26.05.2022 | Czytano: 175

Przydatne akcesoria dla początkującego sportowca (art. sponsorowany)

W wielu rodzajach sportów potrzebne są akcesoria, jak choćby obciążenia używane przy ćwiczeniach siłowych. Istnieje także cała masa innego rodzaju akcesoriów, które, choć nie są całkowicie niezbędne, mogą umilić lub ułatwić ćwiczenia. Podczas treningu konieczne są odpowiednio dobrane buty, a słuchawki i odtwarzacz muzyki, choć nieobowiązkowe, z całą pewnością mogą dodać motywacji. Co jeszcze może się przydać początkującym sportowcom? Oto kilka propozycji.

Torba sportowa z przegródkami i kieszeniami

Niezależnie od tego, czy chodzi się na basen, siłownię, halę, czy może do klubu sportowego, czy nawet szkoły sztuk walki, do każdego tego miejsca trzeba w jakiś sposób do transportować kilka niezbędnych rzeczy. Na treningu przyda się ręcznik, odzież zmienna, woda mineralna, a nawet żel pod prysznic czy ochraniacze na ręce albo nogi. Do przenoszenia tego wszystkiego służą pojemne torby sportowe z wieloma kieszeniami lub przegródkami.


Dlaczego ilość kieszeni w sportowej torbie jest taka ważna? Im jest ich więcej, tym łatwiej zorganizować pakowane do środka rzeczy. Mokry strój kąpielowy warto włożyć do innej kieszeni niż reszta suchych rzeczy, a buty używane na siłowni oddzielić od ręczników. Przy wyborze torby warto zwracać uwagę także na jej wodoodporność, usztywniane dno i pasek, najlepiej regulowany, wykonany z odpornego materiału.

Hantle, step, skakanka i inne przydatne akcesoria

Nie brakuje profesjonalnego, często masywnego i drogiego sprzętu sportowego, jaki znaleźć można między innymi na siłowniach. Wiele jest także drobnych akcesoriów, z których pomocą można przeprowadzić równie intensywne i efektywne treningi. Przykładem mogą być hantla, elastyczne taśmy fitness, hula-hop, prosty step do wykroków, albo nawet niezwykle popularna wśród dzieci skakanka.
 

Dlaczego warto kupić tego rodzaju akcesoria? Głównie ze względu na to, że ułatwiają one utrzymanie regularności treningów. Nie zawsze można wybrać się na siłownię, czasem nawet ze względu na pogodę, czy choćby problemy z dojazdem. Posiadając takie akcesoria w domu, w każdej chwili można wykonać prosty trening, którego efekty mogą być równie dobre, jak ćwiczeń w klubie sportowym.

Słuchawki sportowe, nauszne, lub bezprzewodowe

Wybór muzyki do treningu jest kwestią gustu, ale jedno jest pewne – jej właściwy rytm potrafi motywować, dodawać energii i sprawiać, że ćwiczenia wydają się nieco łatwiejsze, a nawet szybciej upływają. Podczas aktywności fizycznej niektóre modele słuchawek mogą wypadać z uszu, dlatego szczególnie polecane są specjalnie projektowane słuchawki sportowe lub nauszne. Wiele osób wybiera także bezprzewodowe słuchawki douszne, twierdząc, że problem wypadania z uszu wiąże się z przypadkowymi szarpnięciami przewodu.
 

Jak wyglądają słuchawki sportowe? To klasyczne słuchawki douszne wzbogacone o jeden dodatkowy element, mianowicie zaokrąglony fragment oplatający małżowinę uszną. Dzięki niemu słuchawki nie mogą wypaść z uszu – są utrzymywane przez wystający fragment.

Monitorowanie postępów z opaską sportową

Opaski sportowe to urządzenia wizualnie przypominające smartwatche, jednak różniące się od nich funkcjami. To rodzaj elektronicznych zegarków, które poza pokazywaniem aktualnej godziny mają za zadanie monitorować stan zdrowia noszącej jej osoby, ilość robionych przez nią dziennie kroków, czas i intensywność treningów, tętno, czy nawet jakość i czas snu. Opaska sportowa często może być połączona ze smartfonem i przesyłać na niego zbierane informacje do pełnego wglądu.

Ponieważ opaski sportowe zyskały w ostatnim czasie dużą popularność, na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń tego typu. Dostępne są między innymi zaawansowane zegarki sportowe, które łączą w sobie funkcje klasycznych smartwatchy, informując użytkownika o przychodzących połączeniach czy wiadomościach i jednocześnie monitorując stan jego zdrowia.

Reklama

Komentarze

reklama