11.04.2022 | Czytano: 1731

Stary sezon zakończony, nowy sezon rozpoczęty (+zdjęcia)

W sobotę na torze AMK Gorce w Nowym Targu zainaugurowano sezon trialowy. W przenikliwym zimnie i deszczu padającym na zmianę ze śniegiem rozegrano I rundę Mistrzostw Strefy Polski Południowej.

Na starcie zameldowało się blisko pół setki zawodników w czterech klubów. Najliczniej reprezentowani byli gospodarze - w barwach AMK Gorce pojechało 21 zawodników. Po jedenastu przyjechało z AMK Gliwic i krakowskiego Smoka a czterech w AK Kraków.

W grupie A gospodarze znaleźli się poza pudłem - czwartą pozycję zajął Łukasz Konieczko. Lepsi okazji się Wojciech Duda z AMK Gliwice, Igor Łanoszka z AK Kraków a triumfatorem grupy Krzysztof Martyną z klubu Smok Kraków.

Lepiej zaprezentowali się nowotarżanie w grupie B, dwa pierwsze miejsca zajęli Jacek Ziraldo i Maksymilian Konieczko z AMK Gorce. Trzeci był Grzegorz Kotula, reprezentant klubu Smok Kraków.

Rywalizacje w grupie C zdominowali zawodnicy AMK Gliwice zajmując pierwsze czy miejsca.


Dzień wcześniej, w piątkowy wieczór w w sali klubowej przy torze treningowym Auto Moto Klub Gorce podsumował miniony sezon.

W Mistrzostwach Polski w trialu w barwach klubu wystartowało 13 zawodników. Wojciech Żiraldo został Mistrzem Polski w kategorii Młodzik a
Szymon Kuś zdobył 3 miejsce (II Wice Mistrz Polski) w kategorii Junior. Razem z pozostałymi zawodnikami: Marcinem Pajerskim, Bartłomiejem Dominem, Szymonem Hornikiem, Danielem Nykazą, Filipem Jurzec, Jakubem Knurowskim, Arturem Murzynem, Michałem Czopkiem, Łukaszem Konieczko, Leszkiem Luckarem i Rafałem Luberdą dali AMK Gorce III miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski. 

W Pucharze Polski wystartowało 18 zawodników. Julia Majtyka zajęła I miejsce (klasa kobiety), Jacek Żiraldo zajął I miejsce (klasa otwarta), Maksymilian Konieczko - I miejsce (kategoria maluch), Stanisław Ślimak - II miejsce (kategoria maluch), Fabian Kuras – II miejsce (kategoria żak), Krzysztof Guroś – III miejsce (klasa otwarta), Krystian Kudas, Paweł Zborowski, Artur Handzel, Tomasz Wicher, Adrian Dziubas, Szymon Bachula, Bartłomiej Garbacz, Maciej Ślimak, Michał Żuławiński, Tomasz Watychowicz, PawełBargieł i Mirosław Knurowski.

Klubowo AMK Gorce w Pucharze Polski zajął II miejsce

W enduro nowotarski klub reprezentowali Oskar Kaczmarczyk, Hubert Hala i Tomasz Ciastek. 

Spotkanie było okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów i statuetek.

oprac. wo., zdj. z zawodów Michał Adamowski, zdj. z podsumowania Michal Czopek

Komentarzereklama