04.04.2022 | Czytano: 2600

III liga. Ucieczka z prosektorium

Miało być tak: łapiemy ją za włosy, zaciągamy na gwałt do najbliższej rzeki i pod wodę z nią. Tak długo trzymać, aż przestanie bulkać.

A jak już przestanie, to przebieramy się w lepsze buciki i biegniemy na boisko. Zaraz po pierwszym gwizdku porywamy tłumy, te na trybunach. Niech każdy wie, że piłkarska wiosna trwa w najlepsze.  Utopić marzannę, ogłosić koniec zimy i okrasić futbolowym spektaklem. Taki właśnie plan mieli piłkarze. Co z tego wyszło?   Panna M. wcale nie utonęła, lecz tylko zakrztusiła się wodą. Była sina, więc wszyscy myśleli, że po niej. Piłkarze zdołali jej zakrztuszenie wykorzystać i w wiosennej scenerii  rozegrać trzy kolejki. Gdy tylko w prosektorium zgasło światło, czmychnęła stamtąd piwnicznym okienkiem i zaczęła krążyć po stadionach, rzucać czar niemocy niemal na każdą parę 22 kolejki.
 
No i to w zasadzie tylko byłoby o 22. kolejce, w której panna M.  pozwoliła na rozegranie  tylko trzech spotkań na sztucznej nawierzchni.  Pozostałe pary przegrały z atakiem zimy,  z boiskami nienadającymi się do gry.  Bohaterowie kolejki  pokazali, że jeszcze nie obudzili się z zimowego letargu. A wiosna nawet im się nie śni. Po prostu wyszli na boisko, żeby przewrócić się na… drugi bok. Zero emocji, zero serca na murawie, zero estetyki… W szamotaninie na brzegu rzeki zimowa kukła walczyła o przetrwanie dzielnie i niezłomnie, odbierają zawodnikom piłkarskie walory.  Dlatego to ona okazała się zwycięzcą minionej soboty…
 
Podhale, walczące o drugą ligę, nie zdołało zainkasować kompletu punktów z przeżywającą kryzys wizerunkowy „Stalówką”. Gra obu drużyn nie porywała, choć nieco lepsze szanse, biorąc pod uwagę całe spotkanie, miało Podhale.  Zespoły  koncertowo kaleczyły ten piękny sport. Goście próbowali strzałów, ale jakieś niedożywione farfocle posyłali  z daleka. Podhale coś tam próbowało, ale w sumie niewiele. Było bardzo mało ciekawych akcji, strzałów, czasami zawodnicy obu drużyn zachowywali się tak, jakby piłka ich…parzyła. Często ją gubili, wybijali na oślep, rzadko przetrzymywali dłużej.
 

 
Dla „Stalówki” był to piąty z rzędu mecz ligowy bez zwycięstwa. Nie jest to udany start nowego szkoleniowca, Łukasza Surmy.  Naukowcy ponoć stwierdzili już, że „efekt nowej miotły” to…zwykły bajer. Wiara rodzimych działaczy weń jest wciąż wielka, ale ostatnio pojawiły się dowody na to, że rację jednak mają mieć „jajogłowi”.

Siarka nie grała i po tygodniu przodownictwa w lidze musiała ustąpić miejsca rezerwom „Pasów”. Niewiele działo się w potyczce z Unią. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cracovii w 85 minucie, gdy Bala, zaraz po wejściu na boisko,  zdobył bramkę z dobitki. To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali. Arbiter przyznał  czerwoną kartkę  zawodnikowi Unii Tarnów (Wiktor Putin), natomiast piłkarzom Cracovii II dwie żółte.
 
Na drugą pozycje wysforował się ŁKS Łagów, który w minionym tygodniu zatrudnił wiosną już trzynastego nowego zawodnika.  Łagów pokonał Koronę 2:0 (Mydlarz 51’ i Orlik 77’). Mecz udało się rozegrać, bo w Łagowie jest sztuczne boisko.  Ekipa z Podkarpacia po raz drugi w tym sezonie nie znalazła sposobu na pokonanie golkipera rywala i wróciła z wyjazdu na tarczy.
 
Niespodziewany zwrot akcji w Chełmie.  Jeszcze w piątek wydawało się, że nic już nie uratuje Chełmianki, która wycofa się z ligi, ale w ostatniej chwili z pomocą przyszło miasto. Włodarze miasta pomogli w znalezieniu środków, dzięki którym klub dalej będzie funkcjonował. Do końca kwietnia zawodnicy mają otrzymać zaległe wypłaty.
 
Stefan Leśniowski

Reklama

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 21 53
2. AP Wisła Czarny Dunajec 22 53
3. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 20 48
4. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 22 48
5. Delta Pieniążkowice 21 38
6. Janosik Sieniawa 21 34
7. Skawianin Skawa 21 26
8. Podgórki Krauszów 21 28
9. Bystry Nowe Bystre 22 20
10. Krokus Pyzówka 21 11
11. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 22 8
12. KS Luboń Skomielna Biała 22 8
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama