24.09.2022 | Czytano: 1538

IV liga: Wyścig snajperów (+ zdjęcia)

Dobra gra Lubania wreszcie przekłada się na zdobycze punktowe. W starciu z Kalwarianką wyścig w zdobywaniu goli urządzili sobie napastnicy. W nieco gorszych nastrojach swoje spotkanie kończyli gracze Wierchów.

Wierchy Rabka – Zdrój – Orzeł Ryczów 1:1 (1:1)
1:0 Kęska (Witek) 11
1:1 Janik 19
Wierchy: Żuk – Witek (80 Krzyżak), Jeziorski, M. Dudek, Misiura (70 Sobek), Florek (75 Kościelniak), T. Dudek, Wójcik, Czubin (70 Gruszkowski), Kęska, Pazurkiewicz (50 Dara)
Orzeł: Dyga – Garzeł, Niedzielski, Smagło, Górecki, janik (72 Zając), Lampart, Surówka (52 Kulig), Mizia, Pyciak, Kiełbus

Rabczanie zaczęli od mocnego uderzenia, zdobywając bramkę już w 11 minucie, za sprawą Kęski. Z prowadzenia nie cieszyli się jednak specjalnie długo. Wyrównanie osiem minut później zapewnił Orłowi Janik. Były to niestety ostatnie trafienia w tym starciu, do końcowego gwizdka utrzymał się remis. Zmartwieniem dla Wierchów może być uraz, którego nabawił się Łukasz Pazurkiewicz.

Momenty były:
11 – GOL 1:0! Witek z bocznego sektora wykłada do Kęski. Mocne uderzenie z pola karnego daje prowadzenie rabczanom!
19 – GOL 1:1! Składna akcja gości. W końcowej fazie do piłki dopada Janik, a jego strzał pokonuje Żuka.

Lubań Maniowy – MKS Kalwarianka 4:2 (3:2)
0:1 Stanek 1
1:1 Skydan 7
2:1 Skydan 21
2:2 Stanek 25
3:2 Bryja 33
4:2 Kasperczyk 76
Lubań: Świerad – Zaika, bałos, Chlipała, Majerski, jandura, Quintanilha (55 Kasperczyk), Mańko (55 Potoniec), P. Duda, Bryja (70 D. Duda), Skydan (80 Górecki)
Kalwarianka: Smyrak – Sajdak, Godawa, Kaczyński, Bury, Malik, Kryjak, Bułaczek, Rupa, Kołodziej, Stanek

Grad goli w pierwszej połowie zapewnili będący w świetnej formie napastnicy obu drużyn. Przewagę Lubaniowi jeszcze w pierwszej odsłonie dał Bryja, a po przerwie pełną pulę w tym meczu przypieczętował Kasperczyk.

1 – GOL 0:1! Po przechwycie szybkie wyjście w kontrze zespołu Kalwarianki. Dokładne podanie na gola zamienia Stanek.
7 – GOL 1:1! Kombinacyjna akcja Lubania zakończona strzałem Skydana.
21 – GOL 2:1! Ponownie do siatki trafia niezawodny Skydan!
27 – GOL 2:2! Wyścig na bramki w wykonaniu snajperów obu drużyn. Drugi raz w tym meczu Świerada pokonuje Stanek.
33 – GOL 3:2! Mocny strzał z dystansu ląduje w sieci. Strzelcem gola dla Lubania – Bryja.
76 – GOL 4:2! Dośrodkowanie Potońca zamyka Kasperczyk.