12.11.2022 | Czytano: 3624

III liga. Nie wygra się tylko się broniąc (+zdjęcia)

Wieczysta miała być murowanym faworytem do awansu. W końcu zespół gwiazd, z byłymi reprezentantami kraju na czele, miał tłamsić rywali w drodze do drugiej ligi.

Podobnie jak szczebel niżej, gdzie odprawiali przeciwników w dwucyfrowych rozmiarach. Robili to na luzie, bez konieczności spocenia się.  Tymczasem ekipa aptekarza zderzyła się z trzecioligową rzeczywistością. Nikt nie pęka  przed gwiazdami aptekarza. Nawet „czerwona latarnia” sprawiła im psikusa. Czy Podhale będzie  kolejnym rywalem, który zrzuci z nieboskłonu  mijające sławy  prosto na ziemię? Marzenie niepoprawnego optymisty nie sprawdziło się. Podrażnione gwizdy ostatnią porażką zmobilizowały się i odprawiły z kwitkiem ekipę Grzegorza Hajnosa. Zresztą były faworytem. Kurs na wygraną górali w STS wynosił 7,25.

Pierwsza polowa to dominacja gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie. Torres z szesnastki trafił pod poprzeczkę. Wydawało się, że goście zaatakują, a tymczasem nastawili się na obronę. Nadal przed polem karnym ustawili autobus. Oddali całkowicie pole gry gospodarzom. W tej części gry nowotarżanie nie przeprowadzili akcji ofensywnej. Jeszcze na własnej połowie potrafili wymienić kilka podań, ale zaraz po przekroczeniu połowy boiska, szybko tracili futbolówkę. Osamotniony w ataku Antkowak raz za razem przegrywał pojedynki z Bujakiem. Krakowianie nacierali, rozgrywali atak pozycyjny, ale nie potrafili rozmontować defensywy rywala. Bardzo aktywny był Majewski, ale z drugiej strony nie popisał się przy karnym, a w ostatniej minucie pierwszej połowy zmarnował „setkę”. Takie sytuacje były reprezentant kraju powinien wykorzystywać z zamkniętymi oczami.

Czy Podhale wychyli się po przerwie za podwójną gardą?  Nic z tego. Obraz gry się nie zmienił. Podhale całą drużyną się broniło.  W 60 minucie nie obroniło się. Straciło gola po składnej akcji i strzale głową Bąka. Teraz nowotarżanie nie mieli już czego bronić, a mimo to dalej się broniło.

5 – błąd bramkarza gospodarzy, przez niego naprawiony.
8 GOL! 1:0  - Torres z szesnastki pięknym strzałem ulokował piłkę pod poprzeczką.
12 – Pałaszewski główkował nad poprzeczką.
17 – Majewski za pola karnego uderzał; piłka minimalnie minęła słupek.
22 - Drobnak zagrał ręką w polu karnym, według sędziego, który podyktował karnego. Majewski dotknął piłkę dwoma stopami przy wykonywaniu jedenastki  i bramka nie została uznana.
29 – Majewski zza zasłony trafił w boczną siatkę.
33 – Płatek z dystansu próbował zaskoczyć Krawczyka.
45 – wyśmienita okazja Majewskiego.  Z najbliższej odległości nie potrafił pokonać Macieja Styrczuli.
52 – Majewski z dystansu, Maciej Styrczula wypluł piłkę, bez konsekwencji.
60 GOL! 2:0 – akcją prawą stronę do linii końcowej. Dośrodkowanie Klimczaka w na piąty metr, gdzie nieobstawiony był Bąk i głową skierował piłkę do siatki.
66 – groźny strzał Moulina z wolnego, minimalnie obok słupka.
69 – po szybkim  ataku Kumaha i obrońca tuż przed linią bramkowa wybił piłkę zmierzająca do pustej bramki.
76 – Antkowiak miał czas i miejsce na oddanie strzału, a skiksował.
78 – Kumah z narożnika pola karnego obok przeciwległego słupka.
85 – Hebel zbyt lekko uderzył i nie zaskoczył Macieja Styrczuli.
86 GOL! 3:0 – Moulin z wolnego zagrał w pole karne, piłka przeszła przez całe pole karne, trafiła do Majewskiego i ten tym razem się nie pomylił.
87 – pierwszy poważny strzał Podhala (Płatek).

Wieczysta Kraków - NKP Podhale Nowy Targ  3:0 (1:0)