15.11.2022 | Czytano: 1244

NALP. Nie drażnij mistrza

Druga kolejka halowych rozgrywek o mistrzostwo Nowotarskiej Amatorksiej Ligi Piłki Nożnej przeszła do historii.

Najwięcej emocji zdecydowanie dostarczyło starcie STC z Paką Jana. Po pierwszej połowie  niespodziewanie prowadzili Ci pierwsi. Na początku drugiej połowy Paka co prawda szybko wyrównała, ale po chwili znów to STC prowadziło 4:3.  Potem jednak aktualny mistrz NALP rozstrzleła się na dobre i Ci  co węszyli sensację musieli obejść się smakiem.

Od straty gola mecz z Joga Bonito rozpoczął też inny faowryt ligi Gazda. Zespól  Pawła Batkiewicza szybko jednak przejął kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i pewnie zainkasował 3 pkt.

Skuteczna gra w drugiej połowie i świetna postawa w bramce Piotra Gogoli, dała wysokie zwycięstwo Mix40 nad Chłopcami z PRL.

Drugą w sezonie wygraną na swoim konce zapisał Winter Classi. Do zwycięstwa 6:4 nad KDRK najmocniej przyczynił się Sebastian Świerzbiński, który skomleptował hat-tricka.

Winter Classic – KDRK Spytkowice 6:4 (2:2): Świerzbiński 3, Zasadni, Sulka, Rajzer – K. Rusnak 3, Skwarek.

STC – Paka Jana 5:10 (3:1): Antolak 3, A. Subik, Pietrzak – Kostrzewa 4, Mikoś 3, Kuchta, Anioł, Byrnas.

Gazda – Joga Bonito 6:2 (4:1): Sewielski, Bobek, W. Worwa, Duda, Dudek, Judarz – Zeid, Piekarczyk.

Mix40 – Chłopcy z PRL 6:0 (1:0): M. Nycz 2, Dziekan 2, Milon, Hryc .