17.08.2022 | Czytano: 2988

Klasa Okręgowa: Wiatr trafia szóstkę (+ zdjęcia)

Nikt w tak widowiskowy sposób nie potrafi odrabiać strat jak Wiatr Ludźmierz. Po ostatnim pościgu na remis w meczu z Zawratem, dziś ludźmierzanie dali jeszcze większe show na własnym boisku.

Wiatr od początku próbował narzucić swój styl gry, znacznie dłużej utrzymując się przy piłce. Z ataku pozycyjnego nie udało się jednak przedostać pod bramkę rywala, a ten odpowiadał kąśliwymi kontrami. W efekcie dwa błędy w defensywie kosztowały ludźmierzan utratę bramek. Jednym z kluczowych momentów była druga żółta kartka dla Edmunda Wąsowicza w 31 minucie. Mimo niewykorzystanej jedenastki, już w tej połowie udało się odrobić straty. Po przerwie przewaga Wiatru rosła z minuty na minutę, a duży udział w wysokim zwycięstwie mieli dający bardzo wartościowe zmiany rezerwowi.

9 – GOL 0:1! W polu karnym faulowany był Dominik Papież. Bramkę z „wapna” pewnym strzałem w lewy róg zdobywa J. Szewczyk.
14 – Trwa napór Wierchów. Najpierw obrońca Wiatru wybija piłkę tuż przed linią bramową, a następnie Dominik Papież główkuje ponad poprzeczką.
16 – W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Słowakiewicz. Niestety uderzył tylko w boczną siatkę.
31 – Do rzutu wolnego tuż za szesnastką podchodzi Karwaczka. Pierwszy strzał trafia w mur, drugie uderzenie w rękę E. Wąsowicza, który ogląda drugą żółtą kartkę. Wiatr ma rzut karny i przewagę jednego zawodnika.
32 – NK – Ależ pech! Strzał Karwaczki z jedenastu metrów stempluje słupek i wychodzi w pole!
34 – GOL 0:2! Podanie w pole karne od A .Wąsowicza dostaje Dawid Papież i strzela nie do obrony.
40 – GOL 1:2! Po wrzutce z prawej strony boiska obrońca wybijając piłkę kieruje ją do własnej bramki.
42 – GOL 2:2! Żółtek z lewej strony pola karnego wystawia w centrum, gdzie z najbliższej odległości bramkę strzela Siaśkiewicz.
52 – Żółtek odstawił rywala w pełnym biegu po czym huknął wprost w golkipera Wierchów.
57 – Kolejne zagranie jak na tacy od Żółtka do kolegi z zespołu. Mierzony strzał Siaśkiewicza z trudem paruje Wojtas.
64 – GOL 3:2! Łatwa strata defensora gości, z której korzysta Żółtek. Podanie w uliczkę przechwytuje Hagowski, a następnie z wielką gracją mija uderzeniem bramkarza.
82 – GOL 4:2! Żółtek umiejętnie uwolnił się mimo asysty obrońcy na plecach. Krótkie zagranie na lewą stronę do Górza kończy się kapitalną wcinką za kołnierz bramkarza.
87 – GOL 5:2! Górz rewanżuje się Żółtkowi za asystę z poprzedniej bramki. Napastnik Wiatru po przyjęciu próbuje przelobować Wojtasa. Bramkarz Wierchów miał piłkę na palcach ale nie zdołał przenieść jej nad poprzeczką.
89 – GOL 6:2! Dogranie z prawej strony autorstwa Hagowskiego. Niezawodny Żółtek po przyjęciu mocnym strzałem w lewy róg ustala wynik meczu.

Wiatr Ludźmierz – Wierchy Pasierbiec 6:2 (2:2)
0:1 J. Szewczyk 9 z karnego
0:2 D. Dawid Papież (A. Wąsowicz) 34
1:2 samobójcza 40
2:2 Siaśkiewicz (Żółtek) 42
3:2 Hagowski (Żółtek) 64
4:2 Górz (Żółtek) 82
5:2 Żółtek (Górz) 87
6:2 Żółtek (Hagowski) 89
Wiatr: Ciszek - Duda, J. Zubek (55 Truty), K. Zubek (67 Siuta), Żółtek, Siaśkiewicz, Chowaniec (55 Hagowski), Słowakiewicz (67 Jabłoński), Luberda (76 Górz), Jankowski (40 Hrapkowicz), Karwaczka
Wierchy: Wojtas - Dominik Papież (85 Kulig), Dawid Papież, Pajor, Wnęk (75 Dudek), J. Szewczyk, W. Szewczyk, Badyla, Lasek (68 Guzik), E. Wąsowicz, A. Wąsowicz