08.05.2022 | Czytano: 3153

V liga: Kolejny skalp na koncie (+ dwie galerie)

AKTUALIZACJA Lipniczanie nie zatrzymują się po ostatniej wygranej z Orkanem. Dziś po bardzo interesującym spotkaniu rozprawili się z rewelacją wiosny.

Huragan Waksmund – AKS Ujanowice 2:1 (2:1)
1:0 Krugiołka (Mroszczak) 3
2:0 Nogueira 31
2:1 Oleksy 45+2 głową
Huragan: Byrnas – Mroszczak, Luberda, Pragnący, Kowalczyk (72 Urbaś), Kamiński, Jurzec, Nogueira, Chmielak, Krugiołka, Kolasa
Ujanowice: M. Gwiżdż – Grzegorzek, Oleksy, Dariusz Pławecki, Król, K. Krzyżak (55 Zoń), Bukowiec, F. Krzyżak, R. Gwiżdż, Daniel Pławecki, Pasionek (70 A. Stach)

Huragan wyjątkowo rozgrywał spotkanie w roli gospodarza na stadionie w Rabce. Obiekt Wierchów okazał się dla nich szczęśliwy, a kolejne trzy punkty pozwalają zakończyć te rundę na pozycji wicelidera.

Momenty były:
3 – GOL 1:0! Długie zagranie Mroszczaka do Krugiołki. Pierwszy strzał paruje M. Gwiżdż, druga próba mija golkipera Ujanowic i trafia do siatki.
6 – Nogueira głową minimalnie obok bramki.
8 – Kowalczyk dogrywa z boku, Krugiołka z główki tuż obok słupka.
14 – Kamiński huknął z dystansu, golkiper broni z problemami.
20 – Błąd Byrnasa, Król przechywtuje futbolówkę, po czym próbuje lobować. Pomysł dobry, wykonanie już niekoniecznie.
31 – GOL 2:0! Gracze Huraganu poklepali jak na treningu, by ostatecznie stworzyć sytuację Chmielakowi. Uderzenie pomocnika pechowo stempluje słupek, ale we właściwym miejscu był Nogueira, który dobija skutecznie.
45+2 – GOL 2:1! Wrzutka w pole karne Huraganu niemal ze środka boiska. Oleksy przedłużył tor lotu piłki i kompletnie zaskoczył Byrnasa.
53 – Groźne uderzenie Pławeckiego z problemami paruje Byrnas.
57 – Kolasa marnuje sytuację sam na sam!
58 – Próba dośrodkowania w wykonaniu Jurca zamieniła się w niezły strzał. M. Gwiżdż z poświęceniem przenosi piłkę ponad bramką.
76 – Uderzenie Krugiołki pewnie wychwytuje golkiper gości.
86 – Bukowiec miał na nodze piłkę meczową. Fenomenalna robinsonada Byrnasa ratuje Huragan przed utratą punktów.

Krokus Przyszowa – Granit Czarna Góra (0:0) - mecz zakończony po pierwszej połowie, drużyna gości nie kontynuowała gry z powodu zdekompletowania składu

Do kuriozalnych scen doszło podczas spotkania walczących o utrzymanie zespołów z dolnej części tabeli. Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony, gospodarze poprosili sędziów o konfrontację, z przyczyny podejrzenia, że w szeregach Granitu występuje nieuprawniony do gry zawodnik. Arbitrzy przyznali rację drużynie Krokusa, jednak gra musiała być kontynuowana, a o walkowerze zadecydować miała dopiero komisja dyscypliny. W związku z zaistniałą sytuacją, Granit zgłosił kontuzje swoich graczy, wychodząc na murawę w 7- osobowym składzie, a następnie zasygnalizował kontuzję kolejnego gracza i sędzia musiał już przerwać to spotkanie z przyczyny zdekompletowania składu przyjezdnych.

Wiatr Ludźmierz – Wierchy Pasierbiec 1:3 (1:2)
1:0 Luberda (Karwaczka) 26 głową po rzucie rożnym
1:1 Pajor (Król) 32 po rzucie wolnym
1:2 J. Szewczyk 45
1:3 Król 75
Wiatr: Ciszek – M. Stopiak (46 Jankowski), Zubek (80 Fryźlewicz), Kuchta, Luberda, Siaśkiewicz (62 K. Siuta), Hrapkowicz, Chrobak, Karwaczka, Bolkowski (62 Krauzowicz), A. Stopiak (46 W. Siuta)
Wierchy: Wiktor – Dominik Papież, Pajor, Król, Wnęk, J. Szewczyk, Mrozek, Dawid Papież, W. Szewczyk, Twaróg, Wąsowicz

Zaczęło się obiecująco, a skończyło rozczarowaniem. Wierchy jeszcze w pierwszej odsłonie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie dzięki trafieniu do szatni. W drugiej połowie jeden fatalny błąd zniweczył szanse na punkty.

Momenty były:
6 – Mocne wejście Wiatru. Siaśkiewicz odstawił rywali prawym skrzydłem po czym dograł wzdłuż bramki na 5 metr, gdzie nieznacznie pomylił się Bolkowski.
26 – GOL 1:0! Karwaczka sygnalizuje rozegranie rzutu rożnego. Dogranie na bliższy słupek kończy się kapitalnym strzałem z główki Luberdy.
32 – GOL 1:1! Rzut wolny wykonuje Król. Dośrodkowanie znajduje adresata w postaci Pajora, który z najbliższej odległości pokonuje Ciszka.
34 – Widowiskowa parada bramkarza Wiatru! Ciszek zdejmuje futbolówkę posłaną w samo okienko przez Dawida Papieża.
37 – Rzut wolny dla Wiatru w okolicy 30 metra od bramki rywala. Karwaczka huknął bezpośrednio mijając minimalnie spojenie.
45 – GOL 1:2! Klasyczny gol do szatni. J. Szewczyk uderzeniem z dystansu nie zostawił wielkich szans Ciszkowi.
75 – GOL 1:3! Błąd w szeregach defensywnych gospodarzy. Do piłki na 5 metrze dopada Król i bezlitośnie korzysta z prezentu.
86 – Kontratak Wiatru. Karwaczka zagrywa na czystą pozycję do W. Siuty. Sytuacja jeden na jeden wygrana przez golkipera Wierchów.

Babia Góra Lipnica Wielka – Zawrat Bukowina Tatrzańska 3:1 (2:1)
1:0 Bielański (P. Lach) 2
1:1 Chrobak 24 z rzutu wolnego
2:1 T. Lach (Konieczny) 29 głową po rzucie rożnym
3:1 G. Antosiak 90+ 1 po wolnym
Babia Góra: Koper – G. Skoczyk, G. Antosiak, T. Lach, P. Lach, Szymusiak, Kusper, Bielański (79 Kobroń), Freirias, Konieczny (89 Stopka), Rudyk (44 M. Antosiak)
Zawrat: Bużek – J. Surma (46 Maciej Stasik), Janczy, Michał Stasik, J. Kuchta, Kassowski (46 Buńda), M. Chowaniec, Chrobak (88 Mrowca). D. Rzadkosz, M. Grela, Chowaniec (80 Papież)

Babia Góra podjęła kolejne wyzwanie i po pokonaniu lidera ze Sczyrzyca tym razem przerywa imponującą serię Zawratu. Zawodnicy zapewnili dziś świetny spektakl, zwłaszcza w pierwszej odsłonie i w końcówce meczu działo się naprawdę sporo.

Momenty były:
2 – GOL 1:0! Wrzutka z 30 metra w wykonaniu P. Lacha. Piłkę na 11 metrze przyjmuje Bielański, odwraca się i uderza piekielnie mocno z woleja do siatki.
14 – Freirias strzela z 20 metrów minimalnie obok słupka.
16 – M. Chowaniec przymierzył z okolicy szesnastki w samo okienko. Koper wyciągnął się jak struna i zdjął futbolówkę ze światła bramki!
24 – GOL 1:1! Na 30 metrze do wykonania rzutu wolnego przymierza się Chrobak. Kapitalny strzał w górny róg daje Zawratowi wyrównanie.
26 – Bielański na 5 metrze przestrzela minimalnie obok słupka.
28 – Freirias strzela z 10 metra – fantastycznie broni Bużek, na 5 metrze dobija Bielański – Bużek ponownie pokazuje klasę parując na korner.
29 – GOL 2:1! Konieczny dogrywa górną piłkę z narożnika. T. Lach wyskoczył najwyżej w polu karnym i skierował futbolówkę do bramki.
31 – Konieczny wychodząc sam na sam przestrzela tuż obok słupka.
38 – Freirias po kontrze ruszył odważnie prawą stroną. Kontrujące podanie za szesnastką otrzymał P. Lach ale chybił nieznacznie.
44 – Defensor gości podaje do własnego bramkarza. Freirias wyczuł te intencje, ubiegł Bużka, który w ostatniej chwili strącił piłkę z nogi napastnika.
45 – Kontra Bielańskiego od środka boiska. Po pokonaniu kilkudziesięciu metrów gracz z Lipnicy przenosi futbolówkę nad bramkarzem. Ta otarła się o słupek i wyszła poza plac gry.
45+2 – Próba Chowańca z 20 metra śmignęła minimalnie obok pręta bramki.
61 – Kusper lewą stroną pokonał spory dystans od połowy boiska w pole karne. Zejście do środka zakończone uderzeniem wychwyconym przez bramkarza.
81 – Kobroń dostaje piłkę na 5 metrze i oddaje strzał w róg bramki. Bużek z problemami ale skutecznie.
83 – M. Grela po przechwycie wychodzi sam na sam. Koper ratuje gospodarzy przed wyrównaniem.
86 – Wolej G. Antosiaka z 35 metra minimalnie nad poprzeczką.
90 – Kobroń dwukrotnie uderza z bliskiej odległości, ale nie potrafi pokonać broniącego jak w transie Bużka.
90+1 – GOL 3:1! Niecodzienna sytuacja. Bużek wyłapuje podanie od zawodnika z własnej drużyny i arbiter dyktuje rzut wolny pośredni na 5 metrze. Po dotknięciu piłki przez kolegę, G. Antosiak uderza skutecznie i ustala wynik meczu.

LKS Szaflary – Czarni Czarny Dunajec 4:4 (1:1)
1:0 Pająk 30 z karnego
1:1 Otręba 45 +1 z wolnego
2:1 Rusnak 47 (Lubelski)
2:2 Szwajnos (Pająk) 53
3:2 Rusnak 60 (Otręba) głową
3:3 Pająk 78 z karnego
3:4 Szwajnos 87 z karnego
4:4 Łojas (Otręba) 90 +2
Szaflary: Łukuś – K. Kantor, Kichko, Topór (46 Baboń (60 Pawlikowski)), Marek (70 Rusnarczyk), Otręba, M. Rusnak (85 Stanczak), Czubiak, Hreśka, Łojas, Lubelski
Czarni: Slesarczuk – Kucharski, Pachabut, Marusarz, Palenik, Kulman, Szwajnos, Zahora (68 Michniak), Kajmowicz (46 Bukowski), Wesołowski, Pająk

Świetne widowisko, trzymające w napięciu do końcowego gwizdka. Żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi, ciosy wyprowadzano raz za razem z każdej ze stron.

Momenty były:
30 - GOL 0:1! Łukuś zahacza Pająka we własnym polu karnym. Sam poszkodowany uderza skutecznie z jedenastki.
45 +1 - GOL 1:1! Rzut wolny dla Szaflar. Otręba bezpośrednim uderzeniem pokonuje golkipera.
47 – GOL 2:1! Dobre wejście gospodarzy w druga odsłonę. Dogranie Lubelskiego kończy Rusnak.
53 – GOL 2:2! Dwójkowa akcja Wesołowski – Pająk. Ten drugi zagrywa na wolne pole do Szwajnosa. Jeden na jeden z bramkarzem zakończone perfekcyjnie.
60 – GOL 3:2! Dośrodkowanie Otręby z bocznego sektora. Walkę w powietrzu wygrywa Rusnak i strzałem z głowy wyprowadza Szaflary na prowadzenie.
78 – GOL 3:3! Hreśka fauluje rywala we własnym polu karnym. Z „wapna” po raz drugi skutecznie strzela Pająk.
87 – GOL 3:4! Trzeci rzut karny w meczu! Tym razem Szwajnos pokonuje Łukusia z jedenastu metrów.
90 +2 – GOL 4:4! Otręba dogrywa w obręb szesnastki, gdzie Łojas ustala wynik meczu.

Krzysztof Kościelniak

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 17 42
2. AP Wisła Czarny Dunajec 18 41
3. Wierchy Lasek 17 41
4. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 17 39
5. Delta Pieniążkowice 17 32
6. Janosik Sieniawa 17 31
7. Podgórki Krauszów 17 25
8. Skawianin Skawa 18 23
9. Bystry Nowe Bystre 17 14
10. Krokus Pyzówka 17 11
11. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 22 8
12. KS Luboń Skomielna Biała 22 8
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

 • 28.05
  00:00
  Grel Trute - Przełęcz Łopuszna Klasa B - Gr. 2
 • 14:00
  Łęgi Nowa Biała - KS Husarz Łapsze Wyżne Klasa B - Gr. 2
 • 17:00
  Wierchy Lasek - Krokus Pyzówka Klasa B - Gr. 1
 • 17:30
  Gorc Ochotnica - ZKP Asy Zakopane Klasa B - Gr. 2
 • 17:30
  Spisz Krempachy - Spływ Sromowce Wyżne Klasa B - Gr. 2
 • 18:00
  Skawianin Skawa - Szarotka Rokiciny Podhalańskie Klasa B - Gr. 1
  28.05
 • 00:00
  Janosik Sieniawa - KS Luboń Skomielna Biała Klasa B - Gr. 1
 • 00:00
  Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - Delta Pieniążkowice Klasa B - Gr. 1
 • 12:00
  Bystry Nowe Bystre - AP Wisła Czarny Dunajec Klasa B - Gr. 1
 • 15:00
  Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Podgórki Krauszów Klasa B - Gr. 1
 • 17:00
  Gronik Gronków - Sokolica Krościenko Klasa B - Gr. 2
  29.05
zobacz więcej
reklama