12.10.2022 | Czytano: 2909

PP: Finał rozkręcił się po przerwie (+zdjęcia)

W finale Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej Jarmuta Szczawnica podejmowała faworyzowane Podhale Nowy Targ.

Podhale od pierwszych minut zaczęło zaznaczać swoją przewagę na murawie, znacznie dłużej utrzymując się przy piłce. Ataki pozycyjne nie przynosiły jednak większego zagrożenia pod bramką rywala. Sporo przeciągniętych dośrodkowań przeplatane z udanymi pułapkami ofsajdowymi Jarmuty, sprawiały, że co chwilę grę w okolicach własnego pola karnego wznawiał Berlizov. Golkiper szczawniczan pierwszy raz do poważnego wysiłku zmuszony został w 26 minucie po uderzeniu Antkowiaka. Ten sam zawodnik zmarnował najlepszą sytuację swojego zespołu w tej odsłonie, pudłując na pustą bramkę. Jarmuta pokusić się mogła o gola do szatni, po główce Wierciocha, piłka minęła w bliskiej odległości słupek bramki strzeżonej przez Kołodzieja. W przerwie trener Hajnos przeprowadził, aż pięć zmian, a wynik w 50 minucie otworzył wprowadzony na murawę Żurek. Po utracie pierwszej bramki, defensywa Jarmuty pogubiła koncentrację, którą tak czujnie utrzymywała w pierwszej połowie. W efekcie lawinowo posypały się kolejne trafienia dla Podhala. Szczawniczanie na cztery gole przeciwnika zdołali odpowiedzieć honorowym golem Wierciocha. Tym samym Podhale obroniło tytuł sprzed roku i zyskało prawo do gry w eliminacjach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

26 – Antkowiak po przyjęciu na 20 metrze, obraca się i uderza zza narożnika szesnastki. Po dłoniach Berlizova, futbolówka wychodzi za linię końcową boiska.
32 – Pierwszy strzał po stronie gospodarzy. Mlonzi mając trochę miejsca na 20 metrze schodzi do środka i uderza lewą nogą. Dobry pomysł, słabe wykonanie – piłkę spokojnie zgarnia Kołodziej.
35 – Dwójkowa akcja Mlonzi – Wróbel na prawej stronie boiska. Ten drugi odważnie uderza z ostrego kąta, ale ponownie bardzo pewnie interweniuje Kołodziej.
38 – Najlepsza okazja Podhala. Po zagraniu od obrony Majeran wykłada na prawą stronę pola karnego do Antkowiaka. Ofensor gości uderza obok prawego słupka mając przed sobą pustą bramkę!
44 – Dobre dośrodkowanie Wróbla z prawej flanki w pole karne Podhala. Rywala na bliższym słupku ubiega Wiercioch, a jego uderzenie z główki przechodzi tuż przy prawym pręcie bramki!
50 – GOL 0:1! Dośrodkowanie Styrczuli z lewej strony szesnastki przecina Mrówka. Po interwencji stopera Jarmuty, futbolówka odbija się od poprzeczki, a następnie głową do siatki kieruje ją Żurek.
55 – GOL 0:2! Po przechwycie na prawym skrzydle, w pole karne dośrodkowuje Antkowiak. Niepilnowany na środku szesnastki Burnat, uderza głową w lewy róg bramki.
58 – GOL 0:3! Tym razem akcja przyjezdnych lewym sektorem. Górną piłkę na dalszy słupek posyła Żurek, a skuteczną główką popisuje się Antkowiak.
61 – GOL 0:4! Rzut wolny z lewej strony boiska. Kędziora posyła piłkę po dalszym rogu, ta przechodzi zawodników w centrum pola karnego i po odbiciu się od słupka wtacza się do siatki.
76 – Burnat uderzeniem po ziemi mierzył w lewy róg. Pechowo futbolówka odbiła się od pręta bramki i wyszła w pole.
77 – GOL 1:4! Prostopadłe podanie Webera w kierunku Wierciocha. Strzał w pełnym biegu przełamuje dłonie Kołodzieja i daje honorowe trafienie Jarmucie.

Jarmuta Szczawnica (V) – NKP Podhale Nowy Targ (III) 1:4 (0:0)
0:1 Żurek 50 głową
0:2 Burnat (Antkowiak) 55 głową
0:3 Antkowiak (Żurek) 58 głową
0:4 Kędziora 61 z wolnego
1:4 Wiercioch (Weber) 77
Jarmuta: Berlizov – Mrówka, D. Michałczak, Faltyn, H. Michałczak, Kwit, Wojtanek, Weber (82 Frost), Mlonzi (80 Dlamini), Wróbel (88 Maślanka), Wiercioch
Podhale: Kołodziej – Bodziuch, Ligienza (46 Mazurek), Wajsak, Majeran (46 Żurek), Styrczula, Kędziora, Płatek (46 Burnat), Drobnak (46 Rakowski), Antkowiak, Szynka (46 Żołądź)