02.04.2022 | Czytano: 3653

III liga. Nie rozgrzali zziębniętych kibiców (+zdjęcia, video)

Stal przed sezonem była faworytem do wygrania grupy. Poza miernymi wynikami, klub regularnie musi gasić pożary wizerunkowe.

Klimat wokół klubu z Podkarpacia nie jest dobry. Kibice zarzucają prezydentowi, że nie panuje nad miejską spółką, otacza się złymi doradcami, a ta ma problemy finansowe, wskutek których jesienią były zaległości płacowe. Kwestie interpersonalne, a nie wyniki, stały za rozstaniem z trenerem  Łukaszem Beretą, który poprosił o rozwiązanie umowy jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej, a po kilkunastu dniach zarząd się do tego przychylił. Nowym szkoleniowcem został Łukasz Surma po rozstaniu z Piatem Żmigród, którego trenerem był od…grudnia.  Rekordzista w liczbie występów w ekstraklasie zdążył poprowadzić żmigrodzian w dwóch spotkaniach. Pierwsze, z Rekordem Bielsko-Biała ( 1:1), drugie – z Miedzią II Legnica ( 0:1). Surma w czerwcu był kojarzony z Ruchem Chorzów, który rozstał się z… Łukaszem Beretą. Piłkarskie koło fortuny zakręciło się w ten sposób, że Surma i tak przejął zespół po Berecie. Tyle że nie w czerwcu i nie Ruch, a w marcu Stal.  Surma jest trzecim szkoleniowcem Stali w bieżących rozgrywkach.

Nowa miotła nie zaliczyła udanego debiutu. Czy znajdzie panaceum na choroby trapiące zespół?  Stal jeszcze nie wygrała wiosną. Podhale było faworytem potyczki, ale… zranione zwierzę  zawsze jest groźne. Podopieczni Szymona Grabowskiego musieli   zachować czujność, czyli nie lekceważyć rywala. Zagrać maksymalnie skoncentrowanym, by zaksięgować kolejny komplet punktów, który zbliża do upragnionego awansu.    Niestety gra gospodarzy nie wyglądała dobrze i stracono punkty.

Po 18 minutach mecz został przerwany z powodu kontuzji arbitra głównego. Zawodnicy zeszli do szatni, w celu zamiany sędziego.  Do tego momentu nic ciekawego nie działo się na boisku. Odnotowano tylko dwa rzuty wolne gospodarzy, po których bramkarz gości zmuszony został do dużego wysiłku. „Stalówka” grała wysoko, blisko graczy Podhala i trudno było rozwinąć skrzydła. Zmuszali gospodarzy do niedokładnych zagrań.  O drugiej połowie można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Nudy, nudy, akcji godnych reporterskiego notesu.

7 – dwa rzuty rożne Serafina, za każdym razem piłka bita była pod poprzeczkę.
10 – Rakowski dostał piękne podanie w pole karne i z narożnika pięciu metrów trafił do koszyczka golkipera.
18 – kontuzja sędziego głównego. Mecz przerwany, zawodnicy zeszli do szatni. Liniowy poprowadził zawody.
22 – Serafin uderzał po rzucie rożnym, piłka pofrunęła nad bramką.
23 – Rakowski główkował wprost w bramkarza.