06.06.2022 | Czytano: 1191

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików

W sobotę na pływalni w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików. Podhale reprezentowały kluby UKS Delfin z Nowego Targu i Płetwal z Zakopanego.

Szymon Tokarski, Aleksandra Węgrzyn i Adrianna Wida z Deflina oraz Karolina Pęczek i Iga Polak z Płetwala zostali multimedalistami.

Pływacy Deflina zdobyli 21 medali, co dało im 5 miejsce w rankingu medalowym i 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 26 startujących zespołów.
Szymon Tokarski zwyciężył w 3 konkurencjach: 50 m st. klasycznym, 50 m st. dowolnym i 100 m st. dowolnym, dystans 100 m st. klasycznym ukończył na 3 miejscu.
Aleksandra Węgrzyn mistrzostwo województwa wywalczyła złoto na dystansie 200 m st. grzbietowym a w konkurencjach: 50 m st. motylkowym, 100 m st. motylkowym i 200 m st. zmiennym była trzecia.
Adrianna Wida została wicemistrzynią na dystansie 100 m st. grzbietowym a konkurencje: 50 i 200 m st. grzbietowym ukończyła na 3 pozycji.
Na podium stanęli również:
Oliwia Świerczek - trzecia na dystansie 100 m st. zmiennym,
Filip Gut - trzeci na dystansie 100 m st. klasycznym.

Trzykrotnie niepokonana była sztafeta 11-letnich dziewcząt Lena Tolala, Adrianna Wida, Oliwia Świerczek, Kinga Barnaś, która zwyciężyła na dystansie: 4 x 100 m st. dowolnym, 4 x 50 m st. dowolnym, 4 x 50 m st. zmiennym.

Sztafeta naszych 12-latek w składzie: Julia Leśniakiewicz, Maja Puźniak, Wiktoria Ruchała, Aleksandra Węgrzyn dwukrotnie stawała na podium zajmując 3 miejsce na dystansie 4 x 50 m st. dowolnym oraz 4 x 50 m st. zmiennym.

Sztafeta 12-letnich chłopców w składzie: Szymon Tokarski, Alex Jamrożek, Franciszek Leśnicki , Jeremi Pastwa wywalczyła o 1 brązowy krążek więcej na dystansach: 4 x 100 m st. dowolnym, 4 x 50 m st. dowolnym i 4 x 50 m st. zmiennym.

Szymon Tokarski został trzecim 12-latkiem w klasyfikacji generalnej.