07.05.2022 | Czytano: 3624

IV liga: W kratkę (+ dwie galerie)

AKTUALIZACJA Szczawniczanie na wiosnę grają wyjątkowo nierówno, przeplatając świetne występy bolesnymi porażkami. Rzutem na taśmę kolejny komplet oczek na swoje konto dopisują Wierchy.

Wolania Wola Rzędzińska – Watra Białka Tatrzańska 0:4 (0:2)
0:1 Klisiewicz (Zuiev) 30
0:2 Klisiewicz 45 z karnego
0:3 Klisiewicz 68
0:4 Klisiewicz 70
Wolania: Bielaszka – Tragarz, Mróz, Kuczek (63 Rębacz), Tadel, Michoń (46 Partuta), Lubera, Kuchta, Tubek, Minorczyk (63 malinowski), Nowak (46 Leżoń)
Watra: Kudła – Chmelenko. Martuszewski (76 Dudek), Łukaszczyk (65 Kuc), Uwakwe (82 Bałos), Zaika, Wajsak, Drobnak, Zuiev (71 Drozd|), Ł. Młynarski, Klisiewicz (71 M. Młynarski)

Rozpędzona Watra mając w szeregach tak skutecznego Lucjana Klisiewicza wciąż goni miejsca premiowane pozostaniem w IV lidze. Dwa gole w pierwszej i drugiej odsłonie zapewniają bardzo pewne zwycięstwo na wyjeździe.

Momenty były:
30 – GOL 0:1! Zuiev dogrywa w pole karne do pokazującego się na pozycji Klisiewicza. Napastnik Watry wykorzystuje chwilę swobody i pokonuje Harwata.
44 – Czerwoną kartkę ogląda Tadel. Gracz Wolanii niczym rasowy golkiper interweniował ręką na linii bramkowej.
45 – GOL 0:2! Klisiewicz wymierza sprawiedliwość z rzutu karnego i zdobywa tym samym gola do szatni dla swojego zespołu.
68 – GOL 0:3! Czujny Klisiewicz wyłuskuje futbolówkę blisko bramki Harwata. Mierzony strzał podwyższa wynik rywalizacji.
70 – GOL 0:4! Co za mecz Klisiewicza! Ponownie snajper wykazał się nosem i przewidział ruch rywali, a następnie dopełnił formalności.

Lubań Maniowy – Tarnovia Tarnów 4:0 (2:0)
1:0 Mrówka (Ligienza) 20 głową po rzucie rożnym
2:0 Kasperczyk (Mańko) 45 głową
3:0 Pluta 51
4:0 Kasperczyk (Chlipała) 53
Lubań: Świerad – Ligienza, Firek, Chlipała, Mańsko, Zawiślan, Quintanilha (60 Jandura), Pluta (70 Magdziarczyk), Duda, Mrówka (85 Diaz), Kasperczyk (65 Skydan)
Tarnovia: Łyczko – Rincon, Noga, Król (55 Kruk), Wilk, Kijowski (60 Kozdrój), Kucharczyk (46 Bury), Plebanek, Tokarczyk, Baruch, Ptak

Pewna wygrana maniowian na własnym boisku. Przewagę uzyskaną podczas pierwszych 45 minut udało się znacznie powiększyć już w początkowej fazie drugiej połowy.

20 – GOL 1:0! Korner dla maniowian. Ligienza mocno dorzuca z narożnika, a na piątce z impetem główkuje Mrówka.
45 – GOL 2:0! Bocznym sektorem szarpnął Mańko. Dogranie w pole karne zamyka z głowy Kasperczyk.
51 – GOL 3:0! Po indywidualnej szarży Pluta pokonuje golkipera przyjezdnych.
53 – GOL 4:0! Chlipała wzdłuż pola karnego do Kasperczyka. Napastnik Lubania uprzedza bramkarza i ustala wynik meczu.

Wierchy Rabka – Zdrój – Glinik Gorlice 1:0 (0:0)
1:0 Rzadkosz 88
Wierchy: Żuk – Witek, Jeziorski, Dara, Misiura (82 Kościelniak), Bartos (46 Lutsenko), Kęska, Dudek, Czubin (68 Wójcik), Majeran, Pazurkiewicz (46 Rzadkosz)
Glinik: Harwat – Rząca, Krzysztoń, Dąbrowski (85 Rąpała), Myśliwy, Drąg, Stój (68 Spyrka), Kukla, Dziedzic, Mituś, Świechowski (55 Kusiak)

Rabczanie długo nie potrafili znaleźć sposobu na umiejętnie broniących się zawodników z Gorlic. Grający od 60 minuty w osłabieniu goście, skapitulowali dopiero w jednej z ostatnich akcji spotkania.

60 – Czerwona kartka dla Myśliwego! Gracz Glinika powalił wychodzącego na czysta pozycję Witka.
74 – Goście bronią się teraz rozpaczliwie w liczebnym osłabieniu. W ostatniej chwili futbolówka wybita przed linią bramkową.
88 – GOL 1:0! Uderzenie Rzadkosza z dystansu znajduje drogę do sieci.

Poprad Muszyna – Jarmuta Szczawnica 3:0 (1:0)
1:0 Orzechowski 12
2:0 Kaczyński 60 z karnego
3:0 Szkred 84
Poprad: D. Bomba – Kaczyński, Szczepanik, Matras, Klóska, Podgórniak, Tokarz, Orzechowski, Oleksy, Szczepański, T. Bomba (oraz Fojt, Smoleń, Szkred)
Jarmuta: Pietrzak – Barnaś, Noworolnik, Drożdż, Dyląg, Kwit, Kuziel, Balogun (89 Latawiec), Sidorczuk, Żółtek (75 Faltyn), Wiercioch

Jarmuta, zdając sobie sprawę z klasy rywala, próbowała zagrać nisko i wyczekać cierpliwie na okazje z kontrataku. Niestety rywal przedarł się przez defensywę szczawniczan już w 12 minucie i mógł wyczekiwać na otwarcie się przeciwnika. Przyjezdni pokazali się dobrze zwłaszcza w ostatnich minutach pierwszej odsłony, gdzie postraszyli faworyzowany Poprad. Sprokurowany w drugiej połowie rzut karny oraz czerwona kartka dla Sidorczuka zniweczyły marzenia o pokuszeniu się o niespodziankę. Muszynianie wygrywają pewnie na własnym terenie, zachowując czyste konto.

12 – GOL 1:0! Wrzutka gospodarzy z bocznego sektora. Futbolówka przechodzi graczy w centrum pola karnego i trafia na dalszy słupek do niekrytego Orzechowskiego. Mocny strzał nie dał szans Pietrzakowi.
41 - Balogun wyprzedza przeciwnika i wychodzi na pozycję. Obiecujący rajd, niestety wykończenie pozostawia dużo do życzenia.
60 – GOL 2:0! Próba podania w polu karnym Jarmuty został przecięta zagraniem ręką. Z jedenastki nie pomylił się Kaczyński.
75 – Kontra przyjezdnych po źle rozegranym kornerze przez rywala. Zagranie do boku, gdzie Wiercioch ścina w pole karne i ostatecznie uderza minimalnie niecelnie.
80 – Arbiter nie zawahał się sięgnąć po kartonik dla Sidorczuka. To druga tego typu kara dla pomocnika Jarmuty, który zostaje zmuszony do opuszczenia placu gry.
84 – GOL 3:0! Po sprawnie wyprowadzonej kontrze bramkę zdobywa rezerwowy Popradu – Szkred.