczestnikom sukcesów, dziękujemy Rodzicom, sędziom za ciężką pracę i Panu Maćkowi za piękne zdjęcia - dodają

mat. prasowe, zdjęcia Maciej Gębacz

Komentarze









reklama