24.09.2022 | Czytano: 3742

III liga. Rozstrzygnął gol z drugiej minuty (+zdjęcia)

Wygrać wreszcie u siebie! – z takim przesłaniem przystępowali piłkarze Podhala do dzisiejszej konfrontacji z Orlętami.

To właśnie z tym zespołem 15 maja br. nowotarżanie wygrali ostatni raz na własnym boisku (1:0). Od tego czasu sporo wody upłynęło w Dunajcu.  Kibice czekali, że wreszcie  gospodarze się przełamią  przed ich obliczem.  Tymczasem po pierwszej połowie mieli nietęgie miny. Na pewno o takiej połowie , w wykonaniu swoich pupili, chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Stworzyli zaledwie jedną sytuację, z której mogli posłać piłkę do siatki. Tymczasem ich rywal, grał bardzo rozsądnie, piłka ich „kochała”, potrafili ją wypieść  i stwarzać sytuacje. Jedną, już w 2 minucie,  wykorzystali  przy biernej postawie defensywy górali.  Podhale za dużo grało wszerz boiska, wycofywało futbolówkę do tyłu, nie zdobywało terenu. Dalekie przerzuty były niedokładne i przechwytywane przez przeciwnika.

Po pierwszych minutach po przerwie wydawało się, że Podhale ruszy do szturmu. Stworzyło dwie sytuacje i wróciło do gry z pierwszej części. Rywal szanował piłkę, potrafił się przy niej  utrzymywać, a kontrataki były groźne.

Momenty były
2 GOL! 0:1 – błąd obrońcy, który przepuścił piłkę. Poszło podanie na skrzydło do Ozimka, dograł na piąty metr do Kobiałki, a ten dostawił nogę i piłka wylądowała w siatce.
26 – Ozimek w dogodnej sytuacji z 11 metrów wysoko nad poprzeczką.
37 – Koszel próbował z narożnika pola karnego zaskoczyć Macieja Styrczulę, ale ten był czujny.
40 – pierwsza groźna akcja gospodarzy. Płatek zagrywał z końcowej linii do Szczepańskiego, lecz ten przestrzelił.
44 – zamieszanie pod bramką gości, sytuację wyjaśnił bramkarz.
53 – uderzenie Płatka z linii bramkowej wybił obrońca.
55 – Ligenza strzelał z 15 metra, piłkę nad poprzeczkę wypiąstkował golkiper.
63 – wolny. Kobiałka dośrodkowywał, główkował Duchnowski do koszyczka bramkarza.
75 – Ozimek za szesnastki obok przeciwległego słupka.
81 – niecelny strzał Majerana z szesnastki.
90+ 2 Kuźma zagrał zbyt egoistycznie. Nie podawał partnerowi tylko zdecydował się na strzał, w dodatku lekki i bramkarz nie miał problemu  interwencją.

NKP Podhale Nowy Targ – Orlęta Radzyń Podlaski  0:1 (0:1)
0:1 Kobiałka (Ozimek) 2
Podhale: Maciej Styrczula – Wajsak,  Mazurek Żołądź (63 Cuber)- Szczepański (80 Bodziuch),   Ligienza, Żurek, Drobnak   – Płatek, Szynka (69 Majeran), Burnat (63 Antkowiak). Trener Grzegorz Hajnos.
Orlęta: Kołotyło – Szymala, Chaliadka (83 Zajac), Duchnowski, Koszel, Mnacakanjan (59 Szczygieł), Kobiałka, Sowisz, Ozimek (83 Madembo), Kamiński, Maj (82Kuźma). Trener Mikołaj Raczyński.

W pozostałych spotkaniach: Wieczysta – Unia 7:0, Czarni –Stal 0:3, Korona II – Cracovia II 0:0, Avia – Lublinianka 1:1, KSZO – Podlasie 2:1, Wisłoka – Wiązownica 4:3. Jutro grają: Chełmianka – Wisła, Łagów – Sokół.