16.10.2022 | Czytano: 4355

Klasa okręgowa: Osiem bramek na dzień dobry (+ zdjęcia)

AKTUALIZACJA Gratką dla kibiców było spotkanie otwierające 11. kolejkę ligi okręgowej. W Rabie Wyżnej losy meczu zmieniały się w zawrotnym tempie.

Wiatr Ludźmierz – Huragan Waksmund 1:1 (1:0)
0:1 Sz. Chowaniec 12
1:1 Siaśkiewicz (Jankowski) 86
Wiatr: Ciszek – Duda, K. Zubek, Hrapkowicz, Żółtek, Siaśkiewicz, J. Chowaniec (46 Słowakiewicz), Stopiak, Luberda (72 J. Zubek), Hagowski, Karwaczka (72 K. Siuta)
Huragan: Byrnas – Jurzec, Mucha, Mlak, Mroszczak, Kamiński, Krugiołka, Nogueira, Szwajnos (80 Siuty), Sz. Chowaniec (60 Chmielak), Kolasa

Sporo wyrównanych pojedynków oglądaliśmy w tej kolejce i podobnie było dziś w Ludźmierzu. Lepiej spotkanie zaczął Huragan, który mógł żałować, że prowadził wyłącznie jednym golem do przerwy. Drugie 45 minut to lepsze okazje Wiatru, a ta z 86 minuty dała wyrównanie gospodarzom.

Momenty były:
12 – GOL 0:1! Akcja Jurca lewą stroną. Zagranie wzdłuż piątki na spokoju zamyka Sz. Chowaniec.
36 – Kolejna oskrzydlająca akcja. Tym razem flanką pociągnął Mroszczak, zagrywając do Kolasy. Uderzenie z 5 metra broni jednak Ciszek!
56 – Uderzenie Siaśkiewicza z rzutu wolnego z trudem broni Byrnas.
86 – GOL 1:1! Dwójkowa akcja graczy Wiatru. W końcowej fazie Jankowski zagrywa na dalszy słupek, gdzie Byrnasa pokonuje Siaśkiewicz.

Jordan Jordanów – Słomka Siekierczyna 7:0 (3:0)
7:0 Brzana (Tyrpa) 81
Jordan: Teper – M. Radoń, Tyrpa, Wróbel (76 Sarna), Dziadkowiec, Wójciak (73 Rączka), Jochymek (73 Drabik), Ryś (77 Wójtowicz), Porębski (76 Brzana), Pietrzak, Moskalski
Słomka: Gawron – K. Wielek (75 P. Florek), M. Bubula, Bartłomiej Florek, Kornaś (75 Hebda), Grzyb (65 Bronisław Florek), Ociepka, Paweł Wielek, Hebda, Zimirski, J. Florek

To było najlepsze spotkanie Jordana w tym sezonie. Od samego początku do ostatnich minut, gospodarze walczyli o każdą piłkę i wykazali się świetną skutecznością.

11 – Akcja Pawła Wielka lewą stroną. Po zejściu w pole karne uderzenie skierowane w okienko kapitalnie paruje Teper.
16 – GOL 1:0! Rzut wolny dla Jordana bije Wróbel. Błąd popełnia golkiper Słomki, który wypluwa futbolówkę, a skutecznie z bliska dobija Tyrpa.
32 – GOL 2:0! Wróbel dogrywa z połowy boiska na ósmy metr pod bramką rywala. Tyrpa ubiega bramkarza i głową przerzuca ponad nim.
35 – GOL 3:0! Hebda przecina ręką dośrodkowanie Moskalskiego w pole karne. Jedenastkę strzałem w lewy dolny róg wykorzystuje Wójciak.
70 – Dwie bardzo dobre interwencje golkipera Jordana. Najpierw obroniony strzał z rzutu wolnego, kilka sekund później strzał Pawła Wielka skierowany w długi róg.
72 – GOL 4:0! Kontra Jordana. Przepiękna dwójkowa akcja Porębskiego z Jochymkiem. Ten drugi sam na sam z bramkarzem przełamuje jego dłonie i podwyższa wynik.
74 – GOL 5:0! Porębski zagrywa do przebywającego minutę na murawie Rączki. Uderzenie rezerwowego daje gola numer pięć.
80 – GOL 6:0! Brzana wykorzystuje niepewną interwencję obrońcy i bez zastanowienia uderza celnie od słupka z ósmego metra.
81 – GOL 7:0! Popis zmienników w obozie gospodarzy. Brzana w niecałe dwie minuty trafia ponownie do siatki.

