08.05.2022 | Czytano: 4253

V liga: Kolejny skalp na koncie (+ dwie galerie)

AKTUALIZACJA Lipniczanie nie zatrzymują się po ostatniej wygranej z Orkanem. Dziś po bardzo interesującym spotkaniu rozprawili się z rewelacją wiosny.

Huragan Waksmund – AKS Ujanowice 2:1 (2:1)
1:0 Krugiołka (Mroszczak) 3
2:0 Nogueira 31
2:1 Oleksy 45+2 głową
Huragan: Byrnas – Mroszczak, Luberda, Pragnący, Kowalczyk (72 Urbaś), Kamiński, Jurzec, Nogueira, Chmielak, Krugiołka, Kolasa
Ujanowice: M. Gwiżdż – Grzegorzek, Oleksy, Dariusz Pławecki, Król, K. Krzyżak (55 Zoń), Bukowiec, F. Krzyżak, R. Gwiżdż, Daniel Pławecki, Pasionek (70 A. Stach)

Huragan wyjątkowo rozgrywał spotkanie w roli gospodarza na stadionie w Rabce. Obiekt Wierchów okazał się dla nich szczęśliwy, a kolejne trzy punkty pozwalają zakończyć te rundę na pozycji wicelidera.

Momenty były:
3 – GOL 1:0! Długie zagranie Mroszczaka do Krugiołki. Pierwszy strzał paruje M. Gwiżdż, druga próba mija golkipera Ujanowic i trafia do siatki.
6 – Nogueira głową minimalnie obok bramki.
8 – Kowalczyk dogrywa z boku, Krugiołka z główki tuż obok słupka.
14 – Kamiński huknął z dystansu, golkiper broni z problemami.
20 – Błąd Byrnasa, Król przechywtuje futbolówkę, po czym próbuje lobować. Pomysł dobry, wykonanie już niekoniecznie.
31 – GOL 2:0! Gracze Huraganu poklepali jak na treningu, by ostatecznie stworzyć sytuację Chmielakowi. Uderzenie pomocnika pechowo stempluje słupek, ale we właściwym miejscu był Nogueira, który dobija skutecznie.
45+2 – GOL 2:1! Wrzutka w pole karne Huraganu niemal ze środka boiska. Oleksy przedłużył tor lotu piłki i kompletnie zaskoczył Byrnasa.
53 – Groźne uderzenie Pławeckiego z problemami paruje Byrnas.
57 – Kolasa marnuje sytuację sam na sam!
58 – Próba dośrodkowania w wykonaniu Jurca zamieniła się w niezły strzał. M. Gwiżdż z poświęceniem przenosi piłkę ponad bramką.
76 – Uderzenie Krugiołki pewnie wychwytuje golkiper gości.
86 – Bukowiec miał na nodze piłkę meczową. Fenomenalna robinsonada Byrnasa ratuje Huragan przed utratą punktów.

Krokus Przyszowa – Granit Czarna Góra (0:0) - mecz zakończony po pierwszej połowie, drużyna gości nie kontynuowała gry z powodu zdekompletowania składu

Do kuriozalnych scen doszło podczas spotkania walczących o utrzymanie zespołów z dolnej części tabeli. Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony, gospodarze poprosili sędziów o konfrontację, z przyczyny podejrzenia, że w szeregach Granitu występuje nieuprawniony do gry zawodnik. Arbitrzy przyznali rację drużynie Krokusa, jednak gra musiała być kontynuowana, a o walkowerze zadecydować miała dopiero komisja dyscypliny. W związku z zaistniałą sytuacją, Granit zgłosił kontuzje swoich graczy, wychodząc na murawę w 7- osobowym składzie, a następnie zasygnalizował kontuzję kolejnego gracza i sędzia musiał już przerwać to spotkanie z przyczyny zdekompletowania składu przyjezdnych.

Wiatr Ludźmierz – Wierchy Pasierbiec 1:3 (1:2)
1:0 Luberda (Karwaczka) 26 głową po rzucie rożnym
1:1 Pajor (Król) 32 po rzucie wolnym
1:2 J. Szewczyk 45
1:3 Król 75
Wiatr: Ciszek – M. Stopiak (46 Jankowski), Zubek (80 Fryźlewicz), Kuchta, Luberda, Siaśkiewicz (62 K. Siuta), Hrapkowicz, Chrobak, Karwaczka, Bolkowski (62 Krauzowicz), A. Stopiak (46 W. Siuta)
Wierchy: Wiktor – Dominik Papież, Pajor, Król, Wnęk, J. Szewczyk, Mrozek, Dawid Papież, W. Szewczyk, Twaróg, Wąsowicz

Zaczęło się obiecująco, a skończyło rozczarowaniem. Wierchy jeszcze w pierwszej odsłonie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie dzięki trafieniu do szatni. W drugiej połowie jeden fatalny błąd zniweczył szanse na punkty.

Momenty były:
6 – Mocne wejście Wiatru. Siaśkiewicz odstawił rywali prawym skrzydłem po czym dograł wzdłuż bramki na 5 metr, gdzie nieznacznie pomylił się Bolkowski.
26 – GOL 1:0! Karwaczka sygnalizuje rozegranie rzutu rożnego. Dogranie na bliższy słupek kończy się kapitalnym strzałem z główki Luberdy.
32 – GOL 1:1! Rzut wolny wykonuje Król. Dośrodkowanie znajduje adresata w postaci Pajora, który z najbliższej odległości pokonuje Ciszka.
34 – Widowiskowa parada bramkarza Wiatru! Ciszek zdejmuje futbolówkę posłaną w samo okienko przez Dawida Papieża.
37 – Rzut wolny dla Wiatru w okolicy 30 metra od bramki rywala. Karwaczka huknął bezpośrednio mijając minimalnie spojenie.
45 – GOL 1:2! Klasyczny gol do szatni. J. Szewczyk uderzeniem z dystansu nie zostawił wielkich szans Ciszkowi.
75 – GOL 1:3! Błąd w szeregach defensywnych gospodarzy. Do piłki na 5 metrze dopada Król i bezlitośnie korzysta z prezentu.
86 – Kontratak Wiatru. Karwaczka zagrywa na czystą pozycję do W. Siuty. Sytuacja jeden na jeden wygrana przez golkipera Wierchów.

Babia Góra Lipnica Wielka – Zawrat Bukowina Tatrzańska 3:1 (2:1)
1:0 Bielański (P. Lach) 2
1:1 Chrobak 24 z rzutu wolnego
2:1 T. Lach (Konieczny) 29 głową po rzucie rożnym
3:1 G. Antosiak 90+ 1 po wolnym
Babia Góra: Koper – G. Skoczyk, G. Antosiak, T. Lach, P. Lach, Szymusiak, Kusper, Bielański (79 Kobroń), Freirias, Konieczny (89 Stopka), Rudyk (44 M. Antosiak)
Zawrat: Bużek – J. Surma (46 Maciej Stasik), Janczy, Michał Stasik, J. Kuchta, Kassowski (46 Buńda), M. Chowaniec, Chrobak (88 Mrowca). D. Rzadkosz, M. Grela, Chowaniec (80 Papież)

Babia Góra podjęła kolejne wyzwanie i po pokonaniu lidera ze Sczyrzyca tym razem przerywa imponującą serię Zawratu. Zawodnicy zapewnili dziś świetny spektakl, zwłaszcza w pierwszej odsłonie i w końcówce meczu działo się naprawdę sporo.

