28.11.2022 | Czytano: 1747

Klasa A: Podsumowanie rundy jesiennej - kolejna trójka (+zdjęcia)

Runda jesienna sezonu 2022/2023 w Podhalańskiej Klasie A dobiegła końca. W poprzednich materiałach zaprezentowaliśmy lidera rozgrywek oraz drużyny z trzech kolejnych miejsc tabeli, dziś prezentujemy jej środek.

Lubań II Zapora Kluszkowce
Piłkarze  z Kluszkowiec zajęli 5 miejsce na finiszu I rundy. Zdołali oni zgromadzić w 14 meczach 23 pkt przy 6 zwycięstwach i 5 remisach. Doznali oni w tym czasie 3 porażek przy bilansie bramkowym 41:21, tak więc osiągnęli oni wskaźnik 2,9 gola na mecz. Nadmienić tu należy że gracze Zapory byli wspierani zawodnikami IV ligi którzy byli delegowani do gry z Lubania Maniowy. Najskuteczniejszymi graczami okazali się Andrzej Sikora i Jakub Kasperczyk, którzy zdobyli po 7 goli. Oprócz tych zawodników jeszcze 14 innych graczy zdobywało gole co świadczy o szerokości składu. Lubań lepiej spisuje się u siebie gdyż zwyciężył w 4 spotkaniach. Na wyjeździe wygrał tylko dwa spotkania. Zostali oni ukarani przez sędziów ilością 20 żółtych kartek i bezpośrednio jedną czerwoną

Jeśli chodzi o miejsce w tabeli to na pewno ambicje były większe, natomiast widoczny jest progres do zeszłego roku, dobrze wygląda też współpraca z pierwszą drużyną i to cieszy - podsumowuje trener Paweł Bartkiewicz. - Szkoda Pucharu Polski, bo uważam że mogliśmy grać w finale i zespół na to zasłużył, zwłaszcza eliminując po drodze zespoły grające kilka lig wyżej.

Jesteśmy zespołem i wyróżnienie kogoś byłoby krzywdzące, tym bardziej, że są duże rotacje w kadrze, wchodzą zawodnicy z pierwszej drużyny, część zawodników dojeżdża z zagranicy i każdy jest ważny wnosząc dużo do zespołu - dodaje, zapytany o ocenę zespołu. - Lider odjechał i kwestia awansu jest skomplikowana dlatego jak zawsze skupiamy się na każdym kolejnym meczu walcząc o 3 punkty. Kadra jest zasilana zawodnikami z pierwszej drużyny, więc będzie to zależało od tego jak będzie szeroka, rewolucji na pewno nie będzie i raczej będzie to wyglądało tak jak w tej rundzie.-  W pierwszej fazie będziemy trenować indywidualnie , później część zawodników będzie trenować z pierwszą drużyną w Nowym Targu. W ostatnią fazę wejdziemy przed ligą na własnych obiektach.


Granit Czarna Góra
Gracze Granitu Czarna Góra znaleźli się w górnej części tabeli na 6 miejscu. Wywalczyli oni na boisku w 13 meczach 22 punkty na co złożyło się 7 zwycięstw 1 remis i 5 porażek. Zdobyli oni w tym czasie 35 goli co daje średnią 2,6 gola na mecz tracąc 31. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Józef Milon, który zdobył 9 bramek. Oprócz ww. jeszcze 10 innych graczy zdobywało bramki dla Czarnej Góry. Granit zdecydowanie lepiej spisuje się na własnych śmieciach wygrywając z przeciwnikami 5 razy. W delegacjach piłkarzom z Czarnej Góry idzie gorzej gdyż udało się  im odnieść zwycięstwo tylko dwa razy. Otrzymali oni w ferworze walki od arbitrów aż 30 żółtych kartek co jest trzecim najwyższym wynikiem w lidze. Bezpośrednich czerwonych kartek nie odnotowano

