18.06.2022 | Czytano: 3873

III liga. Blisko i…daleko

Piłkarze Podhala na ligowe ostatki wybrali się do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jesienią w Nowym Targu padł wynik 3:0 dla zespołu Podhala. Bramki zdobyli wtedy Szynka – dwie i Mianowany. Gospodarze zapowiadali rewanż i zrobili to, chociaż początek tego nie zapowiadał.

W pierwszych 30 minutach Podhale zdominowało rywala. Ten miał problemy z dokładnym dograniem piłki do partnerów. Niecelne podania trafiały do górali, którzy napędzali ofensywne akcje. były momenty, ze zamykali gospodarzy w typowo hokejowym zamku już od 20 metra od ich bramki.  Podhale stwarzało sytuacje i na dobrą sprawę  mogło prowadzić co najmniej 2:0. Tak się nie stało i w ostatnim kwadransie obudzili się gospodarze. Zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką Macieja Styrczuli. Gdy wydawało się, że piłkarze do szatni zejdą przy bezbramkowym remisie, miejscowi przeprowadzili kapitalną akcję zapoczątkowaną na swojej połowie. Długim podaniem na skrzydło uruchomiony został Brągiel, który z bocznego sektora z wysokości pola karnego wycofał futbolówkę na 16 metr do Żurka. Ten z kolei dostrzegł w polu karnym niepilnowanego Nawrota i były gracz Podhala pokonał Macieja Styrczulę.

Drugą połowę przyjezdni rozpoczęli od skomasowanych ataków. Mnożyły się dobre okazje pod bramką Szymkowiaka. Raz za razem wykonywali stałe fragmenty gry. Miejscowi mieli problemy nawet z wybiciem piłki ze swojej połowy, mnie mówiąc już o  kontrataku.  Napór przyniósł wyrównanie, ale górale cieszyli się nim niespełna trzy minuty.

2 – Zając  uderzał po rzucie rożnym z 15 metrów; piłka poszybowała nad bramką.
4 – Płatek uderzał z 18 metrów na wprost bramki; udana interwencja bramkarza.
6 – kolejna udana interwencja Szymkowiaka po strzale głową, po wrzutce Kowalskiego.
8 – wolnego wykonywał Kowalski, główkował Szynka, lecz niecelnie.
16 – Żołądź sam na sam, wprost w bramkarza.
20 – Gałecki z 11 metrów przestrzelił.
27 – minimalnie spudłował główką Arleison Martinez.
35 – po błędzie Gałeckiego w środkowej strefie oko w oko ze Maciej Styrczula stanął Arleison Martinez i przegrał ten pojedynek. Golkiper Podhala wyszedł z bramki na 15 metr czym zaskoczył Kolumbijczyka.
39 – potworne zamieszanie pod bramką gości. Trzy razy gospodarze mogli umieścić piłkę w siatce, ale …  piłka jak bumerang wracała pod ich nogi i ponawiali uderzenie.
45 GOL! 1:0 -  kapitalna akcja gospodarzy zapoczątkowana długim podaniem z własnej połowy. Z bocznego sektora Brągiel zagrał  przed szesnastkę do  Żurka, który dostrzegł w polu karnym nieobstawionego Nawrota i były zawodnik Podhala trafił pod poprzeczkę po krótkim rogu.
50 – główkował Lepiarz, górą Szymkowiak
51 – Płatek też nie zdołał z 5 metrów pokonać golkipera gospodarzy.
52  - znowu Płatek z najbliższej odległości i ponownie ostatnia instancja KSZO nie dała się pokonać.
62 - Arleison Martinez fatalnie przestrzelił z narożnika pola karnego.
64 – Persona uderzał z dystansu, piłka poszybowała nad bramką.
65 – błąd defensora gospodarzy, który podał piłkę Płatkowi, a ten z szesnastki trafił w …słupek.
67 GOL! 1:1 – piękne prostopadłe podanie Żołędzia do Szynki, a ten z pola karnego, przy krótkim słupku,  ulokował futbolówkę w siatce.
70 GOL! 2:1 – zagranie ze skrzydła Pawlika na środek szesnastymi do Stefanowicza, który miał dużo miejsca i czasu by spokojnie przymierzyć i pokonać Macieja Styrczulę
87 – druga żółta kartka dla Hajdary i zmuszony był udać się pod prysznic.
88 – uderzenie Persona odbite rykoszetem od zawodnika Podhala i piłka wyszła na róg.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0)
1:0 Nawrot (Żurek) 45
1:1 Szynka (Żołądź) 67
2:1 Stefanowicz ( Pawlik) 70
KSZO: Szymkowiak – Sylwestrzak, Kuzior (86 Lipka), Stefanowicz (86 Camargo), Brągiel, Arleison Martinez (67 Pawlik), Nawrot, Persona, Żurek (67 Galajs), Domagała (86 Dereń). Trener Rafał Wójcik.
NKP Podhale: Maciej Styrczula – Hajdara, Furtak, Żołądź, Kowalski, Gałecki (84 Kędziora),  Lech (77 Mikołaj Styrczula), Płatek,  Szynka, Burnat (84 Kaim), Lepiarz (68 Nowak).  Trener Szymon Grabowski.

W innych meczach: Wisłoka – Avia 1:2, Korona – Stal 0:6, Unia – Wisła 2:1, Wólczanka – Podlasie 3:2, KSZO – Podhale 2:1, Czarni – Chełmianka 0:3, Tomasovia – Łagów 3:2, Sokół – Cracovia II 2:1, Siarka – Orlęta 2:0.