15.06.2022 | Czytano: 2758

PP: Podhale pieczętuje awans

Dziś dokończone przerwane przed tygodniem spotkanie Pucharu Polski na szczeblu PPPN pomiędzy Huraganem, a Podhalem.

Huragan Waksmund (V) – NKP Podhale Nowy Targ (III) 0:7 (0:6)
0:7 Wydra 52

Huragan: Byrnas – Jurzec, Mucha, Mlak, Luberda, B. Mroszczak, Zagata, Pragnący (75 Urbaś), Nogueira, Krugiołka, Kolasa
Podhale: Maciej Styrczula – Broda, Pierzchała, Bodziuch, Szymorek (46 Twaróg), Lech (46 Kędziora), Mikołaj Styrczyla, Burnat, Sczepański (46 Żołądź), Lepiarz (46 Wydra), Płatek (46 Krzyżak)

Podhale zdominowało rywala w pierwszych 45 minutach. Niestety kanonadę przyjezdnych przerwała nawałnica, która zawitała nad Waksmundem. Podczas dokończonego dziś spotkania, goście nie forsowali sił dokładając tylko jedno trafienie do okazałego dorobku bramkowego sprzed tygodnia.

10 – GOL 0:1! Zagranie z prawego sektora w pole karne. Uderzenie Lepiarza głową z okolicy 10 metra wpada za kołnierz Byrnasa.
15 – GOL 0:2! Mocne dośrodkowanie blisko lewego narożnika boiska. Bierna postawa obrony Huraganu kończy się silnym strzałem głową Lepiarza w lewy róg.
16 – GOL 0:3! Byrnas wdał się w drybling z Lepiarzem. Zabawa z zawodnikiem tej klasy nie mogła skończyć się dobrze. Snajper Podhala zgarnia futbolówkę i spokojnie trafia do pustej bramki.
17 – GOL 0:4! Futbolówka wystawiona blisko szesnastki gospodarzy. Mierzony strzał Lecha w długi róg mija wyciągniętego Byrnasa.
24 – Dobre górne podanie Krugiołki do wychodzącego na pozycję Kolasy. Golkiper Podhala wychodzi na przedpole i wyjaśnia zagrożenie.
25 – Byrnas kapitalnie ściąga z prawego rogu uderzenie skierowane z 8 metra. Korner dla Podhala.
28 – GOL 0:5! Kontra przyjezdnych. Mocny przerzut z prawej flanki w pole karne. Uderzenie Szymorka z pierwszej piłki lewą nogą trafia prosto w górny róg.
40 – Jurzec dokręca z rzutu rożnego. Piłka zmierzała idealnie w dalszy górny róg, ale golkiper zdołał przenieść ją nad poprzeczką.
43 – GOL 0:6! Ponownie Podhale w szybkim ataku. Po przedostaniu się w pole karne rywala, Mucha przy próbie wyjaśnienia zagrożenia nastrzela futbolówką atakującego Płatka.
52 - GOL 0:7! Swoją szansę na boisku wykorzystuje Wydra, który mija uderzeniem Byrnasa.