12.06.2022 | Czytano: 3500

V liga: Decydująca faza w walce o utrzymanie (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA Przetasowania w dole tabeli ciąg dalszy. W sobotnich meczach walczyli między innymi stojący pod ścianą gracze Czarnych i Szaflar. Dziś utrzymanie zapewnili sobie zawodnicy Zawratu.

Huragan Waksmund – Wiatr Ludźmierz 1:0 (0:0)
1:0 Kolasa (Kowalczyk) 49 głową
Huragan: Byrnas – Kowalczyk, Mroszczak, Mlak, Pragnący, Jurzec, Urbaś (73 Rogal), Nogueira, Zagata, Chmielak, Kolasa
Wiatr: Ciszek – M. Stopiak, Luberda, Hrapkowicz, Kuchta, Karwaczka, K. Siuta (63 Bolkowski), Chrobak, Jankowski (46 B. Siuta), Krauzowicz (30 Rozmus), Siaśkiewicz

Prawdziwa katastrofa w ostatniej kolejce spotkań mogłaby doprowadzić Wiatr do spadku. Nie mniej ludźmierzanom nie udało się dziś zapewnić sobie pewnego utrzymania, choć sytuacji strzeleckich gościom nie brakowało. Swoją szansę wykorzystał Huragan, który za sprawą główki Kolasy zdobył gola tuż po wznowieniu gry w drugiej odsłonie.

Momenty były:
8 – Mocny strzał Urbasia spektakularnie z bramki ściąga Ciszek.
11 – Karwaczka podchodzi do rzutu wolnego pół metra za linią szesnastki. Uderzenie przechodzi między zawodnikami ustawionymi w murze ale Byrnas zdołał zatrzymać tą próbę.
49 – GOL 1:0! Kowalczyk dorzuca w pole karne z prawego skrzydła. Kolasa ubiega obrońców i uderzeniem z główki wrzuca piłkę za kołnierz bramkarza.
64 – Chrobak strzela czyściutko z okolicy 20 metra. Byrnas popisuje się kapitalną robinsonadą.
67 – Zgranie B. Siuty do Siaśkiewicza. Ten uderzeniem z powietrza stempluje poprzeczkę.
69 – Po indywidualnej akcji Rozmusa minimalnie myli się Siaśkiewicz.
80 – Siaskiewicz celował po prawym rogu. Płaski strzał z trudem na korner wybija Byrnas.
90+2 – Karwaczka nad murem z rzutu wolnego. Kolejna niesamowita interwencja Byrnasa ratuje Huragan!

Granit Czarna Góra – Orkan Szczyrzyc 3:6 (0:1)
0:1 Boczoń 45+2 po rożnym
0:2 Wsół 48
0:3 M. Dzierżęga 50 samobójcza po rożnym
0:4 Wsół 53
0:5 Wsół 63
1:5 Sz. Kiernoziak 65
2:5 Gryglak 68
2:6 Janecki 90 głową
3:6 Gryglak (Matoniak) 90+2
Granit: Gogola – P. Sarna, P. Szyszka (46 M. Dzierżęga), Rusnak, Waksmański, Sz. Kiernoziak, Gryglak, Bigos, Kalata, Matoniak, S. Szyszka (73 D. Maryniarczyk)
Orkan: Piwowarczyk – Wojtasiński, Janecki, Kurek, Antolak, Puto (55 Pazdan), Gargas, Boczoń, Śliwa (55 Górka), Kołpak (55 Szewczyk), Wsół

Radosny futbol na boisku w Czarnej Górze zaowocował hokejowym rezultatem. Pewny pierwszej lokaty na koniec sezonu Orkan musiał jednak czekać na gola aż do doliczonego czasu pierwszej połowy. Po przerwie mecz rozkręcił się na dobre, a bramkarze raz za razem wyciągali piłkę z sieci. 

Momenty były:
45 +2 – GOL 0:1! Po rzucie rożnym w zamieszaniu odnalazł się Boczoń i wepchnął piłkę z bliska do sieci Granitu.
48 – GOL 0:2! Wsół w indywidualnym ataku. Ofensor Orkana ograł bramkarza, zakręcił obrońcą i uderzył do siatki z ostrego kąta po słupku.
50 – Gol 0:3! Korner dla gości. M. Dzierżęga zaraz po wejściu na murawę interweniuje pechowo we własnym polu karnym, wpisując się do protokołu.
53 – GOL 0:4! Wsół dostaje piłkę w narożniku szesnastki i kapitalnym uderzeniem trafia pod poprzeczkę.
63 – GOL 0:5! Ponownie w roli głównej Wsół. Tym razem w podbramkowym zamieszaniu ubiega obrońców i notuje trzeciego gola w meczu.
65 – GOL 1:5! Gryglak odważnie ruszył z połowy boiska mijając kilku rywali. Jego strzał wypluwa Piwowarczyk, z czego korzysta Sz. Kiernoziak.
68 – GOL 2:5! Czujnie zachował się Gryglak widząc zbyt krótkie podanie obrońcy do bramkarza. Po przechwycie mija golkipera i uderza do pustej bramki.
90 – GOL 2:6! Akcja Orkana prawą stroną zakończona mocną wrzutką. Janecki wzbija się w powietrze i zdobywa gola z głowy.
90 +2 – GOL 3:6! Gryglak wychodzi na pozycję po podaniu Matoniaka. Ładny strzał zawiązuje worek z bramkami w tym spotkaniu.

