12.12.2022 | Czytano: 894

Podhalańscy pływacy na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików

W Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików które odbyły się na pływalni w Oświęcimiu udział wzięły 22 kluby. Podhale reprezentował nowotarski UKS Delfin i zakopiański Płetwal.

Uczniowski Klub Sportowy Delfin ukończył Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Młodzików z dorobkiem 18 medali. Pięć z nich to zasługa Szymona Tokarskiego, który w każdym swoim starcie indywidualnym nie miał sobie równych zdobywając złoto na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem grzbietowym.
Kolejne medale to zasługa dziewcząt. Adrianna Wida zdobyła srebra na 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem grzbietowym oraz brąz na 200 m stylem zmiennym. Aleksandra Węgrzyn zdobyła srebro na 200 m stylem zmiennym i brąz na 200 m stylem dowolnym.
Kolejne medale zostały wywalczone przez sztafety:
Szafeta dziewcząt 11-letnich w składzie: Adrianna Wida, Lena Tolala, Oliwia Świerczek, Zofia Judasz triumfowała na 4 x 50 m stylem dowolnym, 4 x 50 m stylem zmiennym oraz 4 x 100 m stylem dowolnym.
Sztafeta dziewcząt 12-letnich w skladzie: Aleksandra Węgrzyn, Iga Gąsior, Julia Leśniakiewicz, Wiktoria Ruchała zdobyła brąz na 4 x 50 m stylem zmiennym oraz 4 x 100 m stylem dowolnym.
Sztafeta chłopców 12-letnich w skladzie: Szymon Tokarski, Franciszek Leśnicki, Mikołaj Molek, Alex Jamrożek/Alan Warzecha zbobyła srebro na 4 x 50 m stylem zmiennym oraz brąc na 4 x 50 m stylem dowolnym.

W rankingu medalowym klub UKS Delfin uplasował się na 3 miejscu na 21 startujących klubów
W klasyfikacji generalnej najwyżej znaleźli się:
3. Szymon Tokarski
9.  Lena Tolala
10. Adrianna Wida
10. Aleksandra Węgrzyn
Najlepsze wyniki indywidualne pozostałych zawodnikow:
Oliwia Świerczek - 4 miejsce na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym,
Lena Tolala - 4 miejsce na dystansach: 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym,
Zofia Judasz - 4 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym,
Iga Gąsior - 4 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
Alex Jamrożek - 4 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym,
Julia Leśniakiewicz - 5 miejsce na dystansach: 50 m stylem grzbietowym, 100m stylem zmiennym,