05.11.2022 | Czytano: 1698

IV liga: Dominacja po przerwie (+ zdjęcia)

Ostatni raz w tym roku Lubań i Wierchy wykorzystali atut własnego boiska. Popis umiejętności obie ekipy dały podczas drugich 45 minut ich spotkań.

Lubań Maniowy – Dalin Myślenice 2:1 (0:1)
0:1 Sobala 25
1:1 Skydan (Mańko) 70
2:1 Zaika 90 +2 z karnego
Lubań: Sikora, Firek (50 Skydan), Zaika, Chlipała, Jandura, Majerski (50 Hajdara), Pluta, Duda, Potoniec (78 Charniavskyi), Bryja (88 Diaz), Kasperczyk (62 Mańko)
Dalin: Wyroba – Kałat, Przetocki, Kowalski, Ładyga, Górecki (78 Gunia), Cienkosz (70 Tokarz), Chochliński (88 Biek), Sobala, Reczulski, Jędrzejowski

Dalin, w przeciwieństwie do gospodarzy popisał się skutecznością w pierwszej odsłonie i schodził do szatni w znacznie lepszych nastrojach. Po przerwie maniowianie rzucili się do ataków, a fatum udało przełamać się w 70 minucie za sprawą trafienia Skydana. Walka do końca została wynagrodzona w doliczonym czasie gry. Rzut karny wywalczył wtedy Duda, a jedenastkę na zwycięskiego gola zamienił Zaika.

25 – GOL 0:1! Oskrzydlająca akcja Dalinu zakończona podaniem wzdłuż piątki. Sobala uprzedza obrońców i mija uderzeniem Sikorę.
40 – Strzał Pluty zatrzymany przez golkipera z Myślenic.
57 – Wtroba odprowadził wzrokiem piłkę stemplującą słupek jego bramki.
70 – GOL 1:1! Mańko w tempo do rozpędzonego Skydana. Ten wychodzi na czystą pozycję i zdobywa upragnionego gola.
90+2 – GOL 2:1! Dynamiczna szarża Dudy w polu karnym powstrzymana faulem przez rywala. Z jedenastki nie pomylił się Zaika.

Wierchy Rabka – Zdrój – LKS Jawiszowice 5:0 (0:0)
1:0 Kęska 47
2:0 Krzyżak (Kęska) 53
3:0 Florek (Witek) 77
4:0 T. Dudek 80
5:0 T. Dudek 90
Wierchy: Żuk – Jeziorski, Gruszkowski (85 Kościelniak), M. Dudek, Misiura (46 Witek), Lutsenko (60 Florek), Dara, Czubin, T. Dudek, Kęska (80 Wójcik), Krzyżak (88 Pazurkiewicz)
Jawiszowice: Hamelka – Barański (75 Dziedzic), Radomski, Liszka (55 Hałat), Korczyk (80 Karnia), Czaicki, Pierlak(55 Gibas), Gąsiorek, Frączek, Kocemba, Sitko

Druga odsłona wynagrodziła kibicom dość długie wyczekiwanie na pierwszego gola w tym meczu. Po przerwie wszystko sprzyjało rabczanom, którzy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, a potem grając w liczebnej przewadze dorzucili kolejne trzy gole.

47 – GOL 1:0! Kęska zgarnia futbolówkę na 10 metrze i uderza skutecznie otwierając wynik spotkania.
53 – GOL 2:0! Dobre zgranie Kęski w kierunku Krzyżaka. Napastnik Wierchów z bliska pokonuje Hamelkę.
68 – Czerwona kartka dla Frączka. Jawiszowice dokończą mecz w liczebnym osłabieniu.
77 – GOL 3:0! Witek szarpnął skrzydłem zapędzając się po pole karne. Dogranie w centrum szesnastki wieńczy Florek.
80 – GOL 4:0! Szarża T. Dudka daje rabczanom czwarte trafienie!
90 – GOL 5:0! Tuż po wejściu na murawę okazję miał Pazurkiewicz. Jego strzał broni bramkarz, ale sparowana piłka trafia do T. Dudka, który ustala wynik meczu.