Po spadku chcieliśmy odbudować morale i w jakimś stopniu się to udało. Rundę w szkolnej skali oceniam raczej pozytywnie na czwórkę - mówi trener Andrzej Gogola. - Plusem była postawa na własnym boisku. Na plus zaliczam zaangażowanie zespołu nawet jak przegraliśmy to nie przez przejście obok meczu tylko przez aspekty piłkarskie. Do poprawy na pewno jest gra w defensywie całego zespołu oraz lepsza skuteczność.
Trener chwali cały zespół za postawę, wyróżniając Józka Milona, który jest jednym z najskuteczniejszych obrońców w lidze.
- Ambicje są takie, żeby prezentować dobry futbol i namieszać w czołówce tabeli. Pokornie patrzymy w przyszłość i chcemy przepracować zimę żeby słowa stały się faktem. Pytany o wzmocnienia mówi, że największym wzmocnieniem będzie utrzymanie obecnej kadry, tak aby nikt nie ubył. - Czekam na dojście do zdrowia utalentowanego Damiana Maryniarczyka - dodaje.


Lokomotiv Chabówka
Piłkarze Lokomotivu zamykają górna część tabeli i mogą spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej. W rywalizacji zdobyli oni dla swojego klubu 21 pkt na co składają się 6 zwycięstw, 3 remisy ponosząc 5 porażek. Piłkarze z Chabówki strzelili przeciwnikom 40 goli co daje średnią 2,8 gola na mecz, ale stracili też dużo bo 41 bramek przez co mają oni ujemny bilans bramkowy -1. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli Krzysztof Łukaszka zdobywca 9 goli oraz Oskar Macioł 7 goli. Oprócz tych zawodników jeszcze 9 innych graczy zdobywało bramki dla drużyny z Chabówki. Lokomotiv lepiej spisuje się u siebie notując 4 zwycięstwa a gorzej na wyjeździe – tylko 2. Zostali oni ukarani przez sędziów 28 żółtymi kartkami. Bezpośrednich czerwonych kartek nie odnotowano

Rozegraną rundę oceniam na plus. Kilka razy potrafiliśmy odmienić losy spotkania. W pamięci mam oczywiście mecz z liderem Borem Dębno gdzie przegrywaliśmy 2:0 do połowy by po przerwie prowadzić 2:4. To świadczy o sile drużyny, która w gorszych chwilach potrafi się zjednoczyć i wspólnie walczyć o punkty - mówi trener Jakub KołodziejW drugiej połowie rudny musieliśmy przemeblować ustawienie, kartki, kontuzje zmusiły nas do rotowania środkiem pola i defensywą. Mimo to daliśmy rade zdobywać punkty. Zaliczyliśmy też kilka wysokich przegranych musimy wyciągnąć z tego wnioski by wykluczyć takie sytuacje.
Naszym celem jest uplasować się w połowie tabeli, dzięki ilości punków jakie udało się zdobyć jesienią i dobrze rozegranej rundzie rewanżowej cel powinniśmy osiągnąć. Będziemy pracować nad wzmocnieniami. Spore szanse na powrót do gry ma Nawara, który przeszedł operacje kolana i jest w trakcie rehabilitacji.
Trener zapowiada, że przygotowania zaczną się w drugiej połowie stycznia. Treningi będą odbywać się na stadionie w Rabce, siłowni oraz w terenie. W marcu planujemy pojechać na kilkudniowy obóz przygotowawczy - dodaje.

Ciag dalszy niebawem...

Robert Siemek

Czytaj również:
Część 1: Klasa A: Podsumowanie rundy jesiennej: Bór Dębno, lider
Część 2: Podsumowanie rundy jesiennej: Lubań, Czarni i Skalni powalczą o awans

Komentarze

Tabela - Klasa Okręgowa

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. LKS Szaflary 14 34
2. AKS Ujanowice 14 31
3. Orkan Raba Wyżna 14 29
4. Wiatr Ludźmierz 13 23
5. Jordan Jordanów 14 22
6. Huragan Waksmund 14 22
7. Krokus Przyszowa 14 22
8. Płomień Limanowa 14 18
9. Zawrat Bukowina Tatrzańska 13 13
10. Słomka Siekierczyna 14 13
11. Gorce Kamienica 14 13
12. Turbacz Mszana Dolna 14 11
13. Babia Góra Lipnica Wielka 14 11
14. Wierchy Pasierbiec 14 8
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama