14.06.2022 | Czytano: 1365

NALP. Pierwszy walkower (+zdjęcia)

Z czterech zaplanowanych meczów 6 kolejki Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej odbyły się dwa.

Mecz STC z Jona Bonito został bowiem przełożony na inny termin, z kolei zawodnicy Pro Contract Dragon Ball nie stawili się na spotkanie z Paką Jana i ukarani zostali walkowerem. To pierwsze tego typu rozstrzygnięcie w tym sezonie.

Piątą z rzędu wygraną w rozgrywkach zapisał na swoim koncie Gazda, który 6:1 pokonał drużynę KDRK. To co różniło w tym spotkaniu oba zespoły to skuteczność. Do przerwy Gaza wypracował sobie dwie bramki zaliczki, po strzale z dystansu Patryka Dudy i efektownym rzucie wolnym Bartłomieja Augustyna. Początek drugiej połowy należał do KDRK i efektem tego był gol kontaktowy Kamila Rusnaka. Przez kolejnych kilka minut KDRK seryjnie marnowała kolejne bramkowe okazje, co z czasem srodze się zemściło. W ostatnich 10 minutach Gazda dał popis skutecznej, zespołowej gry, pieczętując wygraną kolejnymi 4 trafieniami.

Starcie Gim Fortecy z Galerią Wnętrz w pierwszej połowie oszczędne było nie tylko w gole, ale i w sytuacje ku temu dogodne. „Worek z bramkami” rozwiązał się po przerwie, kiedy Gim Forteca swoją dominację, udokumentował kolejnymi golami.

Gazda – KDRK 6:1 (2:0): Duda 2, Worwa, Kolasa, Hajnos, Augustyn – K. Rusnak.

Gim Forteca – Galeria Wnętrz Team 5:2 (1:0): Słowakiewicz 2, Kopytko, Kondziołka, Lasyk – Nykaza, Dębowski.