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Wierchy Pasierbiec 3:0 (0:0)
1:0 Kassowski (M. Grela) 66 głową
2:0 Ustupski (M. Stasik) 68
3:0 M. Grela (Janczy) 88
Zawrat: Bużek -W. Kuchta, J. Kuchta (46 Ustupski), M. Stasik, Floryn, Zarycki (75 K. Chowaniec), Janczy, Chrobak (60 D. Rzadkosz), J. Stasik, M. Chowaniec (60 Kassowski), M. Grela (89 Mrowca)
Wierchy: Wiktor – Dominik Papież, Pajor, Król, Wnęk, J. Szewczyk (79 Uryga), Twaróg, Dawid Papież, W. Szewczyk, Wąsowicz (65 Mrozek), Smoter

Ten mecz był zwieńczeniem świetnej rundy wiosennej w wykonaniu Zawratu, Wygrana z Wierchami zapewnia beniaminkowi kolejny sezon w lidze okręgowej. Podczas pierwszej odsłony każda z drużyn grała bardzo zachowawczo, starając się unikać błędów. Różnice po zmianie stron zrobiły zmiany w szeregach gospodarzy. Wejście Ustupskiego i Kassowskiego dało dwa trafienia w odstępie kilku minut. Wygraną przypieczętował as ataku zespołu z Bukowiny Tatrzańskiej – Marcin Grela.

Momenty były:
17 – Rzut wolny wykonują Wierchy. Spora odległość od bramki i równie odległy strzał od celu Twaroga.
21 – Kolejny stały fragment dla gości. Wąsowicz trafia w mur, ale piłka wraca pod jego nogi i tym razem dośrodkowanie frunie w pole karne, gdzie z głowy uderza Smoter. Bużek z trudem przenosi ponad poprzeczką.
41 – Korner Zawratu. Z narożnika na głowę Zaryckiego wrzuca Janczy. Niestety uderzenie gracza gospodarzy mija słupek.
47 – M. Grela zagrywa dokładnie do Ustupskiego. Rezerwowy mógł zakończyć pierwszy kontakt z piłką golem, jednak nie trafił czysto.
52 – Smoter składał się efektownie do strzału szczupakiem, ale minął się z futbolówką o centymetry!
54 – Po minięciu obrońcy, Ustupski huknął z narożnika szesnastki. Wiktor paruje to uderzenie, a następnie kapitalnie broni dobitkę M. Chowańca.
66 – GOL 1:0! Ustupski odszukał dośrodkowaniem M. Grelę. Ten dogrywa górą na dalszy słupek, gdzie z bliska do siatki głową trafia Kassowski.
68 – GOL 2:0! To były dwie szalone minuty Zawratu! M. Stasik adresuje długą piłkę do Ustupskiego, który po minięciu rywala uderza pewnie obok Wiktora.
70 – M. Grela strzela do sieci z pozycji spalonej.
82 – Floryn zgrywa z główki na środek pola karnego. M. Grela z bliska też z główki nad bramką!
88 – GOL 3:0! Najlepszy snajper Zawratu z przełamaniem. M. Grela wykorzystuje prostopadłe podanie od Janczego i bardzo spokojnie ustala wynik meczu.

Czarni Czarny Dunajec – Zalesianka Zalesie 1:2 (0:1)
0:1 Wierzycki 17 z karnego
1:1 Żuchowski 67 z karnego
1:2 Wierzycki 82 z wolnego
Czarni: Slesarczuk – Kucharski, Marusarz, Pachabut, Żuchowski, Kulman (60 Kajmowicz), Wiśniewski, Cikowski (80 Sz. Bukowski), Szwajnos (65 Krzysiak), Wesołowski, Pająk (87 D. Bukowski)
Zalesianka: Cepielik – Sukiennik, Hajduk, Patryk Opoka, Koszut (90 Karabin), Wierzycki, Paweł Opoka (70 Gancarczyk), Grucel, Pietrzak, Augustyn, Kurzeja

Szczęście nie sprzyjało dziś Czarnym. Gospodarze mieli dwie szanse z rzutów karnych, wykorzystać udało się tylko jedną okazję. Katem graczy z Czarnego Dunajca okazał się Sylwester Wierzycki. Dwa gole ze stałych fragmentów gry zapewniły Zalesiance komplet punktów.

Momenty były:
3 – Cikowski dorzuca z rzutu rożnego. Pachabut w świetnej okazji trafia nieczysto z 3 metra!
17 – GOL 0:1! Faulowany w polu karnym Czarnych był Patryk Opoka. Pewnie jedenastkę wykorzystuje Wierzycki.
18 – NK - Faul na Pająku w obrębie szesnastki. Szwajnos z „wapna” nie trafia w światło bramki.
29 – Paweł Opoka kończy akcję swojego zespołu strzałem w poprzeczkę.
50 – Wierzycki kapitalnie uderzył z rzutu wolnego. Jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Slesarczuk.
62 – Koszut huknął z pierwszej piłki z najbliższej odległości. Slesarczuk instynktownie przenosi nad poprzeczką.
67 – GOL 1:1! Ponownie faulowany w polu karnym jest Pająk. Tym razem z „wapna”uderza Żuchowski i robi to bardzo pewnie.
82 – GOL 1:2! Wierzycki z rzutu wolnego ustrzela okienko bramki strzeżonej przez Slesarczuka.

LKS Szaflary – Babia Góra Lipnica Wielka 2:1 (2:0)
1:0 Rusnak (Otręba) 4
2:0 Rusnak 17
2:1 Freirias 90
Szaflary: Łukuś – Kichko, Pawlikowski, Francuz (89 A. Kamiński), Marek (60 Stanczak), K. Kantor, Topór, Rusnarczyk, F. Kamiński, Rusnak (85 Baboń), Otręba (78 Kobylarczyk)
Babia Góra: Ignaciak – G. Antosiak, M. Antosiak, Skoczyk, Szczerba, Szymusiak, Kusper, Konieczny, Freirias, Kulikowski (46 Bielański), Stopka

Chyba niewielu kibiców wierzyło w przełamanie Babiej Góry z walczącymi o utrzymanie Szaflarami. Gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry i zagrażali bramce strzeżonej przez Ignaciaka. Prawdziwym lisem pola karnego okazał się Rusnak, który dzięki świetnemu ustawieniu, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po przerwie emocji nie zabrakło aż do końcowego gwizdka. Szaflarzanie nie wykorzystali rzutu karnego i dali sobie wbić kontaktowego gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. W doliczonym czasie piłkę na remis na nodze miał Skoczyk, ale jego uderzenie zdołał wybronić Łukuś.

Momenty były:
3 – Konieczny w uliczkę do Freiriasa. Ten drugi trafia do siatki w sytuacji sam na sam, jednak arbiter sygnalizuje pozycję spaloną.
4 – GOL 1:0! Otręba z prawej strony dogrywa obok bramkarza wzdłuż piątki. Zamykający na dalszym słupku Rusnak wyprzedza obrońcę i pewnie trafia.
17 – GOL 2:0! Zamieszanie w polu karnym Babiej Góry. Odbita od poprzeczki piłka spada pod nogi Rusnaka, który z najbliższej odległości wpycha ją do siatki.
23 – Pawlikowski płasko z dystansu. Po rykoszecie futbolówka zmierzała w kierunku lewego rogu, gdzie Ignaciak z trudem wybija ją do boku.
31 – Dobra decyzja o strzale z dystansu Stopki. Golkiper Szaflar nie miał jednak większych problemów.
36 – Francuz wychodzi sam lewą stroną szesnastki. Mocne uderzenie skierowane pod poprzeczkę paruje Ignaciak.
41 – G. Skoczyk soczyście po górnym rogu z rzutu wolnego. Spektakularna robinsonada Łukusia ratuje gospodarzy przed stratą gola.
68 – Otręba mocno z okolicy 25 metra. Ignaciak wyciągnął się i zdołał sparować futbolówkę zmierzająca w długi róg.
70 – Z woleja na piątym metrze uderza Pawlikowski. Drugi raz w przeciągu kilku minut kapitalnie interweniuje golkiper lipniczan!
82 – Najlepsza okazja gości. Skoczyk z lewej strony wykłada jak na tacy do Koniecznego. Ten z najbliższej odległości przestrzela obok słupka.
83 – Skoczyk po rykoszecie w boczną siatkę.
84 – Skrzydłem na bramkę rusza Francuz. Techniczna próba po dłoni Ignaciaka stempluje słupek!
85 – NK – Ignaciak zahaczył w polu karnym Francuza. Sam poszkodowany podchodzi do jedenastki i uderza obok lewego słupka.
90 – GOL 2:1! Freirias z najbliższej odległości dokłada nogę i zdobywa gola kontaktowego.
90 +3 – Skoczyk soczyście zza szesnastki. Łukuś wyciągnął się jak długi i zdołał wybić ze światła bramki!

Krzysztof Kościelniak

Reklama

Komentarze





Tabela - III liga

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Cracovia II 2 6
2. Avia Świdnik 2 6
3. Sokół Sieniawa 2 6
4. Wieczysta Kraków 2 4
5. Stal Stalowa Wola 2 3
6. Orlęta Radzyń Podlaski 2 3
7. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2 3
8. Unia Tarnów 2 3
9. Wisłoka Dębica 2 3
10. Czarni Połaniec 2 3
11. Lublinianka Lublin 2 3
12. Podlasie Biała Podlaska 2 2
13. Korona II Kielce 2 2
14. Chełmianka Chełm 2 1
15. ŁKS Łagów 2 1
16. Podhale Nowy Targ 2 1
17. Wisła Sandomierz 2 0
18. KS Wiązownica 2 0
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

 • 17.08
  17:00
  Czarni Połaniec - Podhale Nowy Targ III liga
 • 17:00
  Avia Świdnik - ŁKS Łagów III liga
 • 17:00
  Korona II Kielce - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski III liga
 • 17:00
  Wisłoka Dębica - Podlasie Biała Podlaska III liga
 • 17:00
  Wieczysta Kraków - Sokół Sieniawa III liga
 • 17:00
  Chełmianka Chełm - Orlęta Radzyń Podlaski III liga
 • 17:00
  Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola III liga
 • 17:00
  KS Wiązownica - Lublinianka Lublin III liga
 • 17:00
  Cracovia II - Wisła Sandomierz III liga
 • 17:30
  Wiatr Ludźmierz - Wierchy Pasierbiec Klasa Okręgowa
  17.08
 • 18:00
  Korona Niedzieliska - Dunajec Nowy Sącz V liga
  19.08
 • 11:00
  Poprad Muszyna - Wierchy Rabka Zdrój IV liga
 • 11:00
  Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Barciczanka Barcice IV liga
 • 11:00
  Unia Oświęcim - Radziszowianka Radziszów IV liga
 • 16:00
  Jarmuta Szczawnica - GKS Drwinia V liga
 • 17:00
  Metal Tarnów - Zalesianka Zalesie V liga
 • 17:00
  Turbacz Mszana Dolna - Płomień Limanowa Klasa Okręgowa
 • 17:00
  Lubań Maniowy - Beskid Andrychów IV liga
 • 17:00
  Dalin Myślenice - Orzeł Ryczów IV liga
 • 17:00
  Glinik Gorlice - Limanovia Limanowa IV liga
 • 17:00
  Bocheński KS - Kolejarz Stróże V liga
 • 17:00
  Tarnovia Tarnów - Tuchovia Tuchów V liga
 • 17:00
  Lokomotiv Chabówka - Skalni Zaskale Klasa A
 • 17:00
  Zawrat Bukowina Tatrzańska - Jordan Jordanów Klasa Okręgowa
 • 17:30
  Okocimski KS Brzesko - Wiślanie Jaśkowice IV liga
 • 17:30
  Wierchy Lasek - Lubań Tylmanowa Klasa A
 • 17:30
  Dunajec Ostrowsko - Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II Klasa A
 • 18:00
  Radłovia Radłów - Orkan Szczyrzyc V liga
 • 18:00
  Czarni Czarny Dunajec - Unia Naprawa Klasa A
  20.08
 • 12:00
  Krokus Przyszowa - Wiatr Ludźmierz Klasa Okręgowa
 • 14:00
  Granit Czarna Góra - Bór Dębno Klasa A
 • 14:00
  Przełęcz Łopuszna - GKS Łapsze Niżne Klasa A
 • 15:00
  Biali Biały Dunajec - Orawa Jabłonka Klasa A
 • 15:00
  Babia Góra Lipnica Wielka - Słomka Siekierczyna Klasa Okręgowa
 • 15:00
  LKS Szaflary - AKS Ujanowice Klasa Okręgowa
 • 16:00
  Huragan Waksmund - Gorce Kamienica Klasa Okręgowa
 • 17:00
  Wolania Wola Rzędzińska - Barciczanka Barcice IV liga
 • 17:00
  LKS Jawiszowice - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska IV liga
 • 17:00
  Sokół Słopnice - GLKS Gromnik V liga
 • 17:00
  Dunajec Zakliczyn - Watra Białka Tatrzańska V liga
 • 17:00
  Wierchy Pasierbiec - Orkan Raba Wyżna Klasa Okręgowa
  21.08
zobacz więcej
reklama