Krokus Przyszowa – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:0)
1:0 Trela 73
1:1 Łukaszczyk (Janczy) 82 głową po rożnym
Krokus: F. Hebda – A. Sosnowski, Nawieśniak, Pietrzak, W. Zieliński (65 Wilk), Trela (84 Cabała), Plata, M. Hebda, R. Sosnowski, Kożuch, Gołąb
Zawrat: Bużek – M. Grela, W. Kuchta, Floryn, Janczy, Leniewicz, J. Kuchta (74 G. Grela) , Łukaszczyk, Kassowski (58 Buńda), Cudzich, Chowaniec (46 Rzadkosz)

Masa sytuacji z obu stron przyniosła tylko po jednym trafieniu dla każdej drużyny. Pierwsza odsłona zdecydowanie pod dyktando Zawratu, po przerwie śmielej poczynali sobie gospodarze i to oni rozpoczęli strzelanie. Goście zdołali wyrównać w 82 minucie, a w ostatniej akcji mogli przechylić jeszcze szalę zwycięstwa na swoją stronę.

13 – Wrzutkę Janczego z rzutu wolnego przedłuża Floryn. W efekcie piłka trafia do Greli, który mija strzałem bramkarza. Szczęśliwie dla gospodarzy futbolówka odbija się od słupka, następnie od pleców bramkarza i wychodzi poza linię końcową.
18 – Janczy decyduje się na bezpośrednią próbę z rzutu wolnego. F. Hebda z trudem przerzuca nad poprzeczką.
22 – Pech nie opuszcza Zawratu. Po krótko rozegranym rzucie rożnym strzał Janczego stempluje poprzeczkę.
24 – W odpowiedzi groźnie uderza W. Zieliński. Skończyło się jednak wyłącznie na strachu.
33 – Kożuch zgrywa na piątkę do Treli. Wymarzona okazja zakończona strzałem nad poprzeczką.
37 – Rzut wolny dla Krokusa. Pierwsze uderzenie zablokowane, dobitka Kożucha obija poprzeczkę.
55 – Dośrodkowanie w pole karne Zawratu. Napastnik rywali efektownym szczupakiem uderza minimalnie obok bramki.
63 – Błąd defensywy przyjezdnych bez konsekwencji. Napastnik Krokusa po przechwycie uderza prosto w słupek.
73 – GOL 1:0! Podanie na szesnastym metrze otrzymuje Trela. Pierwsze uderzenie paruje Bużek, który nie miał już szans przy dobitce tego samego zawodnika.
82 – GOL 1:1! Janczy wrzuca na odpowiednim pułapie z narożnika boiska. Walkę w powietrzu wygrywa Łukaszczyk i z główki doprowadza do wyrównania.
87 – G. Grela szuka podaniem w polu karnym Janczego. Lekki strzał pomocnika Zawratu wyłapuje bramkarz.
90+2 – Piłka meczowa dla graczy z Bukowiny Tatrzańskiej. Kolejne groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Janczego. Na dalszym słupku czubkiem buta Cudzich uderza minimalnie obok celu!

LKS Szaflary – Babia Góra Lipnica Wielka 3:1 (2:0)
1:0 Bryjak 15
2:0 Bryjak (Pawlikowski) 33 głową po wolnym
2:1 W. Szczerba 56 z wolnego
3:1 Bryjak 68
Szaflary: Gawron – Bryjak (70 Mrowca), Francuz (80 Topór), Kasperek (46 Kantor), Kichko (46 Rusnarczyk), Kusper, Otręba (37 Krupa), Pawlikowski (80 Kobylarczyk), Ptak (70 Czech), Rusnak, Hreśka
Babia Góra: T. Ignaciak (70 Rydz) - Antosiak, Będkowski, Figueroa (46 Niverton), Konieczny, Wątorczyk (70 Ł. Stopiak), Rypel (85 Brenkus), W. Szczerba, A. Stopiak, Targosz, Urban

Zdecydowana przewaga lidera w pierwszej połowie, udokumentowana dwoma trafieniami. Szans na podwyższenie wyniku było więcej, w tym zmarnowany rzut karny przez Otrębę. Po przerwie goście zdołali złapać kontakt ale ich nadzieje na punkty w tym meczu rozwiał ponownie Bryjak.

