03.12.2022 | Czytano: 1233

MPJM. Spełniony obowiązek

W drugim dniu łódzkiego turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Polski juniorów młodszych, „Szarotki” zmierzyły się z gospodarzami imprezy. 
Przypomnijmy, iż podopieczni Marka Ziętary, już w ubiegłym tygodniu podczas nowotarskiego turnieju, zapewnili sobie grę w finałach krajowego czempionatu. Wczoraj przegrali z Unią, która wygrała grupę. Łodzianie  dzisiaj nie postawili się góralom. Ci, w pierwszych 20 minutach zdobyli dwa gole i kontrolowali wydarzenia na tafli. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać do trzeciej tercji. Więcej zadał im zespól z Nowego Targu.
 
- Spełniony obowiązek – powiedział trener Marek Ziętara. – Od początku mieliśmy przewagę i już wcześniej mogliśmy ustawić sobie mecz.  Mieliśmy mnóstwo sytuacji przed bramką przeciwnika, ale je marnowaliśmy. Dopiero w trzeciej tercji odskoczyliśmy od rywala.
 
ŁKH Łódź – MMKS Podhale Nowy Targ  1:6 (0:2, 0:0, 1:4)
0:1 Sroka – Kopytko (11:36)
0:2 Grebeniuk – Bryniarski (16:11)
0:3 Sroka – Błach (41:38)
1:3 Szymański – Szamenko – Komosii (44:56)
1:4 Raczka – Grebeniuk – Bury (45:58)
1:5 Bury – Grebeniuk (55:11 w przewadze)
1:6 Rączka – Grebeniuk – Bury (57:26)
ŁKH: Skiba – Kliusznik, Łakomski, Ziankow, Świderski, Brzeziński – Cieślak, Krzesławski, Szymańki, Komosii, Kozak – Szamenko, Kudliński, Gicala, Cybulski, Grochowski. Trener Jurij Ziankow.
MMKS Podhale: Brynczka – Bury, Bryniarski, Kopytko, Rączka, Ratusznik -  Gercyk, Gudych, Grebeniuk, Sergiienko, Czyrkin – Węglarczyk, Budzyk, Sroka, Zaręba,  Rusnak – Błach, Stanek. Trener Marek Ziętara.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama