19.12.2022 | Czytano: 1216

Zakończył się turniej Kotelnica Białczańska CUP (+dwie galerie)

Trzytygodniowy cykl piłkarskich zmagań w ramach „Kotelnica Białczańska CUP” pod patronatem Wójta Gminy Bukowiny Tatrzańskiej dobiega końca a końcówka turnieju to prawdziwy maraton dla organizatorów. Sobota zaczęła się od zmagań skrzatów a po nich weszli starsi koledzy z kateogrii orlików.

W kategorii skrzat rywalizacja toczyła się na trzech boiskach równocześnie oddzielonych bandami a wystąpiło łącznie trzynaście zespołów. W najmłodszej kategorii to przede wszystkim dobra zabawa bez klasyfikacji oraz sędziów jednakże gra toczyła się na wysokiej intensywności gdzie dzieciaki nie potrafią odpuszczać lub oszczędzać siły tylko gra na maksymalne możliwości. Każdy zespół rozegrał po dziesięć spotkań a formuła to 3+1. Organizatorzy zapewnili ponad cztery godziny gry na trzech boiskach i widać było na koniec zmęczenie wśród młodych zawodników. 

Ceremonia zakończenia w najmłodszej kategorii to radość z każdego upominku a tych był aż nad stan dzięki hojności partnerów oraz Gminy Bukowiny Tatrzańskiej którzy ufundowali wiele gadżetów dla każdego uczestnika turnieju oraz dedykowane medale z serii Kotelnica Białczańska CUP – główny sponsor turnieju. W każdym zespole został wybrany przez swojego trenera jeden zawodnik MVP – a nagrody wręczali dyrektor obiektu mgr Artur Kasperek, prezes klubu Watra – Andrzej Rabiański oraz koordynator szkółki Kamil Lupa. 

W turnieju w kategorii Skrzat wystąpiły drużyny: 
Watra Białka Tatrzańska 
Szkółka Piłkarska „Młode Wilki” 
NKP Podhale Nowy Targ 
Skalni Zaskale 
Wierchy Rabka-Zdrój 
LKS Szaflary 
Wiatr Ludźmierz 
Dunajec Nowy Sącz 
Dunajec Nowy Sącz II 
FK Svit ( Słowacja ) 
KS Niedzica 
Pienińska Akademia Sportowa 
Orawa Jabłonka 

Kategoria Orliki rozgrywana była popołudniu - by zdążyć zakończyć turniej przed świętami. O tytuł najlepszej drużyny Kotelnicy Białczańskiej CUP wolaczono klasyczną formułą: osiem zespołów, dwie grupy. W roli gospodarzy wystąpiły Watra oraz Szkółka Młode Wilki w postaci zespołu dziewczyn, które pokazały mocny charakter.

W kategorii Orlik wystąpił Zespół z Krakowa Polska Akademia Piłki Nożnej oraz drużyna FK Svit ze Słowacji, co uczyniło turniej ogólnopolskim i międzynarodowym. W przypadku tego turnieju widać było różnice poziomu - zwycięska drużyna pokazała doskonale wyszkolenie techniczne oraz szybkość gry. Na Podhalu poziom piłkarski wśród dzieci i młodzieży rośnie z roku na rok. 

Ceremonia zakończenia turnieju, która sięgała godziny 20-tej to wręczenie pamiątkowych dedykowanych medali oraz nagród dla MVP w każdym zespole. Dla każdego zespołu został przygotowany mały upominek przygotowany przez naszych partnerów a dla zwycięzców nagroda główna - całodniowe zjazdy na Kotelnicy Białczańskiej. Najlepszą drużyna okazali się zawodnicy Huraganu Waksmund, którzy pewnie wygrali cały turniej pokazując fantastyczny poziom piłkarski. 

Nagrody wręczali: zastępca Wójta Gmina Bukowina Tatrzańska p. Maria Kuruc, prezes klubu Andrzej Rabiański oraz koordynator projektu Kamil Lupa

Podsumowując Turniej Kotelnica CUP: wystąpiły 34 zespoły, grało 361 zawodniów a ponad 500 osób zasiadło na trybunach. 
Spikerem podczas turniejów był znany na Podhalu – Przemysław Kępa 
Wszystkie turnieje odbyły się w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej. 

Klasyfikacja w kategorii Orlik:
1. Huragan Waksmund 
2. Pienińska Akademia Sportowa 
3. Polska Akademia Piłki Nożnej 
4. Akademia Piłkarska K.S Wierchy Rabka-Zdrój 
5. BIALI Biały Dunajec 
6. Watra Białka Tatrzańska 
7. Młode Wilki Białka Tatrzańska 
8. FK Svit 

Długa to była sobota ale możemy cieszyć się z sukcesu organizacyjnego turnieju – ponad pięć tygodni przygotowań i pracy przed dniami turniejowymi żeby wszystko zgrać z możliwościami które były. W dniu turnieju już nie jest to widoczne dlatego chciałbym podziękować wszystkim którzy pomagali przy organizacji i po nocach zostawiali na hali aby rano wszystko było gotowe dla uczestników. Moim zdaniem uważam że to była dobra sportowa impreza która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - podsumował Kamil Lupa, koordynator oraz organizator turnieju. 

Była to pierwsza impreza sportowa zorganizowana przez Klub Watra – widać, że rozpoczęła się systematyczna praca z grupami młodzieżowymi co daje efekt w postaci potrzeby organizacji takich imprez. Jak się nieoficjalnie dowiedziliśmy, przygotowywana jest letnia edycja imprezy.


mat. prasowe, zdj, Michał Adamowski
 

Komentarze









Tabela - III liga

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Avia Świdnik 9 18
2. Wieczysta Kraków 9 18
3. Siarka Tarnobrzeg 9 17
4. Garbarnia Kraków 9 17
5. Chełmianka Chełm 9 16
6. Star Starachowice 9 15
7. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 9 15
8. Czarni Połaniec 9 15
9. Świdniczanka Świdnik 9 14
10. Podlasie Biała Podlaska 9 13
11. Unia Tarnów 9 12
12. Wiślanie Jaśkowice 9 11
13. KS Wiązownica 9 10
14. Wisłoka Dębica 9 9
15. Podhale Nowy Targ 9 8
16. Orlęta Radzyń Podlaski 9 5
17. Karpaty Krosno 9 5
18. Sokół Sieniawa 9 4
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama