16.05.2022 | Czytano: 2872

III liga. Uratowani przez miasto i…

Walka o główną premię sezonu nabiera rumieńców. Samodzielnym liderem po 29 kolejce została Siarka, tylko dlatego, że rezerwy Cracovii przegrali z… Chełmianką.


 
Piłkarze z Chełma nie przestają imponować. W marcu wydawało się, że Chełmianki już nie zobaczymy w tej klasie rozgrywkowej. Czarne chmury zebrały się nad tym klubem, który nosił się z zamiarem wycofania z ligi. Niemal w ostatniej chwili klub został uratowany przez miasto. Piłkarze odwdzięczają się sukcesami. Chełmianka wiosną wygrała dziewięć spotkań, dwa razy zremisowała. Świetnie sobie radzi na wyjazdach, a z Cracovią przełamała się na własnym boisku.
 
Chełmianka, Łagów i Cracovia – to zespoły, które zgromadziły 57 punktów. Wisłoka została zmasakrowana przez Łagów i była to klasyczna tragedia w dwóch aktach, bo zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie dębiczanie byli bladym tłem. Na boisku przypominali kulejąca antylopę, która goni tłum kłusowników. Łagów w następnej kolejce zmierzy się z rezerwami „Pasów” na wyjeździe. Bardzo ciekawie zapowiada się to spotkanie. Ktoś z tego duetu musi stracić punkty.   Siarka po zwycięstwie nad Podlasiem  jest od tego trio o trzy „oczka”  lepsza. 
 
Ostatnie pięć kolejek zapowiada się bardzo ciekawie. Podhale traci do lidera sześć punktów i w najbliższą sobotę wybiera się do Tarnobrzegu. To będzie bardzo ważna potyczka dla zespołu Szymona Grabowskiego.  Wygrana z Orlętami daje jeszcze nadzieję na zrealizowanie postawionego przed drużyną celu.  Niedzielny mecz nie powalił obserwatorów na kolana. Aby ograć Siarkę drużyna z Nowego Targu musi zagrać zdecydowanie lepiej.  Wygrana pozwoli złapać kontakt z liderem, porażka sprawi, że nowotarżanie tracić będą już dziewięć punktów. W samej końcówce sezonu górale mają  rywali z tzw. niższej półki, czyli do ogrania. Kluczowy wiec będzie mecz w Tarnobrzegu.   
 
Na dole, po spadku Hutnika Kraków z drugiej ligi, Wólczanka  w przyszłym sezonie zagra w czwartej lidze podkarpackiej. Matematyczne szanse na uratowanie się przed spadkiem ma sandomierska Wisła i Korona. W najtrudniejszej sytuacji jest Tomasovia, chociaż nie składa broni, podobnie jak Sokół, który – mimo remisu z Sandomierzem – ma siedem punktów przewagi nad Wisłą.
 
29 kolejka: Chełmianka – Cracovia II 2:1, Korona – KSZO 2:2, Podlasie – Siarka 1:2, Stal – Tomasovia 3:1, Avia – Czarni 1:0, Unia – Wólczanka 2:1, Łagów – Wisłoka 4:1, Wisła – Sokół 1:1.
 
30 kolejka 21/22 maj:  Tomasovia – Wisła, Czarni – Stal, KSZO – Avia, Orlęta – Chełmianka, Siarka – Podhale, Wisłoka – Unia, Cracovia II – Łagów, Sokół – Podlasie, Wólczanka – Korona.
 
Stefan Leśniowski
 

Reklama

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 2

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Przełęcz Łopuszna 19 50
2. Gorc Ochotnica 19 47
3. Gronik Gronków 19 46
4. Sokolica Krościenko 19 37
5. Spisz Krempachy 19 33
6. ZKP Asy Zakopane 19 26
7. Łęgi Nowa Biała 20 17
8. KS Husarz Łapsze Wyżne 19 18
9. Grel Trute 20 14
10. Spływ Sromowce Wyżne 19 10
11. Zor Frydman 20 11
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama