10.05.2022 | Czytano: 2474

PP: Honorowe trafienie ozdobą spotkania (+zdjęcia)

W jedynym wtorkowym meczu Pucharu Polski na szczeblu PPPN nie doczekaliśmy się sensacji. Wiemy również, że z rozgrywek na tym etapie wycofali się gracze Czarnych. Tym samym do kolejnej rundy bez walki awansują Wierchy Rabka – Zdrój.

Gronik Gronków (B) – Jarmuta Szczawnica (IV) 1:6 (0:5)
1:6 Zarycki 88
Gronik: Jucha – Rychtarczyk, Ożański (82 Pudzisz), Kopeć, Kowalczyk, Bafia, Kasperek, Szaflarski, S. Leśnicki (84 W. Leśnicki), Zarycki, Groński
Jarmuta: Pietrzak – H. Michałczak, D. Michałczak, Kuziel, Dyląg, Faltyn (65 Hryc), Kwit (46 Chowaniec), Latawiec, Sidorczuk, Noworolnik (52 Żółtek), Wiercioch

Od samego początku goście mocno ruszyli na bramkę Gronika. Bohaterem pierwszych 20 minut bez wątpienia był golkiper gospodarzy, który popisywał się kolejnymi pewnymi interwencjami. Worek z bramkami rozwiązał się po trafieniu Sidorczuka. Z czasem gole posypały się lawinowo – w efekcie szczawniczanie do przerwy zyskali wysoką zaliczkę. Gracze z Gronkowa najlepszy moment w tej odsłonie mieli już w doliczonym czasie gry, kiedy dwukrotnie postraszyli Pietrzaka. W drugiej połowie pewna swego Jarmuta nie forsowała niepotrzebnie tempa rozsądnie dysponując siłami. Szczawniczanie powiększyli swój dorobek o jeszcze jedno trafienie dopiero w 81 minucie. Gronik za walkę i zaangażowanie został nagrodzony dwie minuty przed końcem spotkania. Piękny lob Zaryckiego dał honorowe trafienie ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

1 – Pierwsze ofensywne wyjście Jarmuty zakończone bombą Kuziela. Golkiper Gronika świetnie paruje na korner.
2 – Po rzucie rożnym z krótkiego wybicia korzysta Sidorczuk. Petarda w środek bramki pewnie wypiąstkowana przez Juchę.
12 – Zgranie na lewo do Noworolnika. Strzał po rykoszecie ofiarnie blokującego defensora przechodzi blisko lewego słupka.
19 – Wiercioch czujnie wyczekał błąd obrońcy i wyłuskał piłkę na ósmym metrze. Pierwsze uderzenie paruje Jucha, dobitka również ofiarnie zblokowana.
20 – GOL 0:1! Sidorczuk po przechwycie za szesnastką zszedł w pole karne. Obrońca rywala minięty na zwód, a strzał mimo dość ostrego kąta ląduje tuż „pod ladą”.
25 – GOL 0:2! Kuziel zamarkował strzał z woleja, ostatecznie wykładając sprytnie do Wierciocha. Uderzenie bardzo podobne do tego Sidorczuka – mocne i pod poprzeczkę.
28 – Pierwsze uderzenie gospodarzy. Bafia nie trafia jednak czysto i płaskie uderzenie ląduje w dłoniach Pietrzaka.
35 – GOL 0:3! Sidorczuk dogrywa z lewego narożnika w środek piątki. Tor lotu piłki przedłuża Wiercioch, a ta wpada do sieci po długim rogu.
36 – GOL 0:4! Kuziel ruszył na przebój w pole karne. Bardzo spokojnie wyczekał bramkarza i pewnie przymierzył obok lewego pręta bramki.
39 – Groński miał czas i miejsce na 8 metrze przed bramką Jarmuty. Szansa zakończyła się na jęku zawodu, po tym jak piłka minęła światło bramki w sporej odległości.
44 – GOL 0:5! Szybka wymiana podań Jarmuty na małym obszarze. W końcowej fazie Wiercioch wystawia do Sidorczuka, a ten spokojnie mija uderzeniem bramkarza.
45 +1 – Najlepsza okazja Gronika. Bafia z ostrego kąta uderza po krótkim słupku mierząc pod poprzeczkę. Pietrzak z największym trudem przenosi nad bramką.
45 +2 – Kolejna szansa wicelidera b klasy! Zarycki huknął z 14 metra ale trafił na nieszczęście w jednego z obrońców.
49 – Zarycki spróbował z dystansu. Po nodze defensora futbolówka minęła o metr lewy pręt bramki.
53 – Pierwszy kontakt z piłką Żółtka stwarza zagrożenie dla Gronika. Dynamiczne wejście w pole karne zakończone strzałem pod poprzeczkę. Jucha z trudem przenosi nad bramką.
57 – Bafia z około 25 metrów uderzył soczyście blisko prawego słupka.
70 – Sidorczuk mocno z dystansu. Jucha wypluwa futbolówkę, ale finalnie oddala zagrożenie ze strony szczawniczan.
81 – GOL 0:6! Długa piłkę za obronę do Wierciocha. Snajper Jarmuty uniknął pozycji spalonej pokonał dobre kilkadziesiąt metrów, minął bramkarza i pewnie trafił do „pustaka”.
88 – GOL 1:6! Zagranie na lewą stronę szesnastki gdzie na okazję czekał Zarycki. Ofensor Gronika ubiegł Pietrzaka i precyzyjnym lobem dał drużynie powód do radości.

GKS Łapsze Niżne - Lubań Maniowy 0:6 (0:1)