13.04.2022 | Czytano: 1079

Podhalańscy pływacy na zawodach w Krakowie (+zdjęcia)

W Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbyły się Zawody Pływackie Śladami Agnieszki Czopek-Sadowskiej. Podhale reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy Delfin oraz Płetwal Zakopane.

W bloku porannym 9 i 10-latkowie rywalizowali w ramach Małopolskiej Ligi Dzieci a po południu zmagania rozpoczęli 11, 12 i 13-latkowie w drugiej rundzie Soboty Pływackiej.

Zawodnicy z Nowego Targu stawiali na podium dziesięciokrotnie.
Szymon Tokarski wygrał rywalizacje na 50m st. klasycznym i 50m st. dowolnym, a na 200 m st. zmiennym zdobył brąz.
Aleksandra Węgrzyn zdobyła dwa srebrne medale na 100m st. motylkowym i 50m st. dowolnym oraz brąz na 200 m st. zmiennym
Adrianna Wida zdobyła brązowy medal 200m st. grzbietowym
Julia Leśniakiewic zdobyła brązowy medal na 200m st. grzbietowym
Sztafeta mieszana 4 x 50m st. dowolnym w składzie: Julia Leśniakiewicz, Aleksandra Węgrzyn, Szymon Tokarski, Alex Jamrożek ukończyła rywalizację na 2 miejscu zdobywając srebrny medal.
W bloku porannym tylko Maksymowi Garbaczowi udało się stanąć na podium - wyścig na 50m st. grzbietowym ukończył na 3 pozycji zdobywając brąz.
Wyniki uzyskane przez wszystkich startujących 12-latków dały UKS Deflin 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej Soboty Pływackiej w tym roczniku, tuż za SMS Galicja Kraków.