V liga: Odrodzenie w wielkim stylu (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA Jarmuta w arcyważnym pojedynku stanęła na wysokości zadania. Szczawniczanie nie zamierzają łatwo złożyć broni w walce o pozostanie w 5. lidze.

Watra Białka Tatrzańska – Dunajec Nowy Sącz 3:0 (0:0)
2:0 Dudek (Lupa) 85
3:0 Mroszczak (Styrenczak) 90
Watra: Kudła – Zając, Lajcak, Łukaszczyk (88 Kostrzewa), Ł. Młynarski, Drozd (67 Płonka), Kobylarczyk, Freirias (70 Mroszczak), Masłowski (67 Lupa), Dudek, Styrenczak (89 Franosz)
Dunajec: Borzęcki – Schneider, Chruślicki, Romuzga, Gródek, Podolak, Kiełbasa, Janisz, Migacz, Jawor, Kowalski

Pogoda nie sprzyjała w ten weekend, w związku z czym Watra wystąpiła dziś w roli gospodarza na stadionie w Nowym Targu. Zmiana terenu nie przeszkodziła liderowi w odniesieniu kolejnej wygranej z zachowaniem czystego konta. Białczanie zdobywali gole po przerwie, w samej końcówce dając popis skuteczności.

47 – GOL 1:0! Tuż po przerwie na mocny strzał z dystansu decyduje się Styrenczak. Efektowne uderzenie nie zostawiło złudzeń Borzęckiemu.
85 – GOL 2:0! Po podaniu od Lupy, zza pola karnego przymierzył Dudek. Futbolówka skierowana w róg bramki ląduje w sieci.
90 – GOL 3:0! Ze skrzydła w centrum dogrywa Styrenczak. Podanie zamyka rezerwowy białczan – Mroszczak.

Jarmuta Szczawnica – Radłovia Radłów 4:0 (1:0)
1:0 Wojtanek 32
2:0 Mlonzi 55
3:0 Wróbel 65
4:0 Wojtanek 75
Jarmuta: Berlizov – D. Michałczak, Mrówka, Faltyn, Dlamini, Mlonzi, Wojtanek, Kuziel (80 H. Michałczak), Kwit, Wróbel, Weber
Radłovia: Skrabacz - Kijak, Kuta, Gąsowski, Błoniarz, Jonak, Schab, Magiera, Rugała, Kijowski, Rzepecki

Jarmuta musiała czekać, aż do listopada by zagrać najlepsze zawody w obecnym sezonie. Cztery gole plus czyste konto dają nadzieję na lepsze czasy dla zespołu ze Szczawnicy.

32 – GOL 1:0! Akcja skrzydłem w wykonaniu gospodarzy. Zagranie wzdłuż piątki w pełnym biegu zamyka Wojtanek!
55 – GOL 2:0! Kocioł pod bramką Radłovii. Czujnie na swoją szansę czekał Mlonzi i w rezultacie skierował futbolówkę obok bramkarza.
65 – GOL 3:0! Mocne uderzenie Wróbla trafia idealnie „ pod ladę”!
75 – GOL 4:0! Kapitalne zawody gospodarzy. Po raz drugi tego dnia do siatki trafia Wojtanek i Jarmuta gromi zespół z Radłowa.