24.09.2022 | Czytano: 1798

V liga: Grają swoje (+zdjęcia)

To drugie z rzędu spotkanie, w którym gracze Jarmuty nie wpisują się na listę strzelców. Radość zapewniają nam za to rewelacyjni tej jesieni zawodnicy Watry.

GKS Drwinia – Watra Białka Tatrzańska 1:2 (1:1)
1:0 Zapiór 1 z karnego
1:1 Zając (Dudek) 12 głową
1:2 Styrenczak (Lupa) 47
Drwinia: Kamiński – Kulig, Bochenek, Knap (62 Jędras), Duda, Ciesielski (66 Dzięgiel), Baran, Krokosz, Waryłkiewicz (76 Sąsiadek), Zapiór (76 Dunaj), Andrushko
Watra: Kudła – Zając, Lajcak, Ł. Młynarski (89 Masłowski), Lupa (67 Łukaszczyk), Kobylarczyk, M. Młynarski (85 Drozd), Freirias, Płonka, Dudek, Styrenczak

Białczanie mimo słabszych pierwszych minut nie złożyli broni i dzięki determinacji zgarnęli kolejny komplet oczek w tym sezonie. Wygrana na terenie dotychczasowego lidera na pewno dodatkowo wpłynie na morale rozpędzonej Watry.

1 – GOL 1:0! Faul Zająca we własnym polu karnym. Zapiór nie myli się z „wapna” i bardzo szybko wyprowadza Drwinię na prowadzenie.
12 – GOL 1:1! Dośrodkowanie Dudka z bocznego sektora. Zając wygrywa pozycje w powietrzu i strzałem z główki doprowadza do wyrównania.
47 – GOL 1:2! Prostopadłe zagranie Lupy do Styrenczaka stwarza mu czystą pozycję. Uderzenie po krótkim rogu daje radość Watrze.
90 +1 – Zając zatrzymuje rywala wychodzącego na pozycję. Za ten faul gracz Watry ogląda czerwoną kartkę.

Jarmuta Szczawnica – Dunajec Nowy Sącz 0:3 (0:1)
0:1 Połeć 45
0:2 Król 75
0:3 Kociołek 90
Jarmuta: Olchawa – Faltyn, H. Michałczak, D. Michałczak, Zabawa, Mrówka, Wojtanek, Mlonzi, Weber, Wróbel, Wiercioch
Dunajec: Borzęcki – Nowak (46 Dobosz), Gródek, Chruślicki (85 Żuchowicz), Król (80 Sznajder), Jawor, Kowalski, Jabłoński, Kiełbasa, Migacz, Połeć (75 Kociołek)

Ciężko szukać optymizmu w obecnej sytuacji Jarmuty. Nawet kiedy pierwsza dobra połowa zapowiadała zakończyć się remisem, chwila nieuwagi dała gola do szatni rywalowi. Po przerwie kolejne proste błędy defensywy pogrążyły dzisiejszych gospodarzy. Jarmuta zamyka stawkę piątej ligi, wciąż czekając na lepsze czasy.

45 – GOL 0:1! Klasyczna bramka do szatni. Połeć będąc w polu karnym posyła piłkę między nogami rywali i pokonuje zasłoniętego Olchawę.
75 – GOL 0:2! Nieudana pułapka ofsajdowa powoduje, że sam na sam z golkiperem wychodzi Król. „Setka” zamieniona na drugą bramkę dla Dunajca.
90 – GOL 0:3! Tym razem błąd indywidualny, z którego korzysta Kociołek. Rezerwowy przyjezdnych ustala wynik spotkania.