23.05.2022 | Czytano: 1192

Golden Goszcz dla Łukasza Sięki (+zdjęcia)

Od roku 2014 Kapituła Honorowa UKS „Gimpel” Nowy Targ przyznaje wyróżnienie Golden Goszcz dla najlepszej lekkoatletki lub lekkoatlety za okres nauki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowy Targu. 
Aby zostać laureatem Honorowego Dyplomu „Golden Goszcz”  należy spełnić zapisane w regulaminie warunki formalne i merytoryczne. Decydujące znaczenie ma adekwatność postawy kandydatów do sentencji Dyplomu - Za niesłabnącego ducha walki o zwycięstwo, za poczucie odpowiedzialności i honoru w reprezentowaniu Szkoły i Klubu.
 
Laureatami Honorowego Dyplomu są: 2014 -  Jan Groński, 2015 – Oskar Nowak, 2018 – Joanna Rypel, 2019 – Marcin Bigos i Błażej Knutelski, 2020 - Agata Czaja, 2021 – Kinga Machaj.


 
W roku 2022 Kapituła przyznała Dyplom Golden Goszcz Łukaszowi Sięce. Łukasz rozpoczął karierę lekkoatlety od zwycięstwa w konkursie pchnięcia kulą w zawodach powiatowych w roku 2020. Mimo znacznego ograniczenia ilości imprez sportowych spowodowanych pandemią, a także możliwościami finansowymi Klubu, w następnym sezonie w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski U20 wygrał cztery konkursy, dwa w Krakowie, po jednym w Tarnowie i w Suchej Beskidzkiej. W roku 2021  razem z drużyną zajął 13 miejsce w drugiej lidze juniorów. Indywidualnie, w ogólnopolskim rankingu został sklasyfikowany na 45 miejscu. Zdobył złoty medal w Mistrzostwach Małopolski, sukces ten powtórzył również w roku 2022. Był liderem drużyny lekkoatletów w wojewódzkiej szkolnej lidze lekkoatletycznej, z którą zajął drugie miejsce, zdobył najwięcej punktów za uzyskany rezultaty. Reprezentował Szkołę także w biegu sztafetowym 4 x 100 m. Nigdy nie zawiódł w ważnych dla promocji Szkoły i Klubu zawodach!
 
Wyróżnienie wręczała Pani Marta Sokołowska Dyrektor Szkoły w towarzystwie Pani Joanny Jethon – Sułkowskiej skarbnika UKS „Gimpel” Nowy Targ. Nagrodę ufundowała Gmina Miasto Nowy Targ w ramach środków przyznanych UKS „Gimpel” na realizację zadań statutowych.
 
Tekst + foto Piotr Jabłoński
 

Reklama

Komentarze

reklama