Momenty były:
2 – GOL 1:0! Wrzutka z 30 metra w wykonaniu P. Lacha. Piłkę na 11 metrze przyjmuje Bielański, odwraca się i uderza piekielnie mocno z woleja do siatki.
14 – Freirias strzela z 20 metrów minimalnie obok słupka.
16 – M. Chowaniec przymierzył z okolicy szesnastki w samo okienko. Koper wyciągnął się jak struna i zdjął futbolówkę ze światła bramki!
24 – GOL 1:1! Na 30 metrze do wykonania rzutu wolnego przymierza się Chrobak. Kapitalny strzał w górny róg daje Zawratowi wyrównanie.
26 – Bielański na 5 metrze przestrzela minimalnie obok słupka.
28 – Freirias strzela z 10 metra – fantastycznie broni Bużek, na 5 metrze dobija Bielański – Bużek ponownie pokazuje klasę parując na korner.
29 – GOL 2:1! Konieczny dogrywa górną piłkę z narożnika. T. Lach wyskoczył najwyżej w polu karnym i skierował futbolówkę do bramki.
31 – Konieczny wychodząc sam na sam przestrzela tuż obok słupka.
38 – Freirias po kontrze ruszył odważnie prawą stroną. Kontrujące podanie za szesnastką otrzymał P. Lach ale chybił nieznacznie.
44 – Defensor gości podaje do własnego bramkarza. Freirias wyczuł te intencje, ubiegł Bużka, który w ostatniej chwili strącił piłkę z nogi napastnika.
45 – Kontra Bielańskiego od środka boiska. Po pokonaniu kilkudziesięciu metrów gracz z Lipnicy przenosi futbolówkę nad bramkarzem. Ta otarła się o słupek i wyszła poza plac gry.
45+2 – Próba Chowańca z 20 metra śmignęła minimalnie obok pręta bramki.
61 – Kusper lewą stroną pokonał spory dystans od połowy boiska w pole karne. Zejście do środka zakończone uderzeniem wychwyconym przez bramkarza.
81 – Kobroń dostaje piłkę na 5 metrze i oddaje strzał w róg bramki. Bużek z problemami ale skutecznie.
83 – M. Grela po przechwycie wychodzi sam na sam. Koper ratuje gospodarzy przed wyrównaniem.
86 – Wolej G. Antosiaka z 35 metra minimalnie nad poprzeczką.
90 – Kobroń dwukrotnie uderza z bliskiej odległości, ale nie potrafi pokonać broniącego jak w transie Bużka.
90+1 – GOL 3:1! Niecodzienna sytuacja. Bużek wyłapuje podanie od zawodnika z własnej drużyny i arbiter dyktuje rzut wolny pośredni na 5 metrze. Po dotknięciu piłki przez kolegę, G. Antosiak uderza skutecznie i ustala wynik meczu.

LKS Szaflary – Czarni Czarny Dunajec 4:4 (1:1)
1:0 Pająk 30 z karnego
1:1 Otręba 45 +1 z wolnego
2:1 Rusnak 47 (Lubelski)
2:2 Szwajnos (Pająk) 53
3:2 Rusnak 60 (Otręba) głową
3:3 Pająk 78 z karnego
3:4 Szwajnos 87 z karnego
4:4 Łojas (Otręba) 90 +2
Szaflary: Łukuś – K. Kantor, Kichko, Topór (46 Baboń (60 Pawlikowski)), Marek (70 Rusnarczyk), Otręba, M. Rusnak (85 Stanczak), Czubiak, Hreśka, Łojas, Lubelski
Czarni: Slesarczuk – Kucharski, Pachabut, Marusarz, Palenik, Kulman, Szwajnos, Zahora (68 Michniak), Kajmowicz (46 Bukowski), Wesołowski, Pająk

Świetne widowisko, trzymające w napięciu do końcowego gwizdka. Żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi, ciosy wyprowadzano raz za razem z każdej ze stron.

Momenty były:
30 - GOL 0:1! Łukuś zahacza Pająka we własnym polu karnym. Sam poszkodowany uderza skutecznie z jedenastki.
45 +1 - GOL 1:1! Rzut wolny dla Szaflar. Otręba bezpośrednim uderzeniem pokonuje golkipera.
47 – GOL 2:1! Dobre wejście gospodarzy w druga odsłonę. Dogranie Lubelskiego kończy Rusnak.
53 – GOL 2:2! Dwójkowa akcja Wesołowski – Pająk. Ten drugi zagrywa na wolne pole do Szwajnosa. Jeden na jeden z bramkarzem zakończone perfekcyjnie.
60 – GOL 3:2! Dośrodkowanie Otręby z bocznego sektora. Walkę w powietrzu wygrywa Rusnak i strzałem z głowy wyprowadza Szaflary na prowadzenie.
78 – GOL 3:3! Hreśka fauluje rywala we własnym polu karnym. Z „wapna” po raz drugi skutecznie strzela Pająk.
87 – GOL 3:4! Trzeci rzut karny w meczu! Tym razem Szwajnos pokonuje Łukusia z jedenastu metrów.
90 +2 – GOL 4:4! Otręba dogrywa w obręb szesnastki, gdzie Łojas ustala wynik meczu.

Krzysztof Kościelniak

Komentarze

Tabela - Klasa B gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 6 10
2. Unia Naprawa 5 13
3. KS Luboń Skomielna Biała 6 12
4. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 5 10
5. Skawianin Skawa 6 8
6. KS Lawina Spytkowice 6 8
7. Delta Pieniążkowice 6 7
8. Janosik Sieniawa 5 4
9. Podgórki Krauszów 6 3
10. Krokus Pyzówka 5 0
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama