25.04.2022 | Czytano: 490

Medalowe łupy podhalańskich klubów

W miniowy weekend w Wieliczce odbyła się druga edycja Pucharu Solnego Miasta. Podhale na zawodach reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy Delfin z Nowego Targu oraz Płetwal z Zakopanego.

Nowotarżanie z zawodów wrócili z 12 medalami. Klub wystawił 41 zawodników i był drugą, po gospoarzach najliczniejszą reprezentacją.
Na podium stanęli: 
Szymon Tokarski – złote medale na 50 m st. dowolnym, 50 m st. grzbietowym i 50 m st. klasycznym
Aleksandra Węgrzyn – złote medale na 50 m st. motylkowym i na 100 m st. motylkowym, srebro na 200 m st. grzbietowym
Lena Tolala – sredrny medal na 50 m st. dowolnym
Adrianna Wida – brązowy medal na 50 m st. grzbietowym
Julia Leśniakiewicz – brązowy medal na 50 m st. dowolnym
Alex Jamrożek – brązowy medal na 50 m st. klasycznym
W klasyfikacji generalnej Szymon Tokarski tym razem stanął na najniższym podium, Aleksander Watycha tuż za podium – na czwartej pozycji a wśród dziewczynek najwyżej uplasowała się Aleksandra Węgrzyn, zajmując 5 miejsce.

W starszej grupie wiekowej najlepsze wyniki pozostałych zawodników Deflina przedstawiły się następująco
Maja Puźniak – 4 miejsce na 100 m st. zmiennym,
Alan Warzecha – 4 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Franciszek Leśnicki – 4 miejsca na 200 m st. grzbietowym,
Maksym Garbacz – 4 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Martyna Garbacz – 5 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Oliwia Świerczek – 6 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Tamara Trochimiuk – 6 miejsce na 50 m st. dowolnym,
Adam Boroń - 6 miejsce na 200 m st. grzbietowym,
Filip Gut – 6 miejsce na 50 m st. dowolnym,
Iga Gąsior – 7 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Kinga Barnaś – 8 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Oliwia Świerczek – 8 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Jeremi Pastwa – 8 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Hubert Gut – 8 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Maja Burkat – 9 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Gabriela Para – 10 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Wiktor Szczepaniec – 10 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Matylda Rzadkosz – 11 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Maksymilian Watycha – 12 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Zofia Judasz – 13 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Martyna Szczepaniec – 13 miejsce na 50 m st. klasycznym.

W Wieliczce startowali również nasi najmłodsi pływacy klubu Deflin:
Ludwik Rzadkosz – 4 miejsce na 25 m st. grzbietowym,
Hubert Wida – 4 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Paulina Worwa – 5 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Marcin Leśniakiewicz – 5 miejsce na 25 m st. grzbietowym,
Stanisław Starmach – 6 miejsce na 25 m st. klasycznym,
Zuzanna Jezierska – 8 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Maksymilian Jarmułowicz – 8 miejsce na 25 m st. grzbietowym,
Michał Janowiak – 9 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Maksymilian Dziedzic – 10 miejsce na 25 m st. klasycznym,
Filip Guzik – 11 miejsce na 50 m st. grzbietowym,
Przemysław Batkiewicz – 19 miejsce na 25 m st. dowolnym,
Bartłomiej Łojas – 19 miejsce na 25 m st. grzbietowym,
Tadeusz Cyrwus-Zając – 24 miejsce na 25 m st. grzbietowym.

Zakopiański Płetwal wystawił do zawodów pięcioro zawodników.
Trzykrotnie na drugim stopniu podjum stawała Karolina Pęczek zdobywając srebro na 50 m st. dowolnym, na 50 m st. Klasycznym i na 50 m st dowolnym. Była też 5 na 200 m st. dowolnym.
Mateusz Urban zdobył srebro na 200 m st. dowolnym, był też piąty na 100 m st. motylkowym i na 50 m st. dowolnym
Iga Polak wywalczyła brąz na 200 m st. dowolnym, była też 4 na 50 m st. dowolnym i 100 m st. zmiennym.

Pozostali zawodnicy polasowali się następująco:
Tymoteusz Suchecki-Zwijacz był 4 na 100 m st. motylkowym, 9 na 200 m st dowolnym i 15 na 100 m st. zmiennym
Michał Bryniarski był 7 na 50 m st. motylkowym, 8 na 100 m st. Motylkowym i 17 na 50 m st. dowolnym.


Pełne wyniki dostępne są tutaj

oprac. wo/ mat. prasowe UKS Delfin
 

Komentarze





reklama