13.03.2022 | Czytano: 1285

Medalowy dorobek górali

W Wieliczce odbyły się zawody pływackie o Puchar Solnego Miasta, na których dobrze pokazali się podhalańscy pływacy.

Ponad 20 klubów wystawiło swoje reprezentacje do zawodów w Wieliczce - Podhale reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy Delfin z Nowego Targu oraz Płetwal z Zakopanego.

Nowotarżanie z Wieliczki przywieźli 16 medali:
Szymon Tokarski zdobył dwa złote medale na 50 m st. klasyczny i 100 m st. dowolny oraz srebrny na 50 m st. motylkowy,
Aleksandra Węgrzyn zdobyłą złoty medal na 200 m st. zmienny i dwa brązowe medale na 100 m st. grzbietowy i 50 m st. motylkowy,
Aleksander Watycha zdobył złoty medal na 50 m st. klasyczny i brązowy na 100 m st. dowolny,
Hubert Gut zdobył brąz na 50 m st. motylkowy,
Adrianna Wida zdobył brąz na100 m st. grzbietowy.

Bartłomiej Łojas - 34 miejsce 25 m st. dowolny

Zakopiańczycy reprezentowani siłą sześciu pływaków po medale sięgali trzy razy, ale za to, za każdym razem po złote. Dwa razy na podium stawał Mateusz Urban, raz Iga Polak.

Mateusz Urban - złoty medal na 100 m st. dowolnym, złoty medal na 200 m st. dowolnym, 5 miejsce 200 m. st. zmiennym,
Iga Polak - złoty medal na 200 m st. dowolnym, 4 miejsce 200 m st. zmiennym, 6 miejsce na 100 m st. grzbietowym,
Michał Bryniarski - 6 miejsce na 200 m st. dowolnym, 16 miejsce ma 50 m st. motylkowym, 20 miejsce na 100 m st. dowolnym,
Bartosz Knapczyk - 4 miejsce na 50 m st. klasycznym, 7 miejsce na 100 m st. klasycznym,
Anna Mleczko - 10 miejsce na 200 m st. dowolnym, 11 miejsce na 100 m st. grzbietowym,
Tymoteusz Suchecki-Zwijacz - 14 miejsce na 200 m st. dowolnym, 17 miejsce na 100 m st. dowolnym.