11 – NK – T. Ignaciak przy próbie interwencji staranował Bryjaka. Rzut karny wykonuje Otręba, a jego intencję strzału w prawy dolny róg wyczuł golkiper Babiej Góry!
15 – GOL 1:0! Fantastyczne uderzenie Bryjaka z dystansu! Piłka ląduje w górnym rogu nad interweniującym Ignaciakiem.
33 – GOL 2:0! Pawlikowski miękko dorzuca z wolnego na ósmy metr pola karnego. Bramkarza gości uprzedza Bryjak i głową trąca futbolówkę nad nim.
36 – Francuz mijał obrońców od środka boiska, aż do pola karnego. Jego strzał po rykoszecie wychodzi poza plac gry.
56 – GOL 2:1! W. Szczerba szukał luki w murze z rzutu wolnego. Piłka po odbiciu się od nogi jednego z zawodników w murze myli bramkarza i zdaniem sędziów przechodzi linię bramkową.
68 – GOL 3:1! Bryjak był w odpowiednim miejscu i czasie na piątym metrze pod bramką Ignaciaka, popisując się skuteczną dobitką.
75 – Rusnarczyk uderza z prawej strony pola karnego. Dobrze ustawiony na bliższym słupku Rydz zdołał wybronić futbolówkę.

Orkan Raba Wyżna – Płomień Limanowa 4:4 (2:3)
4:4 Saleh 85 z wolnego
Orkan: Sarniak – Świder (46 Kojs), R. Możdżeń, Borzęcki (70 Pałasz), Saleh, Worwa, Gromczak (46 Sawina), Lenart, Skawski, Polak (70 Firek), Filipek
Płomień: Golonka – Gargas (46 Sz. Koza), Wąsowicz, Piwko, Kunc, Kęska, Giza, K. Koza, Wyżycki, Łątka, Puch

Na meczach Orkana nie sposób się nudzić. Ostatnie dwa spotkania zakończyły się wynikiem 4:3 dla rabian, dziś poprzeczkę wyżej zawiesił Płomień.

3 – GOL 1:0! Skrzydłem urywa się Borzęcki. Przytomne dośrodkowanie w centrum pola karnego zamyka Filipek.
12 – Filipek wychodzi sam na sam. Po minięciu bramkarz wyrzucony mocno do boku przestrzela z ostrego kąta.
18 – Kombinacyjna akcja Płomienia. Uderzenie Łątki na korner paruje Sarniak. Po kornerze, K. Koza uderza z głowy w poprzeczkę.
19 – GOL 1:1! Napór Płomienia przynosi efekt. K. Koza z okolicy szesnastki przymierzył idealnie w samo okienko.
22 – GOL 1:2! Mocne dośrodkowanie gracza przyjezdnych z narożnika boiska. Pechowo futbolówka odbita od Gromczaka wpada do bramki Orkana.
29 – GOL 1:3! Po przechwycie, Piwko zagrywa na prawo do K. Kozy. Ten na środek do Łątki, który bez zastanowienia uderza obok Sarniaka.
30 – GOL 2:3! Szybka odpowiedź ze strony Skawskiego. Po błędzie Golonki piłka wpada do bramki.
31 – Orkan bliski wyrównania. Uderzenie skierowane przy słupku kapitalnie paruje Golonka.
49 – GOL 3:3! R. Możdżeń wykorzystuje warunki i doświadczenie w polu karnym rywala. Dośrodkowanie z prawej flanki idealnie zakończone uderzeniem z głowy.
50 – Dwukrotnie w sytuacji sam na sam broni Golonka!
51 – GOL 3:4! Kojs fauluje we własnym polu karnym K. Kozę. Sam poszkodowany wymierza sprawiedliwość z jedenastki.
85 – GOL 4:4! Do rzutu wolnego tuż za szesnastką podchodzi Saleh. Uderzenie pomocnika po dłoniach bramkarza ląduje w sieci.